430 Shares 8451 views

Hadyzhensk, sanatorium „mineralne”: zdjęcia i opinie

Każdy człowiek wie, że najlepsze wakacje to taki, który ma korzystny wpływ na zdrowie. Dobre ośrodki są doceniane przez cały czas. Do tej pory wiele ośrodków. Ale nie sądzę, że przez długi czas i wybrać – przyjść do miasta Hadyzhensk. Sanatorium „mineralny” jest zawsze czeka na swoich pacjentów. Tutaj można cieszyć się nie tylko przyrodę, ale również w celu poprawy ich zdrowia.


Opis ośrodka

Kuban słynie z gościnności i hojności. Tysiące turystów przyjeżdża do tego obszaru na relaks, cieszyć się pięknem, cieszyć się świeżym powietrzem, dobrze, wiele – w celu poprawy ich zdrowia. W dolinie pomiędzy rzekami i Hadyzhka Pshysh rozprzestrzeniać Hadyzhensk. Sanatorium „mineralne” znajduje się w samym środku lasów. Powietrze w tych stronach jest tak czyste, że wydaje się, nigdy nie wdychać, nie będą cieszyć się świeżością, zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy świt jest zaangażowany i żywy charakter regionu.

Jeśli zdecydujesz się iść odpocząć i wyleczyć w mieście Hadyzhensk, sanatorium „mineralna”, aby znaleźć przystawki. Znajduje się w dolinie rzeki Hadyzhki. Z Krasnodar do tych miejsc jest zaledwie 110 km. Khadyzhenskaya do stacji kolejowej – 7 km. Klimat jest umiarkowany obszary lądowe. Zima jest ciepła i latem jest chłodniej niż na południu. Średnia roczna temperatura wynosi 10 ° ośrodek.

Chwała Khadyzhenskaya jako uzdrowiska rozpoczęła w 1953 roku. Podczas poszukiwania odwiert, z których to jod brom woda mineralna, poszukiwań naftowych. Po próbki płynu były badane w 1956 roku w tym miejscu zdobył kąpiele. A „mineralne” w 1958 roku, ośrodek otworzył swoje podwoje dla pierwszych gości.

kąpiel bromu

Skuteczne leczenie wodami jodobromowa słynnego Hadyzhensk. Sanatorium „mineralne” czeka na swoich pacjentów i oferuje szereg zabiegów, które łączą naturalne czynniki i stosowanie naukowo opracowanych metod leczenia. Centralny Instytut Zdrowia Resort w Moskwie Zaleca się stosowanie do wytwarzania sztucznej jodobromowa łaźni wodnej Khadyzhenskaya źródła.

Każdy słyszał o korzyściach płynących z kąpieli mineralnych. A co jest tak przydatny jodobromowa woda? Jej podstawa jest chlorek sodu, który określa mineralizacji. Jeśli woda o wysokim zasoleniu, że zawiera kompozycję o jod i brom. Po rozcieńczeniu wodą, stężenie tych substancji jest znacznie zmniejszona. Khadyzhenskaya woda nie wymaga rozcieńczania. Ma mineralizacji 12,5 g / l, i przechowuje początkowe stężenie bromu i jodu. Przy dokonywaniu takich kąpieli środki powierzchniowo czynne penetrację skóry, dróg oddechowych w organizmie, ma pozytywny wpływ na procesy przemiany materii, które przyczyniają się do normalizacji tarczycy i kory nadnerczy systemu gipofizorno. Jeśli porównamy z kąpieli siarczkowych. brom miękki, mogą być podjęte, nawet dla osób cierpiących na choroby układu sercowo-naczyniowego. jak również do starszych pacjentów.

układ krążenia

Działanie w agregacie jodu i bromu, korzystny wpływ na krążenie krwi i układu sercowo-naczyniowego, jako całości. Po przyjęciu kąpieli jod brom natychmiast podnosi sygnał kapilar obwodowej, co pozytywnie wpływa na pracę serca. Centralny układ nerwowy wysyła sygnał do normalizacji tonu tętnic. Rezultatem jest trwałe obniżenie ciśnienia w nadciśnieniu tętniczym.

