609 Shares 8408 views

Jak złagodzić stres i uspokoić nerwy? Wskazówki jak uspokoić nerwy po stresie

Sposób życia współczesnego społeczeństwa wymaga od ludzi kolosalnego wysiłku, który często staje się stresującymi warunkami. Sprostanie wyzwaniom czasu jest niezwykle trudne, zwłaszcza dla mieszkańców wielkich miast.

Unikając ciężaru nerwowego napięcia, wiele osób bez konsultacji z lekarzem zaczyna używać różnych leków na stres, niż tylko gorsze, zdobywa nowe nałogowanie. Bardzo często jest to ślepy zaułek.

Jeśli podejrzewasz poważne problemy z zdrowiem psychicznym, zaleca się wykonanie testu warunków skrajnych. Ten ostatni, w różnych wersjach, jest ograniczony do testowania różnych czynników stresu w celu zidentyfikowania możliwych problemów rozwojowych różnych chorób, najczęściej związanych z sercem. Test stresu ma również szereg przeciwwskazań. Dlatego też najpierw należy zapoznać się z pełną listą, jeśli zdecydujesz się przejść przez to badanie.

W dalszej części artykułu zaproponowane zostaną proste, ale skuteczne metody, opowiadające o tym , jak złagodzić stres i uspokajać nerwy, a jednocześnie znaleźć emocjonalną stabilność i odporność na zewnętrzne bodźce. Należy jednak pamiętać, że następujące metody są odpowiednie do objawów pierwotnych stresów. Jeśli rozpad układu nerwowego przebiega do stanu stacjonarnego, należy skonsultować się ze specjalistą, który przeprowadzi właściwe leczenie nerwowe i pomoże odzyskać utracone zdrowie wewnętrzne.

Głęboki Oddech

Od czasów starożytnych znany jest ścisły związek między oddychaniem, emocjami i stanem fizycznym. Nauka oddychania jest głęboko wypracowana na Wschodzie. W tradycji jogi indyjskiej, jest znany jako pranayama. Ta technika jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem. Jednocześnie jest to dość proste i każdy może to zrobić.

Więc jak złagodzić stres i uspokoić nerwy z oddychaniem? Najpierw musisz wziąć wygodne miejsce. Najlepiej, jeśli siedzisz, upewnij się, że wyprostujesz plecy. Następnie należy umieścić dłonie w okolicy pępka, w prawym górnym rogu. Jednocześnie należy sobie wyobrazić, że pod pępkiem jest poduszka powietrzna, która podczas wdychania jest napełniona powietrzem. Wdychanie musi być głębokie, kolejno wypełniać membranę i klatkę piersiową powietrzem.

Kiedy oddech jest zakończony, możesz chwilowo zatkać swój oddech, a następnie wykonać powolne, pełne wydechy. Po pierwsze, membrana powinna spaść, a następnie – klatkę piersiową. Długość wydechu powinna być dwukrotnie dłuższa niż długość inspiracji.

To bardzo dobrze, jeśli wydech, psychicznie powiedzie się afirmację, na przykład: "Jestem absolutnie spokojna" lub "moje ciało zrelaksowane". Jednocześnie, przy wyborze słów ważne jest, aby pamiętać, że afirmacje powinny zawsze mieć potwierdzające brzmienie w teraźniejszym tacie i nie zawierają ujemnych cząstek.

Po wykonaniu całej sekwencji oddychania kilka razy, twój stan poprawi się zauważalnie. Ćwicząc codziennie kilka razy, możesz pogłębić stan rozluźnienia, a po zdobyciu umiejętności dotrzeć do niego niemal natychmiast.

Spacer na świeżym powietrzu

Dobrą lekarstwem na stres jest spacer na świeżym powietrzu. Idealny jest park, brzeg stawu, ale spokojna ulica miasta, plac lub mały kwadrat pasuje. Oprócz wpływu na oddychanie, stres pomaga usunąć aktywność fizyczną. Ważne jest, aby nie siedzieć nieruchomo i poruszać się więcej. Na tej samej zasadzie są łagodzące sporty i ćwiczenia fizyczne.

Weź prysznic

Doskonałą odpowiedzią na pytanie, jak złagodzić stres i złe nerwy, będzie decyzja o procedurach wodnych. Wanna lub prysznic (lepszy kontrast) mają wspaniały orzeźwienie, nie tylko fizycznie, ale także emocjonalne ciało człowieka, dosłownie myjące gromadzenie się negatywnej energii.

