382 Shares 3892 views

Muzeum Iwanowo perkalu: adres, godziny, historia

Istnieje przypuszczenie, że korzenie przemysłu tkackiego iść w Iwanowo. Muzeum Iwanowo perkalu zebrane w jego murach dużej liczby różnych dowodów tego faktu, które nie mają odpowiednika w skali światowej. W tym miejscu można zobaczyć wszystkie rodzaje produktów wytworzonych w czasie najlepszym miastem i artystów regionalnych, w tym starożytnych artefaktów ręcznie, jak również próbek narzędzi tkaczy. O tym muzeum dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy z poniższym artykule.


fakty historyczne

Iwanowo muzeum perkal powstała w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Ponad sto firm z regionu wzięli udział w jego jednostce. Znajduje się w pięknym i wielkim domu, którego budowa miała na początku XX wieku. Budynek wykonany jest w stylu „nowoczesne” i należał kiedyś do słynnego fabrykanta Iwanowski – D. G. Burylinu, który lubił produktów perkal i zebranych swoją kolekcję.

To instytucja kultury, nie tylko starannie zachowane stare homespun tkaniny, ale także historię pochodzenia tych materiałów, a także opisuje w szczegółach jak wcześniejszą produkcję wyrobów bawełnianych.

Obecnie odbywają okresowe remont budynku muzeum w 2013 roku obok jest duży nosorożec, całkowicie wykonane z materiału perkalu został zainstalowany.

szczegółowy opis

Muzeum Iwanowo perkalu jest najmłodszym IGIKM oddział, którego zbiór poświęcony historii i kulturze tego regionu. Wygląd swoich budynków jest złożony i ciekawy układ architektoniczny. Burylina rodzinnego domu urządzony różne witraże, rzeźbione drzwi, piękne dekoracyjne plitochki i wszelkiego rodzaju innych szczegółów wystroju czasu.

Muzeum sala wystawowa z głównej kolekcji znajduje się w pokojach mieszkaniach. Ponadto, w zagrodzie jest więcej budynków dawnych budynkach gospodarskich, gdzie biblioteki i stanie pokoju.

Co widzimy?

W tej chwili, muzeum zebrał ponad 500 tysięcy różnych ciekawych eksponatów. Jej głównym kolekcja nazywa się „tkaniny Iwanowo”. Ta wystawa może powiedzieć odwiedzających o wszystkich etapach przędzenia i tkania w tej części kraju, od czasów starożytnych, a kończąc na chwili obecnej.

Zbiór ten zawiera unikalne próbki tkanek i różnych dzieł sztuki i rzemiosła, które były w funduszu włókienniczego VG Burylina. Tutaj można zobaczyć piękne stroje, narzędzia, które służyły niegdyś rolników do produkcji płótna oraz specjalne deski za pomocą różnych rysunków, które zostały zdeponowane na tkaninie.

Kolekcja „tkaniny Iwanowo” oferuje duży wybór eksponatów, które odzwierciedlają tradycje sztuki ludowej, które ewoluowały na przestrzeni wielu wieków. Zawiera starych próbek Calico które wprowadzają odwiedzających do instytucji z skrót od sztuki ludowej – zdobienia tkanin. Najcenniejsze zbiory tej kolekcji są wentylator, obrazy i szaliki z końca XIX – początku XX wieku.

nowa wystawa

W sali muzealnej dziewięć lat temu otwarto kolejną wystawę poświęconą Wiaczesław Zajcew – znanego projektanta mody, który urodził się w tym małym mieście. Ta kolekcja może powiedzieć gości o życiu i twórczości tego utalentowanego człowieka, który jest również prezesem Salonie w Iwanowo, gdzie odbyło się w koniunkcji konkurencji wśród producentów rosyjskich. Ludzie wchodzący na salę wystawową, dostać się do przestrzeni życiowej bohatera, i przy pomocy środków technicznych może nawet czat na żywo z tego wielkiego mistrza.

Wystawa ta była w stanie pokazać niewidzialną więź minionym tradycję z nowoczesnością, dzięki czemu jest bardzo harmonijnie pasować do pojęciowego rozwoju, który został opracowany dla siebie muzeum Iwanowski perkalu i jego pracowników. Ponadto, utalentowany Zajcew każdy nowy sezon dodaje do ekspozycji nowe stroje ze swoich koncertów. Umożliwiając odwiedzającym instytucji mogą nauczyć się czegoś pożytecznego dla siebie ze świata mody.

