637 Shares 4903 views

Wiertnica URB 2A2: Dane techniczne

URB 2A2 wiertnica jest jednym z najbardziej wszechstronnych w swojej klasie. Maszyna została zaprojektowana, aby stworzyć wybuchową i dywersja typu studnie, eksplorację różnych dziedzinach. Ponadto, jest on stosowany w rafinacji ropy naftowej, geofizyki, górnictwa mineralnej, geologii inżynierskiej. Rozważyć jego cechy i funkcje.


Jak działa urządzenie?

Wiertnica URB 2A2 skrzynki na podstawie typu wzmocnionego nośnej ramy. Jest on zamontowany na podstawie 131 przez Zil-zmodernizowanego samochodu. Pojazd wyposażony środek zwiększenia przepuszczalności, co pozwala na wiercenie i poszukiwań w praktycznie każdym środowisku.

Do przemieszczania obracającego hydrauliczny mechanizm za pomocą którego można wykonać następujące manipulacji:

 • Podnoszenie i opuszczanie urządzenia wiertniczego.
 • Wykonać rozszerzenia długości, nie patrząc w górę od dołu.
 • Poprawia jakość wiercenia.

napęd hydrauliczny znacznie upraszcza cały proces. Jest sterowany za pomocą pilota od miejsca wiertarki. Takie oddziaływanie zapewnia wiercenia jest czułe i szybkie. Kinematyczny budowa agregatów z silnika samochodowego poprzez:

 • Pompa typu wiercenia (NB 50, MN-250/100, NS-10, EL).
 • Obrotowy mechanizm sprężarki, silnik hydrauliczny.
 • Transferu i przesyłu pudełka, przystawka odbioru mocy jednostka samej rośliny.

Opis Wiertnica URB 2A2

Rozważany technika może być również zainstalowany na tor na bazie lub na podstawie rodzaju sanek. Opcje te są zawarte w dodatkowym wykonaniu. Jest wykonana na zamówienie, jako URB 2A2 prowadzi własne rozstaw osi elektrowni jest, że samochód nie jest w stanie pracować samodzielnie bez dostarczania dodatkowej energii.

Do głównego korzyść dotyczy konstrukcji techniki rozważano, który jest w całości wykonany z technologii domowego wykorzystujące wyłącznie części Rosji. Czynnik ten pozwala na zmniejszenie kosztów eksploatacji bez utraty jakości. Dodatkowo, specjalny sprzęt ma wysoką konserwacji z możliwością zamawiania wymaganych części w najszybszym możliwym dostawy. Ponieważ wszystkie zużywające się elementy są produkowane w wyspecjalizowanych zakładach w Rosji, nie ma potrzeby czekać kilka miesięcy, jak to ma miejsce w przypadku dostawców zagranicznych podczas zamawiania części. URB 2A2 Wiertnica może pracować w najtrudniejszych warunkach. Samochód okazał się doskonale na Półwyspie Jamał oraz w Jakucji.

funkcje

Technika ta jest wykorzystywana do badań geologicznych, z możliwością inteligencji na każdym poziomie do 300 metrów. Jest on również stosowany do tworzenia przekierowania studzienek docelowych skonstruowane w celu rozmieszczenia instalacji wodociągowych dla różnych celów (do stosowania w przemyśle i gospodarstwach domowych). Szczególną cechą tego urządzenia jest możliwość jednoczesnego spłukiwania lub przedmuchiwanie zrealizowane dryfuje. Należy zauważyć, że cały proces nie zostanie zatrzymany, zapewniając ciągłość działania.

Związek i demontaż rury są spełnione za pomocą śruby rotator który eliminuje zastosowanie dodatkowych urządzeń. Ze względu na zapewnienie hydraulicznego siłownika podnoszenia i składania manipulowanie nawet gdy wiercenie jest sterowany uderzających pneumatyczne wymagany stały nacisk na twarz.