Wypróbuj siłę pozytywnych myśli

Fenomenalne w swojej skuteczności, ale nie najprostsze w działaniu, leczenie nerwów opiera się na starej prawdzie, która mówi, że świat wokół nas jest tylko odzwierciedleniem naszych myśli. Zmieniając negatywne myśli na pozytywne, zmieniamy świat wokół nas. Tak więc, zmieniając kąt widzenia, można radzić sobie ze wszystkimi powodami stresu. Jednakże, aby ta metoda działała stabilnie i skutecznie, trwa pewna umiejętność, osiągnięta dzięki codziennej praktyce. Pomoc w tym może służyć tym samym twierdzeniom, które były zalecane powyżej z ćwiczeniami oddechowymi.

Zapraszamy na smaczne

Zorganizuj wakacje. Zapoznaj się z czymś pysznym. Najlepiej, jeśli to cukierki, zwłaszcza czekolada. Ten ostatni zawiera silną dawkę dopaminy – hormonu szczęścia, dzięki czemu zarówno jego działanie, jak i proces świątecznego posiłku pomogą Ci przełączyć się i podnieść witalność i nastrój.

Nie przesadzaj, w przeciwnym razie ryzykujesz, że nie przyda się najbardziej użytecznym nawykom.

Złap pozytywne w towarzystwie innych

Inną doskonałą ochroną przed stresem jest komunikacja z osobami, które są dla Ciebie przyjemne. Prawdopodobnie każdy ma takich kumpli, stresorów, którzy ze względu na ich łatwość, positivity i wesoło, są w stanie rozproszyć mroczne chmury w twojej głowie. Częściej kontaktować się z takimi ludźmi, zyskać z nich pozytywną energię i uczyć się od nich łatwego podejścia do kłopotów i trudności świata. Najważniejsze jest, aby ich nie załadować i nie narzekać na twoje wzloty i upadki. Po prostu odpocznij.

Zadbaj o czyszczenie

Metoda nie jest dla wszystkich, oczywiście, ale nadal bardzo dobra. Znajdź domy w blokadzie – w szafach, spiżarniach, piwnicach, w kuchni, w łazience, w komputerze, w folderach z papierami itp. – i rozmontuj je. Pomoże to rozpraszać myśli, a jednocześnie wykonać użyteczną robotę, której ręce nie dotarły. Ponadto istnieje subtelny związek między kolejnością otaczającej przestrzeni a porządkiem myśli i uczuć. Kiedy usystematyzujesz to, co otacza Cię na zewnątrz, to co wewnątrz ciebie jest systematycznie usystematyzowane. Tak więc czyszczenie pomaga poradzić sobie z obciążeniem wewnętrznych problemów na poziomie podświadomości.

Zapoznaj się z uzdrawiającą mocą ciszy

Jeśli masz zdolność nie zwijania się i łatwo przełączyć się na pozytywne myśli, to trochę czasu spędzonego samotnie w milczeniu może ci pomóc. Odłącz telefon, zapomnij o komputerze i całkowicie odizoluj się od zewnętrznego hałasu. To pomoże Ci uspokoić, zrelaksować się i radzić sobie z karaluchami.

Jeśli jednak stan samotności zachowuje się na ciebie z wściekłością, a ty tylko skłania się panikować, leczenie nerwów w ten sposób nie jest dla ciebie.

Nie zapomnij o spaniu

Nerwowe wyczerpanie jest bezpośrednią drogą do stresujących doświadczeń. Dlatego doskonałym lekarstwem na stres jest sen. Znajdź czas wreszcie i spać dobrze. Często po tym, wszystkie objawy awarii jak dłoń usuwa. Ale nawet jeśli tak się nie stanie, i obudzisz się, nadal będziesz doświadczał emocjonalnego dyskomfortu i lęku wewnątrz siebie, ładowanie we śnie pomogło Ci stać się bardziej odporne na destrukcyjne doświadczenia i da Ci siłę, aby przezwyciężyć żrący wpływ wszelkich negatywnych.

Medytuj

Inną wschodnią metodą osiągnięcia spokoju jest medytacja. Idealnie, głęboka, skuteczna medytacja obejmuje co najmniej 20 minut ćwiczeń dziennie. Nie każdy może znaleźć czas i miejsce na to. Dlatego ważne jest, aby zrobić jak najwięcej. Najlepiej rano, aby natychmiast zneutralizować negatywne emocje.