Oprócz tych unikalnych zbiorów i wykazuje dużo więcej o tym, co można dowiedzieć się odwiedzając Muzeum Iwanowo calico. Historia rosyjskiej kostium lub zabytkowe krosna – to jeden z tych tematów, który płaci najwięcej uwagi do przewodnika instytucji kulturalnych.

wrażenia zwiedzających

Ponieważ budynek muzeum jest jedną z głównych atrakcji miasta, wielu turystów, jak i mieszkańców idź tam na wycieczkę, a więcej niż jeden raz. Ich zdaniem, to muzeum jest bardzo dobrze pod względem wzornictwa. Głębokie wrażenie na większości użytkowników sprawiają, że przedrewolucyjnej fotografie, które przedstawione pracownicy Iwanowo i wiele innych osób są związane w jakiś sposób z branży tekstylnej.

Ekspozycje tej instytucji kultury wyświetla wszystkie znaczące i niezapomniane chwile związane z przemysłu lekkiego w regionie Iwanowski. Dlatego ludzie, którzy są zainteresowani tkaniny chintz i wszystko z nią związane, oczywiście, trzeba przynajmniej raz odwiedzić to muzeum.

Niektóre przyjeżdża do tej instytucji, a nawet podziwiać piękną rezydencję, w której zachowanie bogatej dekoracji wnętrz. Działa on bardzo przyjemny i piękny personel, który może przeprowadzić wycieczka jest ciekawe i pouczające, a także zostawić przyjemne wrażenie z wizyty wystawy w muzeum.

Tryb pracy i ceny

Dla tych, którzy chcą odwiedzić muzeum, będzie przydatna dla następujących informacji: instytucja rozpoczyna pracę o godzinie 11:00, a kończy o godzinie 17:00, z wyjątkiem czwartku, jak w dniu, to otwiera się i zamyka na 13:30 21:00. Wyjście tylko raz w miesiącu jest w muzeum i przypada na każdy pierwszy poniedziałek i dzień sprzątania – ostatni piątek.

Cena biletu dla dorosłych wynosi 70 rubli. studenci w pełnym wymiarze godzin i emeryci mogą dostać się do muzeum za 40 rubli, a młodych gości. – 25 rubli. Dzieci w wieku poniżej sześciu lat może przejść bezpłatnie. W przypadku, gdy instytucja chce uzyskać zorganizowaną grupę, składającą się z dziesięciu osób, dla nich, a bilet kosztuje 40 rubli.

dane kontaktowe

Być może istnieje w dowolnym miejscu jednego mieszkańca, który nie wie, gdzie znajduje się muzeum z Iwanowski perkalu. Region Iwanowo, ulica Baturina, 11/42 Dom w mieście Iwanowo – to jest jego adres.

Aby wyjaśnić niektóre z ciekawych informacji na temat biletów, lub można zadzwonić pod ten numer telefonu: +7 (4932) 416-426.

Jak się tam dostać?

Jeśli się tam dostać pociągiem ze stolicy Rosji, taka droga zajmie około dziewiątej. W przypadku korzystania z samochodu, podróż będzie o połowę krótszy.

W Iwanow w tym muzeum można dojechać środkami transportu publicznego z każdego zakątka miasta. Jest autobus №11, tramwaj №2, №5, №6, a także trolejbus №8 lub №3. Wszyscy wysiąść bezpośrednio do przystanku „Szpital”, na który jest reprezentowany przez instytucję kultury.

W małym miasteczku, gdzie jest muzeum poświęcone perkal i wszystko z nią związane, nie jest zbyt wielu atrakcji. Dlatego ten ciekawy dom z unikalnymi eksponatami jest dość znaczące i godne uwagi miejsce w wymaganym miejscu. Wszyscy mieszkańcy są bardzo lubi tego muzeum i niezwykle dumny z nich.

I pomimo tego, że dziś przemysł tkacki miasto przeżywa spadek tego wspaniałego budynku – dawnym domu mecenasa sztuki i kolekcjonera Burylina – czule posiada ponad pół miliona różnych elementów akcji z różnych czasów, tak aby przyszłe pokolenia mogły dowiedzieć się, jak to powijakach obiekt przemysłowy, a także sztuki i rzemiosła sztuki ludowej.