365 Shares 7462 views

Mity greckie: Daedalus i Icarus. Zestawienie zdjęć legendy

Mit obecnie nazywamy coś fantastycznego, fikcyjne, tak że nie było w rzeczywistej rzeczywistości historycznej. Nasze słowo „mit” pochodzi od greckiego słowa „myuthos”. W starożytnych Greków, a Grecy jak sami siebie nazywali, to znaczy „słowo, mowy lub rozmowy, intencji, przysłowia, plotka, Raport, historie, tłumaczenia, rower, zawartość historii.” W związku z tym słowo miał więcej wartości niż nowoczesnego „mitu”. Kiedy chcemy powiedzieć, że w rzeczywistości potwierdzone przez dokumenty w historii czegoś nie ma, potem jemy przymiotnik „mityczny”. Na przykład, słynny Herakles (lub Hercules, jak go nazywano Rzymianie) – mityczny człowiek, bohater wielu starożytnych mitach. Jest też słowo „mitologia” (również pochodzenia greckiego). Nazywamy je jako zbiór mitów ludzi i wiedzy przemysłu, nauki, która zajmuje się mitami.


Stosunek do mitów starożytnej Grecji

Prawie wszyscy ludzie od najdawniejszych epok zachował tradycję, w której historyczne przeplatają się z fikcyjnej rzeczywistości z fantazją. W tych legend są nie tylko wśród ludzi, ale także niesamowitych stworzeń – owoce kreatywności. To jest nieśmiertelne bogowie i półbogowie, niewidzialnych stworzeń. Są zaskakujące cuda. W dawnych czasach, ludzie postrzegane jako autentyczne mity historie o tym, co było wcześniej. Ale były wiek i są stopniowo przekształca się opowieść wspólnym babskie. Już małe dzieci wierzą w ich rzeczywistości. Legendy zaczął interpretować nie jest w bezpośrednim i przenośnym znaczeniu. Mity były inkarnacje ludzkich snów. Na przykład, w pracy „Dedala i Ikara” wyraźnie odzwierciedla pragnienie latania. Jednak istnieje, a jego moralność. Mit „Dedal i Ikar” uczy, że nawet nieosiągalne szczyty można obalić na ziemię.

Mity jako podstawa starożytnej kultury greckiej

W starożytnej Grecji (lub Hellas) mity były podstawą rzeźby, literatury, malarstwa, teatru. Powstały one na długo zanim rozprzestrzenił się na literę – alfabetu greckiego. Ta sama opowieść o bogu czy bohater może istnieć w różnych wersjach i interpretacje: czasu lokalnego (wystąpił w różnym czasie) i Copyright (wszystko zależało od tego, kto wynalazł lub powiedziano). Nie jest wyjątkiem, a produktem „Dedal i Ikar”. Podobne mity były z różnych plemion i narodów. Jest to nie tylko, że jedno plemię mogło pożyczyć inny lub innej legendy. Zwykle występuje wtedy, gdy różne osoby były na podobnym etapie rozwoju, które mieszkały w podobnych warunkach. Czasem podobieństwo mitów jest wyjaśnione przez różne plemiona oryginalny pokrewieństwa, wspólnego pochodzenia tych społeczności, takich jak Greków, Rzymian, Celtów, Niemców, Słowian, Irańczyków, Indianie. Bardzo interesujący jest starożytny grecki legenda „Dedal i Ikar”. Obrazy i rzeźby dedykowane do niego, a także podsumowanie nim można znaleźć w tym artykule.

grecki panteon

Między młodszych bogów (Zeusa, Posejdona, bohater, Hestia, Demeter i inne) oraz senior – tytanów – było straszne dekady wojny. Wreszcie, pierwszy przez uwalniane z storukih podziemi i Cyclops wygrał ostatni i osiadł na Olimp. było wiele mitów o czyny bogów – użyteczne i czasami szkodliwych dla śmiertelników. Oni są jak ludzie z ich zaletami i wadami.

mitycznych stworzeń

Często mity są fantastyczne stwory – potwory. Na przykład, starożytny grecki mit o „Dedal i Ikar” mówi, oprócz głównej fabuły, a od straszliwego Minotaura – bestię króla Minosa. Fantasy Starożytni Grecy stworzyli centaura – pół-pół konie, straszna Gorgon z wężami zamiast włosów, siedem-headed hydra (mit Herkulesa), trzy-headed pies Cerber strzeżone podziemi Hadesu, etc …

Mity i astronomia

Nazwy niemal wszystkich konstelacji w taki czy inny sposób związanych z greckich mitów. Konstelacji Andromedy wnosi do naszej pamięci legendę Perseusza, a także dał nazwę klastra gwiazd, a także rodziców Andromeda – Cefeusza i Kasjopei. Pegaz – skrzydlaty koń jest, na którym bohater Bellerofont przeciwieństwie chimer. Wielki Wóz – nimfa Kallisto (matka Arcade, założyciela Arkadyjczyków), Ursa Minor – nimfa cynosura. Baran – baran, na którym fryksos i Helle poleciał do Kolchidy. Hercules stał się także konstelacja (Hercules), Orion – The Hunter, który był towarzyszem Artemidy. Lira – cytra Orfeusz, itd. Nawet planety Układu Słonecznego według ich prawdziwych imion wymagane do mitów … Następne będą również opowiadać legendę Dedala i Ikara. To Przestroga.

