773 Shares 1106 views

Uzależnienie – jest … uzależnienie psychiczne. Uzależnienie od Internetu u młodzieży

Ludzkość często lubi bronić swojego prawa do wolności. W skali globalnej. Jednocześnie, każdy z nas jest w niewoli z określonego stosunku. Na przykład, nie możemy żyć bez słodkiego, oglądając pokaz, czytanie gazety, itd. Wydawałoby się, nic złego tam tych niewinnych pasji. Ale, że wykopane głębiej, widzimy, że każda niewola działa destrukcyjnie, jeśli nie fizycznie, to moralnie i duchowo.


Zależność: co to jest?

Każdego ranka większość z nas zaczyna się od kawy. Wlewamy go do kubka, wdychać przyjemny zapach, powoli delektując się każdym łykiem. Mówiąc, że nie jest wciągająca? Mylisz się, bo to jest prawdziwa niewola. Spróbuj usunąć z ulubionych porannego rytuału życia, a zobaczysz, że to zajmie dokładnie taki sam wysiłek jak zaprzestanie palenia tytoniu lub alkoholu. Nerwy, drażliwość i gniew – coś, z którymi można spotkać w pierwszych dniach. Dalsze objawy mogą objawiać się na poziomie fizycznym: drżenie w rękach, uderzeń ciśnienia, bóle głowy.

Uzależnienie – jest konieczność okresowego wykonywania określonych czynności. Prosty przykład z kawy, widzimy, że czasami absolutnie żadnej kontroli nad sytuacją, a raczej wręcz przeciwnie, są same w jej niewoli. Nawet jeśli jeden czy inny naszego uzależnienia jest całkowicie niewinny, to powoli niszczy nasze „ja”, nie zwalnia nas, aw przyszłości – słabe i słabej woli. Uzależnienie – to zawsze wciągająca do konkretnego obiektu, działania, lub człowiekiem. Po utracie przedmiotu nałogu, nie znaleźć miejsce dla siebie. A czasami trwa wiele lat, aby pozbyć się zbędnych niewoli.

Zależność na poziomie fizycznym

Nasza niezdrowa obsesja przejawiać na różne sposoby. Następujące podstawowe typy: uzależnienia fizycznego i psychicznego. Pierwszy typ jest najbardziej niebezpieczny, jak szkodliwe dla naszego zdrowia, prowadzi do zachowań antyspołecznych. Ten rodzaj uzależnienia obejmuje odbiór niektórych chemikaliów lub innych substancji, przy czym zmiany zachodzące w organizmie, rozwija wciągająca i pilną potrzebę.

Najczęstszym uzależnienie fizyczne – alkoholizm. Po pierwsze, osoba pije na relaks, stres. Ale stopniowo przyzwyczaić do regularnego dawki alkoholu i „wymaga” go codziennie. To samo dzieje się podczas przyjmowania leku, który może ponadto powodować halucynacje, zaburzenia psychiczne i niewrażliwość na ból.

uzależnienie fizyczne stosuje się także dawki leków – odbioru (nasenne, kaszel lub ciśnienia) w bardzo dużych dawkach i patologicznych niechętnie je porzucić. I, oczywiście, palenie tytoniu – jest również wersja z „niewoli”, gdy organizm nie może prawidłowo funkcjonować bez regularnych dawek nikotyny.

psychiczne uzależnienie

To niekończący się głód niektórych działalności człowieka, proces dla przyjemności. Najczęstszym objawem uzależnienia psychicznego jest Hazardziści, lub potrzeba hazardu. Sens życia ludzkiego w przypadku stania etmo maszyny, ruletka, karty, zakłady. Pierwszym powodem, że ludzie zaczynają grać – to pragnienie, aby uzyskać bogaty, wygrać cenne nagrody. Stopniowo jednak ludzie są tak sporządzone, że ciągnie się przez całe pieniądze, sprzedaje nieruchomość do odzyskania, pożycza ciężko, zaczyna kraść, itd.

Na poziomie psychologicznym, samodzielnie oraz takich uzależnień jak pracoholizm i shopogolizm. W pierwszym przypadku, człowiek jest po prostu rozpuszcza się w pracy, spędza czas na okrągło w biurze oraz w podróży służbowej. Oczywiście, kariera jest ważna dla każdego z nas, ale gdy jest on całkowicie wypiera rodzina, wypoczynku, rekreacji i innych radości życia, to możemy mówić o uzależnieniu. Jak dla shopogolizm, to zwykle dotyka kobiety. Chęć do uczenia się nowych rzeczy staje się obsesyjne, przy czym każdy dzień kupowane są całkowicie zbędne elementy (odzież, kosmetyki, biżuterię, itp.)

Uzależnienie od Internetu u młodzieży

O tym zjawiskiem powinny być omówione oddzielnie, jak w przeszłości, problem stał się tak poważny, że można go nazwać masowej epidemii. Uzależnienie od Internetu ma swoje podgatunki: surfowanie po sieci, obsesyjne koczownictwa z miejsca na miejsce, wirtualny społecznościowych, randkowych, korespondencja, gier komputerowych. Nastolatek spędza cały swój wolny czas na ekranie komputera, on przestaje normalnego snu i odżywiania, pominąć klasy, nie uprawiać sport i nie komunikują się ze swoimi rówieśnikami. W rezultacie rozwija się otyłość, problemy z widzeniem i żołądka, spadek wydajności w szkole, zaczynają się problemy.