Specyfikacja platformy BDS 2A2

Poniżej przedstawiono parametry uważane sztuka charakter techniczny:

 • Począwszy od średnicy roboczej – 19 cm.
 • głębokość wiercenia (geofizycznych / strukturalne / śruby /) – 100/300/30 m.
 • Porównywalny postać kiedy wieje – 30 m.
 • Maksymalna średnica zewnętrzna wiercenia – 11,8 cm.
 • Revving (1/2/3 prędkość) – 140/225/325 obrotów na minutę.
 • Moment obrotowy (1/2/3 speed) – 2010/1210/830 Nm.
 • wskaźnik ciśnienia w układzie – 100 kg / cm2.
 • Maszt / narzędzie Ładowność – 6000/4600 kg.
 • Wymiary. – 8,08 / 2,5 / 3,5 m wysokości położenia roboczego osiąga 8,38 m.
 • Waga – do 13,8 ton.
 • Typ sprężarki – KAS-4VU1-5 / 9.

eksploatacja

URB 2A2 wiertnica układ hydrauliczny jest wyposażony w czujniki, które gwarantują optymalne działanie mechanizmu. Przy pomocy specjalnych filtrów jest oczyszczone z oleju, dzięki czemu kilka razy, aby wydłużyć czas pracy węzłów. Zamontowana pompa awaryjna typu mechanicznego ręcznie wyłączyć instalację w przypadku awarii pojazdu.

Podniesienie narzędzia pracy przewidziane w czterech trybach: normalnym, nienormalnych, szybko i wolno. można go zawiesić w dowolnym położeniu podniesionym przez chowanym gniazd wsparcia. W dół narzędzie może być również w kilku trybach. Prosty ale niezawodny system hydrauliczny pozwala na pełną kontrolę nad jednostką bez żadnych problemów.

Skrzynka WOM jest wyposażony w przekładnię i sprzęgło. Szczegół jest zamocowany w górnej komorze skrzynki ZIŁ transferowej w skrzyni korbowej. Aktywacja razdatki urządzenie samo w sobie jest prowadzone przez wałek przekaźnika mocy i odbioru mocy montażu. Z tego obrotu jest przenoszony do blokowania pomp wiertniczych i naftowych.

rewolwer

Mechanizm obrotowy Rig BDS 2A2, który ma wyżej obraz zawiera skrzynkę z trzema wałami i taką samą liczbę prędkościami, a także cylindrycznych elementów zębatych. Rotator jest umieszczone w obudowie staliwa, który zapewnia trwałość i niezawodność węzła. Na panelu sterowania jest regulacja prędkości obrotowej wrzeciona od zera do wysokiego reżimu.

Dostarczanie podnośnik hydrauliczny zawiera trzon oraz cylinder, który przyjmuje część bierną. Urządzenie jest wyposażone w etapie działania pary. Maszt ma konfigurację w kształcie litery U są wykonane z profili U z dodatkowymi elementami poprzecznymi. W części wewnętrznej znajduje się ona nie tylko do gniazda, ale dwa przewody, w których obciążenie działa. Takie rozwiązanie pozwala na optymalizację pracy wiercenia w trudnych warunkach. Centrowania tabeli ułatwia działanie przyrządu.

Inne mechanizmy

Urządzenie Rig BDS 2A2 zawiera układ przesuwny umożliwiający podwójnego suwu urządzeniu obracającym, ma wzmocnioną strukturę z dwóch urządzeń napinających.

Winda odpowiedzialny za wkręcenie lub wykręcenie rur i narzędzie pracy. Ma potężne wiązania, a urządzenie jest łatwe w obsłudze. Gniazda dla śrub pozwalają budować i bezpiecznie podnieść jednostki wiertnicze z kontrolą jakości. Charakterystyka struktury urządzeń obrotowych pozwalają na podwójną prędkością przemieszczania się. W pozycji transportowej masztu jest tłumaczony automatycznie, w przypadku awarii silnika lub przekładni napędowej. Za pomocą podnośników podtrzymujących wykonanych rozładunku pojazdu podstawowego.

schemat

Poniżej jest schematyczną ilustracją URB wiertnicy 2A2, którego właściwości zostały omówione powyżej, jak i dekodowania symboli cyfrowych.

 1. Zespół pompy błoto.
 2. Skrzynka PTO.
 3. napęd pompy.
 4. Gniazdo typu hydraulicznego
 5. Sprężarek.
 6. Razdatka.
 7. Podemochny cylinder.
 8. mechanizm rotacyjny.
 9. Karetki.
 10. Winda.
 11. Przykręcić gniazdo.
 12. zespół uszczelniający.
 13. maszt działa.
 14. Gniazdo wsparcie.
 15. Sprzęt podróży.
 16. System sterowania.
 17. Pojazd rodzicem.
 18. Rama.
 19. Dystrybutor.
 20. Wiązanie układu hydraulicznego.