337 Shares 4725 views

Co powinno być ciśnienie u dzieci? Ciśnienie krwi: w normalnym dojrzewaniu tabeli

Błędem jest myśleć, że problem ciśnienia krwi – jest w podeszłym wieku. Absolutnie nie! Choroba ta może mieć wpływ zarówno dzieci. Co powinno być ciśnienie u dzieci? A jeśli to jest bardzo różne od normy dla dorosłych?

Problem z ciśnieniem krwi u dzieci jest znacznie bardziej powszechne niż myślisz. A także w celu zapobieżenia poważne konsekwencje w przyszłości, ważne jest, aby monitorować stan dziecka i okresowo mierzyć swoje ciśnienie krwi.

Należy stwierdzić, że wyniki pomiarów są często różnią się od danych osób dorosłych. Normalne ciśnienie u dzieci jest znacznie niższa, tak by go oceniać według tych samych standardów, kategorycznie źle.

Co decyduje o ciśnienie krwi?

Małe dzieci mają dobrą elastyczność ściany naczyniowej, większy prześwit i lepiej rozgałęzień sieci naczyń włosowatych. To wszystko jest bezpośredni wpływ na ciśnienie krwi. U małych dzieci, jest ona niższa. Stopniowo wraz z wiekiem, rośnie i dochodzi do dorosłych standardów.

Najszybszy wzrost ciśnienia u dziecka następuje w ciągu pierwszego roku życia. Przez pięć lat chłopcy i dziewczęta BP jest w stosunku do wydajności, a następnie na dziewięć lat, to wzrasta z chłopców.

Norma ciśnienia tętniczego u dzieci

Noworodek ciśnienie krwi będzie średnio o 80/50 mm Hg

Aby nie dzielić włos na czworo z formuł, a nie do specjalnej tabeli został sporządzony, który jest pomalowany od wieku dziecka ciśnienia.

Ciśnienie krwi, częstość od wieku (tabela)

Wiek dziecka

ciśnienie krwi (BP), mm Hg
ciśnienie skurczowe rozkurczowe ciśnienie

maksymalna stawka

minimalna figura maksymalna stawka minimalna figura
Dzieci w wieku od urodzenia do 2 tygodni. 96 60 50 40
od 2 do 4 tygodni 112 80 74 40
od 2 do 12 miesięcy 112 90 74 50
od 2 do 3 lat 112 100 74 60
od 3 do 5 lat 116 100 76 60
6 do 9 dzieci 122 100 78 60
od 10 do 12 lat 126 110 82 70
od 13 do 15 lat 136 110 86 70

Charakterystyka ciśnienia krwi wszystkich grup wiekowych

Co powinno być ciśnienie u dzieci od urodzenia do jednego roku?

W takich okruchów ciśnienia krwi zależy od elastyczności światła naczyń, sieci naczyń włosowatych. napięcie naczyniowe zmniejszona – ciśnienie jest odpowiednio zmniejszona. stopy noworodka różnią się w pewnych granicach – 60-96 / 40-50 mm Hg Do roku stopniowo wzrasta ciśnienie krwi jest związane z szybkim wzrostem napięcia naczyń. I przez 12 miesięcy, to 90-112 / 50-74 mm Hg

Matka dziecka w celu określenia ciśnienia krwi, można użyć specjalnego wzoru:

(76 + 2 * X), w którym X – oznacza liczbę miesięcy dziecko.

Co to jest coś takiego jak krew ciśnienie, szybkość wieki? Tabela pokazuje, że im wyższy jasno pokazuje tę informację. To nie jest trudne do ustalenia wartości normalnej dla konkretnego dziecka.

Co powinno być ciśnienie u dzieci od 2 do 3 lat? Po 2 latach wzrostu ciśnienia krwi zwolnił nieco od stołu, że powinna ona wynosić około 100-112 / 60-74 mm Hg

Być może wzrost jednorazowy ciśnienia, która nie jest patologia, dlaczego martwić się o to nie warto. Ale w każdym razie, po raz kolejny zasięgnąć porady lekarza nie boli – szczególnie czujni.

Dla dzieci, w tym wieku mają inny wzór: skurczowe – (90 + 2 * X) rozkurczowego – 60 * (X), gdzie X – liczba lat dziecko.

Co powinno być ciśnienie u dzieci od 3 do 5 lat?

W tym wieku, istnieje również powolny wzrost ciśnienia krwi. Może to być w takim zakresie: 110-116 / 60-76 mm Hg Możliwe jest również codziennie spadek i wzrost ciśnienia, który jest fizjologicznym, że to normalne.

Co powinno być ciśnienie u dzieci od 6 do 9 lat? W zasadzie, to pozostaje na tym samym poziomie i wynosi 100-122 / 60-78 mm Hg

W tym czasie mogą wystąpić odchylenia od średniej. Wynika to z faktu, że dziecko idzie do szkoły, przebudowany jego reżimu, zmniejszona aktywność fizyczna na ciele dziecka, zwiększa psychologiczne.

W tym okresie powinno być monitorowane dla dziecka, aw przypadku częstych zmian ciśnienia – zasięgnąć porady lekarza.

Co powinno być ciśnienie u dzieci w wieku 10 lat, 11 i 12?