Uzależnienie od Internetu u młodzieży można zapobiec. Zapobieganie jest pełna kontrola nad dzieckiem: zawsze trzeba wiedzieć, co sprawia, że syn lub córka w internecie. Również rodzice mogą stać się dla swojego dziecka tzw dyrygent: pokazać, że oprócz gier i portali społecznościowych w Internecie istnieje wiele ciekawych rzeczy. Zorganizować niewielką partnera, przekonać go, aby zapisać w różnych klubów sportowych, cała rodzina aktywnego wypoczynku. W tym przypadku szanse na dziecko staje uzależnionych od Internetu będzie minimalny.

Inne rodzaje niewoli

To zostało opisane powyżej są najczęstsze rodzaje uzależnień. Ale zależność psychiczna i ma swoje inne, bardziej postaciami, rzadkie, ale nie mniej niebezpieczne. Na przykład, fanatyzm religijny. Człowiek spada pod wpływem pewnego wyznania czy sekty. Zależne ludzie nie tylko przestrzegać często bezsensownych praw stowarzyszenia fanatyków, ale także obejmują wszystkie swoje oszczędności. W ostatnich latach przypadki takiego uzależnienia częściej występuje. To samo można powiedzieć o emocjonalnym niewoli – niemożność życia bez kochanej, rodziców i dzieci. Człowiek jest tak mocno przywiązany do nich, że to poczucie staje się fundamentem życia. Jeśli istnieje separacja od obiektu adoracji, zależny depresji, wpada w domu wariatów lub kończy samobójstwo życia.

uzależnienie psychiczne może złapać osobę w postaci bulimii – patologiczną chęć do ciągłego jedzenia. Pacjent tylko na jeden dzień mogą spożywać 10-20 kilogramów żywności. Przyczyny bulimia często stres, napięcie układu nerwowego. Ponadto, nie można zapomnieć o perfekcjonizm – maniakalnego pragnienie wyglądać dobrze, tak, że ludzie są stale uciekania się do chirurgii plastycznej. Jest to również zależność, które wpływają na kobiety są częściej związane z show-biznesu.

Główne objawy

Wszyscy oni przejawiają się w różny sposób, ale jest wspólną cechą wszystkich znaków. Na przykład, zachowanie zależne. Charakteryzuje się ona tym samym rodzaju działania pacjenta. Mężczyzna ponownie i ponownie wypełnia ten sam wzorzec zachowań, odrzucając nawet możliwość ponownej oceny sytuacji i reagowania na nią. Takie działania są nieproduktywne, nie pozostawiają śladów na kreatywności, samorozwoju, możliwościami adaptacji społecznej, zdolności do znalezienia wyjścia z tej sytuacji.

Oto przykład z odtwarzacza. Nawet jeśli wyciągnął już dużą kwotę pieniędzy w kasynie, to w dalszym ciągu starają się trafić w dziesiątkę. Każdy dzień mógłby zrobić nowy zakład do stracenia, ale ponownie, aby powrócić do karty lub ruletkę. Jego zachowanie jest zamocowana na jednym i tym samym wzorem: osoba nie dopuszczają możliwość zatrzymać się, aby utrzymać resztę finansów i nieruchomości. Jak dla alkoholików, wielu z nich twierdzi, że pije z powodu depresji. Taki stan z kolei jest często konsekwencją nadmiernego spożycia alkoholu, co powoduje, że ludzie są wystawione na butelce ponownie. Uzależnienie – szał, który nabiera kształtu zamkniętego kręgu.

oznaki uzależnienia

Bardzo często nieuleczalne patologiczne łaknienie. Nawet jeśli narkoman lub alkoholik nie pije kilka lat, może on w każdej chwili pęknąć. Pod koniec swego życia, że nie będzie w stanie kontrolować stosowanie substancji psychotropowych lub alkoholu: zdrowy człowiek, który wie, że nie będzie miarą i zawsze można zatrzymać.

Uzależnienia – choroba. Rozwija się stopniowo, ma swoje etapy. Zależność postępuje, to często wygląda śnieżki pędzących w dół. Z każdą mijającą sekundą leci nawet szybciej, pozyskiwanie nowych warstw. Dlatego też, jeśli pacjent zepsuje, okaże się, że w czasie abstynencji jego nałóg jest nie tylko nie ustały, ale wręcz przeciwnie, zyskała siłę.

Niektóre formy uzależnienia są zabójcze. Narkoman może umrzeć z przedawkowania, z podziałem w wypadku, „naćpany” dostać szału, popełnić samobójstwo. Oczekiwanie marskość alkoholową lub walkę, w której jego pchnięciu nożem. Bardzo często ci ludzie opuścić tego życia znacznie szybciej niż oczekiwano.

Mogę zostać?

Leczenie uzależnień – bardzo długi i żmudny proces. Najtrudniej pozbyć się głodu na narkotyki i alkohol. Zazwyczaj pacjent nie jest w stanie poradzić sobie z uzależnieniem na własną rękę, i wymaga specjalistycznego leczenia. Dla tej grupy zorganizowane anonimowych współpracowników klubów i specjalistycznych klinik. Lekarze i psycholodzy rozwijać kompleksowe leczenie, które muszą doprowadzić do szczęśliwego końca. Najważniejsze, że pacjent stara się być na dobrej drodze i pracować na siebie.

Inne uzależnienia nie wymaga hospitalizacji, w tych przypadkach wystarczy woli. Na przykład, osoba może posiadać, aby rzucić palenie, ważne jest sformułowanie motywację takiego czynu. Gracze, Shopaholic, pracoholików i innych uzależnionych potrzebować pomocy bliskich, którzy będą rozpraszać je przed szkodliwym projektem, organizują ciekawą rozrywką.