„Dedal i Ikar”: podsumowanie. zdarzenia krawata

Kiedyś, w dawnych czasach żył w Atenach, utalentowany artysta, rzeźbiarz i budowniczy Daedalus – syn z rodziną królewską. Wierzono, że sama Atena nauczyła go różne rzemiosła. Dedal zbudował wielkie pałace i świątynie, które dotknęły całą swoją harmonię. Dla nich wyrzeźbił drewnianą figurę nieśmiertelnych bogów, tak piękny, że ludzie późniejszych wiekach ich skarbem.

Uczeń Dedala był jego bratanek, Tal, jeszcze nastolatkiem. Jako facet spojrzał na kości ryb, uważnie spojrzał bliżej do niej i wkrótce ukształtował piłę – nowa rzecz dla ludzi. On też wymyślił kole garncarskim, aby łatwiej kształtować naczynia. Tal wynalazł także kompas.

Tala śmierć i wygnanie

Ateńczycy dowiedział się o niezwykłej zdolności studenta Dedalova i słusznie uważa, że wkrótce przewyższyć ostatni z jego nauczyciel. I jak strasznie wrażeniem Athens News, że Tal, spacery z Dedala na Akropolu, potknął się i spadł z wysokości. W śmiercią Ateńczycy oskarżony nauczyciel i artysta został skazany na banicję. Dedal popłynął na Kretę, gdzie Minos panował. Tam ożenił. Ma syna, Ikara. Jednak Dedal bardzo tęsknił do rodzinnego kraju. Wtedy król był kłopot. Żona urodziła mu syna zamiast potwora – Minotaura. Mistrz zbudowany również labirynt dla potwora, aby ukryć ją przed wzrokiem ludzi.

Dedal i Ikar (podsumowanie): W domu droga

Lata mijały. Dedal i Ikar byli gotowi do Aten. Ale Minos nie pozwolić kapitanowi. Dedal wyszedł z tej sytuacji i uczynił sam i jego syn skrzydła jak ptak do lotu przez niebo, morze, gdybyśmy je zamknięte. Mistrz uczy syna do latania i karane nie wzrośnie zbyt wysoko, gdyż słońce topi wosk (projektowanie składnik skrzydeł). Nisko nad morzem także pływak nie powiedziano, że woda nie zwilża latające przyrządy. Mistrz uczy swego syna, aby trzymać się złotego środka. Ale nie znaleźli wspólny język Dedal i Ikar (zdjęcia ze skrzydłami można zobaczyć w tym artykule).

Śmierć Ikara

Następnego dnia wystartował w bezchmurnego nieba. Nikt w pałacu władcy nie widzę. Obserwowali lot oracz w dziedzinie, pasterza, który jechał trzodę, zobaczyliśmy rybaka. Wszyscy myśleli, że unoszą nieśmiertelnych bogów. Na pierwszy Ikara posłusznie poszedł za jego ojca. Jednak uczucie latania, nieznane i zaskakujące, napełnił go niewysłowionej radości. Po tym wszystkim, wielkie szczęście – huśtawka jak ogromny ptak, wielkich skrzydeł i czuje, że zajmie Ci jeszcze większe.

Rozradowany Ikar zapomniał ostrzec rodziców i wspiął się bardzo wysoki – do złotym słońcu. Nagle zaczął odczuwać wielki strach, że skrzydła nie są tak mocno trzymać go, jak wcześniej. Hot sunbeams ich roztopionego wosku, i rozkruszone dół piór. Teraz młody człowiek próbował bezskutecznie wave ręce bezskrzydłe. Wezwał na pomoc ojca, ale usłyszałem jego dziadka. Potem przez długi czas i rozpaczliwie szukał syna. Ale znalazłem tylko pióra na falach. Zdając sobie sprawę z tego, co się stało, jest zrozpaczony. Icarus ciało zostało pochowane przez Herkulesa, i morze, do którego wpadł, nazwano Icarian.

Dedal sam przez długi czas był na Sycylii, a następnie przeniósł się do Aten, gdzie stał się założycielem z rodzaju Dedalidov artystów.