Średnia stół wydajność – 110-126 / 70-82 mm Hg, ale w tym czasie zwykle przychodzi dojrzewania, które mogą wpływać na ceny ciśnienie krwi.

odgrywa również rolę ciała dziecka. Naturalnie wydajność smukły i wysoki dzieci będą się różnić od tych, którzy mają mniejszy wzrost i większą wagę.

Dlatego lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem w celu określenia średniego ciśnienia dziecka.

Co powinno być ciśnienie u dzieci od 13 do 15 lat? Tabela mówi, że średnie ciśnienie krwi – 110-136 / 70-86 mm Hg Ale dorastania jest dość skomplikowane, dzieci w tym okresie przeżywa wiele stresu, ciężkiej sytuacji dla siebie. Wszystko to wpływa na zdrowie, a ewentualne zjawiska takie jak nastoletnia hipo- lub nadciśnienie.

W tym okresie, dla wyeliminowania problemów w przyszłości, pożądane jest, aby skonsultować się w tej sprawie z lekarzem.

Jeśli Twoje dziecko ma częste bóle głowy, należy zwrócić uwagę na to i udać się do lekarza. Najprawdopodobniej, poprosi, aby zmierzyć ciśnienie oparów. Jak to zrobić poprawnie?

Pomiaru ciśnienia prawidłowego dziecko

Aby rozpocząć uspokoić dziecko, wyjaśniamy, że nie było nic złego z nim nie pozwoli mu odpocząć i nie martwić się, jak to może temu zapobiec.

Konieczne jest użycie mankiet dzieci, są w sprzedaży. Również w aptekach istnieje wiele dobrych ciśnieniomierze elektroniczne.

Zmierzyć ciśnienie krwi jest lepiej, oczywiście, w godzinach porannych, kiedy dziecko właśnie się obudził, a wieczorem, przed snem. Dziecko powinno leżeć na plecach, poproś go, by wziąć pióro do boku, palmy w górę. Ważne jest, że ręka była, i nie było na wadze.

Następnie znajdujemy zgięcie łokcia, umieszczonym na mankiecie nad nim na kilka centymetrów. Następnie sprawdź, czy mankiet nie jest mocno ściągnięty ramię tego prosunem pod kciukiem, jeśli jest wolny, aby wejść, to wszystko jest w porządku.

Potem położył stetoskop do miejsca, gdzie dobrze słyszalny dotyk impulsu chelidon. Po czym następuje zamknięcie zaworu, pompa powietrza do czasu, aż nie ma impulsowego. Otwiera zawór, aby powietrze powoli opadać, i uważnie patrzeć na skali.

Pierwszy dźwięk słyszymy, oznacza ciśnienie skurczowe, ostatnie – na rozkurczowego.

każdy wskaźniki pomiarowe powinny być zapisane do odbioru następnego lekarza mogliby pokazać.

Przyczyny wysokiego ciśnienia u dziecka

Wysokie ciśnienie u dziecka mogą wystąpić z wielu powodów. Najczęściej jest to naruszenie występuje u dorastających dzieci, kiedy tam jest nie tylko fizyczne, ale także emocjonalne zmiany organizmu. Być może tryb dzień zniekształcone dziecko. Sen odgrywa także rolę, jeśli dziecko nie jest wystarczająco dużo snu, jego koszmary, które mogą mieć negatywny wpływ na ciśnienie. Częsty uraz stresu do organu, a nie tylko dzieci.

Być może istnieć przyczyny i bardziej poważne – na przykład, problemy zdrowotne: łamanie w układu hormonalnego, mózgu, różnych chorób nerek, zatrucia, zaburzenia napięcia naczyń.

Jak obniżyć ciśnienie u dzieci?

Jest to prosta metoda pierwszej pomocy, który daje szybki efekt. Gazę zwilżoną octem (można wziąć dowolny – stół lub jabłko) i stosuje się do podeszwy jego stóp dziecka przez 10 minut.

Jest on również przydatny do wykorzystania jedynie (czarne porzeczki), arbuz, pieczonych ziemniaków, w łupinach. Ale to nie spowoduje od razu, ale stopniowo.

Przyczyny niskiego ciśnienia w dziecko

Niskie ciśnienie w dziecku rzadsze wysoki. W ogóle, normalnym ciśnieniem krwi może spaść dzień, to zależy od okoliczności. To zmniejsza poposiłkowe intensywny trening lub gdy dziecko duszno. Jeżeli warunek ten nie ma wpływu na ogólny stan zdrowia dziecka, więc nie należy się martwić, to normalne.

Jeśli jednak jest znacznie redukowany, to nie jest dobre. Zmniejszone ciśnienie może występować w następujących powodów:

  • dziedziczność;
  • słabość;
  • zakaźnego charakter choroby;
  • stres i inne stres na dziecko;
  • cukrzyca;
  • choroby serca;
  • niedobory witamin;
  • urazowe uszkodzenie mózgu;
  • skutki uboczne leków.

Jak zwiększyć ciśnienie u dzieci?

Najprostsze sposoby – czyli kofeina w kawie. Jeśli niskie ciśnienie dołączyć ból, to trzeba uciekać się do leków.

Ale leki, żadnych leków, powyższe przepisy i wskazówki powinny być ściśle skoordynowane z lekarza prowadzącego, a nawet stosowania nieszkodliwych środków – tego napoju, jak kawa. Lepiej być bezpieczne po raz kolejny, jak mówimy o małym zdrowia dziecka.