Od początku kursu do zabiegów kąpielowych ciśnień może odbić wyższy lub niższy. Po pewnym czasie, co do zasady, jest on całkowicie przywrócone do stanu normalnego. Poprawia odżywianie mięśnia sercowego, normalnego rytmu serca, obniża poziom cholesterolu, który przyczynia się do zapobiegania miażdżycy. Takie cudowne kąpiele bromu może daje nam Hadyzhensk miasta. Sanatorium „mineralne” zapewni wszelkie warunki do pełnego kursu leczenia.

choroby stawów

Jonów bromu i jodu natychmiast zaczynają aktywować funkcje ochronne ciała. Kory nadnerczy produkuje hormony, które hamują reakcje zapalne wszystkie. Jod przenikającym wspólny się i tkankę wokół niego, zmniejsza procesów zapalnych, stabilizuje i zmniejsza odkształcenia stawów. W leczeniu tego ostatniego, w uzupełnieniu do kąpieli jod brom, lekarz powołuje inne fizykoterapii, w tym cztery łaźni kończyn. Często nie balneoreaktsiya, zwiększenie bólu w stawach, ale po 2-3 dniach bez zbędnych interwencji medycznych ma miejsce.

Oto co jeden z pacjentów, którzy odwiedzili sanatorium „mineralna” (Hadyzhensk). Recenzje jego zostawiła w księdze gości. Mówi, że traktowanie krewnych przyniósł jak poruszać się samodzielnie, była po prostu w stanie. Ruch został ograniczony z powodu odkształcenia kości nadgarstka i goleni (reumatoidalne zapalenie wielostawowe). Pierwszy kurs kąpieli jodkiem brom chodził z wyraźnym balneoreaktsiey, nawet musiał uciekać się do opieki medycznej. Sześć miesięcy później powtarza kąpiele oczywiście, a po sześciu miesiącach pacjent przybył Hadyzhensk własnych. Ogólny stan polepszył się znacząco zmniejszył ból, obrzęk snem, zwiększenie zakresu ruchów w stawie.

Choroby górnych dróg oddechowych

Sanatorium „mineralne” (Hadyzhensk) pomaga funkcji układu oddechowego przywrócić. Jod brom wody stymuluje prawidłowe działanie całego układu oddechowego. Wdychanie przeprowadzono leczenie wody, pomagając w celu wyeliminowania nadmiaru śluzu z oskrzeli i płuc, poprawia ich wentylację. Brom i jod wpływa na częstość i głębokość oddechu, normalizują pracę centralnego układu nerwowego, pobudza układ krążenia.

W opinii wielu rodziców, można stwierdzić, że po jednym przebiegu jodkiem brom kąpieli u dzieci znacznie zwiększa odporność organizmu, chorują znacznie rzadziej niż inne dzieci w grupie. Wanny bromu, również przyczyniają się do powstawania niepożądanych kompensacyjnych organizmu przez układ sercowo-naczyniowy i nerwowego. To daje stabilnego działania w leczeniu przewlekłego zapalenie oskrzeli, zapalenie migdałków, zapalenie gardła.

choroby skórne

kąpiele bromu mają działanie uspokajające, przeciwzapalne, kojące, przeciwświądowe efekt, poprawić ogólny stan zdrowia. Jeden z pacjentów, którzy co roku odwiedzają miasto Hadyzhensk (sanatorium „mineralnych”), mówi, że diagnoza jest „spread łuszczycy.” Po przebiegu leczenia, jod, brom łaźni przez okres spokoju przez 4-5 miesięcy. Poprawia sen, zmniejsza uszkodzenia łagodzi swędzenie. Leczenie w innych ośrodkach zdrowia nie przynieść taki skutek.

Jednym z Wnioski: woda mineralna Khadyzhenskaya ma szczególne znaczenie. Może on być stosowany w postaci nierozcieńczonej, co pozwala na to, aby zapewnić najlepsze właściwości lecznicze.