493 Shares 4920 views

Erich Gepner – faszystowski generał, który stał się przestępcą

Erich Gepner jest mało znanym niemieckim oficerem, który zdołał zostać pułkownikiem generalnym pod rządami Adolfa Hitlera. Jego biografia nie zawiera wybitnych wydarzeń ani nietypowych rozwiązań, ale może stać się żywym przykładem tego, jak faszystowski system zajmował się tymi, którzy nie spełniają swoich wymagań.

Erich Gepner: początek kariery wojskowej

Erich z wczesnego dzieciństwa marzył o wojsku. Dlatego w szeregach regularnej armii niemieckiej udowodnił, że jest bezinteresownym wojownikiem zdolnym nie tylko do wykonywania rozkazów, ale także dać je. I tak w 1906 roku, zaledwie rok po wejściu do służby, dostaje swój pierwszy stopień – porucznik.

Jesienią 1913 r. Młody Erich Gepner wkroczył do Akademii Wojskowej w Berlinie. Jednak nie miał czasu na jej zakończenie, bo w 1914 r. Wszyscy wojska zostali wezwani do frontu pierwszej wojny światowej. To prawda, że taki przełom fortuny trafił do młodego oficera tylko na korzyść, ponieważ na polu bitwy zaczął zmieniać rangę wojskową na drugą.

W rezultacie po wojnie wrócił do domu z paskami na ramieniu kapitana. Dodatkowo jego klatce piersiowej zdobiły żelazne krzyże obu stopni.

CZAS POKOJU

Dzięki jego usługom w 1921 r. Erich Gepner przystąpił do inspekcji kawalerii pod Ministerstwem Wojny. Tutaj widzi kierownictwo wyższe, a wkrótce oficer zostaje przeniesiony do siedziby oddziału. To była chwila chwila, która odegrała ważną rolę w powstawaniu Gepnera.

W 1930 r. Został dowódcą regimentu, aw lutym 1933 r. Otrzymał stopień pułkownika. Po tym został przeniesiony do szefów sztabu 1 Korpusu Wojskowego. W zimie 1936 roku Erich Gepner został majorem generalnym. Wreszcie wiosną 1939 roku został mianowany generałem kawalerii, dowodzącym 16-ty Motorized Corps.

II wojna światowa

Generał Gepner Erich rozpoczął swoją polską kampanię w II wojnie światowej. Potem został przeniesiony do Francji, gdzie pokazał się jako wybitny przywódca, za który otrzymał rangę pułkownika generalnego. W 1941 roku Gepner został wysłany do Związku Radzieckiego, tak że pomógł z ofensywą wozu w Leningradzie, a potem w Moskwie.

Jednak 8 stycznia 1942 r. Jego 6 Korpus Armii znalazł się pod silnym kontr-pożarem. Jako dowódca Erich Gepner decyduje się na rekolekcje, pomimo wyraźnego celu walki z śmiercią. Taka wola była niedopuszczalna – generał z hańbą został zwolniony z Wehrmachtu. Poza tym Gepner zostaje pozbawiony wszystkich nagród i zasług, co staje się największym ciosem dla jego dumy.

Zdrada i egzekucja

20 lipca 1944 r. Wielu oficerów Wehrmachtu próbuje podjąć próbę życia Adolfa Hitlera w celu obalenia tyranii faszyzmu. Jednak ich plan zawodzi, wszyscy spiskowcy skazani na śmierć. Spisuje się sprawców sprawców i Ericha Gepnera, który od 1935 utrzymuje bliskie stosunki z oporem.

Kara śmierci została wymierzona 8 sierpnia 1944 roku. Były generał armii faszystowskiej został powieszony w więzieniu Pletzensee.