788 Shares 1451 views

Miód muchomor królewski lub złoty Pholiota

Królewski miód pieczarkowy dostać taką niezwykłą nazwę od ludzi. W literaturze naukowej nazywa Pholiota złoty. Znany na całym świecie 150 gatunków, z czego trzydzieści znaleźć tutaj są. Owoc ten jest doskonałym dodatkiem do potraw i należy do kategorii czwartej wartości odżywczej. W tym artykule dowiesz się jak wygląda królewskich grzybów, gdzie lubią się rozwijać i które z nich można gotować.

Opis grzyby

Królewski miód pieczarkowy (Pholiota złoty) do jego nazwy w wyglądzie i rozmiarze. Średnica tych osłon jest na 20 cm i powierzchni podobny mały koronę skok kuli lub złoto lub różowawy kolor. Stary grzyb pojawia zardzewiałe lub tępy-żółty odcień. Ukrywanie ramach WPR białej części płyty. Ciało młodego grzybowym światła. Noga jest cienka w stosunku do wielkości kołpaka (grubość: 1,2 cm, wysokość 15 cm). Ma małe łuski. Opieńki, zdjęcia, które zostały przedstawione w artykule, wyglądają bardzo niezwykłe i wspaniałe.

Włączanie środowisko dla królewskiego miód pieczarkowy

Pholiota złoty można znaleźć w lasach liściastych. Mogą rosnąć na prawo drzew (olchy, wierzby), a czasami można je znaleźć na pniu brzozy. Zaangażowany w poszukiwania tego daru natury jest najlepszy od końca lipca do połowy października, ale młody owoc bardzo podobne do tradycyjnych i fałszywych grzybami. Rosną w gronach na całym terytorium Rosji.

Gdzie można zbierać grzyby na przedmieściach?

Po ulewnych deszczach istnieje pragnienie, aby przejść do lasu na grzyby. Na przedmieściach istnieje kilka miejsc, gdzie większe szanse, aby zebrać wiele zbiorów. Mushroomer może iść w kierunku Kijowa przez Alabino stacji i Selyatino. W obszarach Zosima pustyni i Rassudovo można znaleźć nie tylko grzyby, ale również prawdziwki, kurki, borowiki, grzyby, białe grzyby.

Królewski miód pieczarkowy mogą być gromadzone w sąsiedztwie dworca i na platformę Iksha Turystycznej. Występuje po obu stronach drogi. Aby zebrać dużo owoców, trzeba zobaczyć miejsca 1,5-3 km od linii kolejowej.

Jeszcze te niesamowite dary natury znajdują się w lesie, znajduje się w przedziale od dworca do Abramtsevo Zelenograd (kierunek Jarosław). Jednak niektórzy grzybiarze uwierzyć, że w tym miejscu owoce niskiej jakości.

Spotkać królewskie grzyby mogą być w kierunku Volokolamsk, na północ od stacji Opaliha kierunku wsi Saburovo i na południe od miejscowości Nikolskoye-Uryupino. Aby dostać się do lasu lepsze niż chodzenie, ponieważ samochód nie da się jeździć. grzybiarzy trzeba iść około 2-3 kilometrów.

Fani zbierają grzyby mogą udać się do lasu, znajduje się w regionie Andreevka i Marino (obszar Leningrad). Trasa należy rozpocząć od platformy Radishchevo. W tych miejscach można znaleźć grzyby, kurki, prawdziwki, pieczarki, grzyby, prawdziwki, Gołąbek.

Stosowany w kuchni i składu

Królewski miód pieczarkowy jest spożywane wyłącznie po ugotowaniu. On sprawi, pyszne sałatki, zupy lub sosu. Niektóre gospodynie nawet zrobić te niesamowite grzybowa pie i marynowane.

Produkt zawiera błonniki, kwasów tłuszczowych, mono- i disacharydy, woda. Bardziej Pholiota złoty zawiera minerały (magnez, wapń, sód, fosfor, żelazo, potas) i witaminy (s, B1, B2, C, E).