Jeśli chodzi o metodologię, w literaturze specjalistycznej można znaleźć wiele sposobów. Najłatwiej jest usiąść wygodnie, wyprostować plecy, zrelaksować się, zamknąć oczy i skupiać się na oddychaniu, nie rozpraszając myśli. To proste ćwiczenie z regularną egzekucją dosłownie przekształci twoje życie.

Uśmiechnij się!

Wiadomo, że pozytywne emocje powodują uśmiech. Ale jest też psychologiczna sztuczka, która umożliwia odwrócenie procesu. Aby to zrobić, po prostu uśmiech. Nawet jeśli fałszywy, napięty uśmiech, ale będzie świecić na twarzy. Wtedy oszukana podświadomość będzie zmuszona dostosować i dostarczyć dodatkowi za ładunek pozytywnych emocji.

Ten związek jest sprawdzony przez naukowców i działa świetnie. Spróbuj i przekonaj się samemu.

Staraj się rozgrzać ręce

Przy podobnym powiązaniu psychofizycznym inny cudowny sposób opiera się na sposobach złagodzenia stresu i uspokojenia nerwów. Musisz tylko rozgrzać ręce. Faktem jest, że podczas stresu, ciało automatycznie redystrybuuje strumienie krwi, najbardziej obficie dostarczając jej mózg i serce. Z tego powodu dłonie stają się chłodniejsze. Korzystając z tej zależności, można przeprogramować ciało. Jeśli rozgrzesz ręce, mózg zdecyduje, że stresująca sytuacja jest za sobą i normalizuje stan pacjenta.

Zapasy z pomarańczymi

Nie gorzej niż wiele pigułek, od stresu pomaga pozbyć się zapachu owoców cytrusowych. Może to być prawdziwy pomarańczowy lub pomarańczowy olejki eteryczne, odparowywany w lampie aromatycznej (w tym ostatnim przypadku olej powinien być naturalny). Sekretem jest to, że zapach cytrusów pobudza uwalnianie norepinefryny – hormonu związanego z nastrojem i emocjonalnego samopoczucia. Zwiększenie dawki we krwi znacznie sprzyja radzeniu sobie ze stresem.

Znając tę zdolność cytrusów, możesz uzbroić się w tarczy antystresowej. Aby to zrobić, musisz opuścić kilka kroplów olejku eterycznego tego samego pomarańczowego lub grejpfrutowego na chusteczce lub krawędzi odzieży.

Nie zaprzeczaj sobie filiżanki herbaty

Jak traktować stres, będziesz powiedzieć zielonej herbaty. Ten ostatni ma unikalną cechę: dzięki L-teaninie, która jest częścią jego składu, znacznie zmniejsza gniew, zmęczenie i inne stresujące objawy.

Wlać zimną wodę na nadgarstki

Spośród wielu sposobów złagodzenia stresu i uspokojenia nerwów, istnieje również oryginalny, np. Ablucja w zimnej wodzie nadgarstków rąk. W tych miejscach są ścieżki dużych tętnic, więc chłodzenie tej strefy pomoże ochłodzić krew, aw konsekwencji normalizuje emocjonalne tło.

W tym samym celu można zastosować kilka kropli zimnej wody (lub nawet przymocować kawałki lodu) do obszaru za uszami – tam, gdzie zwykle są używane alkohole.

Jeść witaminy

Ostatnia wskazówka związana jest z wyjazdem do apteki. Jednak zamiast różnych leków i pigułek, zaleca się kupowanie niektórych witamin z powodu stresu. Zazwyczaj są one prezentowane w różnych kompleksach w dużym asortymencie. Zdobądź to, czego potrzebujesz, pij bieg. To nie sprawi, że będziesz gorszy, jak w przypadku wielu leków, ale tylko wzmocnij odporność.

Wnioski

Jak wielu naukowców twierdzi, że większość chorób w naszych czasach ma naturę psychosomatyczną, to znaczy wynik nieprawidłowego stanu psychologicznego i emocjonalnego – od ciągłego stresu, podrażnienia, złości, lęku. Dlatego zanim złapiesz pigułki na stres, ważne jest, aby zrozumieć, że tylko usunąć konsekwencje. Korzeniami problemu są w sobie, w naszym umyśle. Stąd oczywista staje się głęboka zależność naszego zdrowia psychicznego od umiejętności introspekcji – umiejętności patrzenia w nas samych. Żeby nie dać się dręczyć przez całe moje życie pytaniem, jak złagodzić stres i uspokój nerwy, najpierw trzeba zrozumieć siebie, nauczyć się myśleć pozytywnie, odprężyć się i zaszczepić się umiejętnościami samodyscypliny psychicznej.