541 Shares 4265 views

Jak zrobić cień w Photoshopie?

Shadow – to bardzo interesująca sprawa. Mózg wywnioskować położenie obiektu, jego trajektorii, objętości i wiele więcej. Dzięki niemu można łatwo i oszustem, tworząc efekt przestrzennych obiektów lub uzupełnienie ogólnego kompozycji obrazu różnych warunkach oświetleniowych. Między ludźmi nie ma różnicy, to tylko w ich cieniu (patrz zdjęcie). Ale twój mózg jest oparta na cienie tylko dorisovyvaet im różne środowiska. Tworzenie cień w Photoshopie jest łatwe. Program ten – wielki mistrz iluzji.


Cienie są różne – niektóre proste, inne bardziej skomplikowane. Więc jak zrobić cień w Photoshopie, może być dowolny, rozważy obie opcje. Wybór zależy od potrzeb i pożądanego rezultatu. Jeśli chcesz stworzyć iluzję głośność lub lot małego obiektu, to całkiem proste, a jeśli trzeba skręcić w popołudniowej słońca, wtedy do „pot” trochę.

Jak zrobić cień w Photoshopie dodając efekt warstwy?

Zaznaczyć warstwę do żądanego obiektu. Przejdź do menu „Warstwy” w „Style warstw”, wybrać „cień”. Teraz trzeba tylko precyzyjnie dostroić cienie. tick „Podgląd” dla wygody w tym menu. Więc będzie bardzo łatwo śledzić zmiany i wybrać to, co chcesz (w trakcie działania). W cieniu parametrów suwak „offset” pokazuje, jak daleko obiekt rzuca cień. Jeśli chcesz stworzyć iluzję latające nad płaszczyzną, założyć, jeśli tylko trzeba podkreślić objętość figury – bliżej. Efekty warstwy jest najprostszym sposobem, aby cień w Photoshopie.

Jak zrobić cień w Photoshopie poprzez modernizację warstwę?

Kiedy trzeba grać z światła i cienia, aby utworzyć kompleks, wszystkie operacje są tylko trochę bardziej skomplikowane. Po oddzieleniu przedmiotów z warstwy tła i dwukrotnie. Z dwóch warstw z obiektem, wybierz dno. Następnie przejdź do zakładki „Edycja”, „Transform” menu i wybierz narzędzie „perspektywa”.
Górną centralny plac ustawić właściwą perspektywę. Następnie w tym samym menu, wybierz narzędzie „Przekształcanie swobodne” iw tym samym cieniem kwadratowy splyuschte pionie. Otrzymaliśmy już formie naszą przyszłą odcień, ale do tej pory to tylko nierealne kształt bez koloru i płynnymi przejściami tonalnymi. Pobaw się z tych narzędzi, aby uzyskać pożądany wynik w formie i terminie. Przy okazji, oto puzzle na opiekę: pomyłki w cieniu żołnierza, na którym można od razu zrozumieć, że tej instalacji. przyjrzeć się bliżej niego i znaleźć usterkę (Odpowiedź na końcu artykułu).

Teraz desaturate cień funkcji „nasycenia” (zwany korzystając z zakładki „Obraz” menu „Ustawienia”). Umieścić warstwę jasność na liczbę 0. W zakładce „Filter”, menu narzędzie „Blur” „Gaussian Blur” dodać miękkości. Najlepszą wartość rozmycia od 3 do 6 pikseli, ale zawsze do eksperymentowania. Jak zrobić cień w Photoshopie bardziej realistyczne? Umieścić warstwę cienia wzór między przedmiotem a tłem i ustawić przezroczystość warstwy strefy wynosi 60%.

Pozostaje tylko ustalić wartości opcji narzędzia, jeśli chcesz poprawić swój wynik.

Niewątpliwie Drugi sposób tworzenia cieni znacznie trudniejsze pierwszy, ale on daje i dużo więcej swobody twórczej i wyrażeń.

Odpowiedź na zagadkę: sądząc po cieni, źródło światła znajduje się naprzeciwko żołnierza, jak również automatyczne. Oznacza to, że maszyna nie daje odcienia z tego punktu widzenia, gdyż żołnierz zamknięta z tyłu płaszczyzny, który jest śledzony. Zerkając na tej rozbieżności, profesjonalny natychmiast zrozumieć, że jest to po prostu zmodyfikowane warstwy w Photoshopie. Zachowaj szczególną ostrożność podczas pracy z cienia!