617 Shares 3140 views

Który bieżnia dla domu jest lepszy: przegląd modelu, specyfikacji, firm i opinii

Jak możesz sprowadzić swoją sylwetkę bez poświęcania dużo czasu? Jedną z opcji jest zakup symulatora. Nie musisz przeznaczyć minut i godzin w drodze do centrum fitness. Powstaje pytanie, na którym bieżnia jest lepsza dla domu. Teraz to zostanie omówione. Rozwiązanie tego problemu powinno być poważnie traktowane, ponieważ sprzęt nie jest tania. Są dwa typy bieżni.

Mechaniczne

Od nazwy jest już jasne, że urządzenie jest w ruchu przy pomocy ludzkich wysiłków.

Cała gama symulatorów tego typu wyposażona jest w liczniki: prędkość, odległość, spalone kalorie i impuls. Intensywność przebiegu i program szkoleniowy ustawiony przez użytkownika.

Magnetyczna ścieżka mechaniczna różni się od zwykłego gładkiego biegu. Dzięki silnemu magnesowi, jest dużo wyższy. Starając się zdecydować, który bieżnik jest najlepszy dla domu, należy wziąć pod uwagę opinie trenera. Wielu z nich sprowadza się do tego, że minus urządzenia mechanicznego nie jest w stanie wyregulować kąta ostrza. Jest to jedyna wadą tego typu urządzeń.

Jeśli mówimy o zaletach, to powinny zawierać:

 • Niska cena;
 • Mały rozmiar;
 • Oszczędność energii.

Bieżnie mechaniczne są przeznaczone do małych obciążeń i nie posiadają systemu amortyzacji.

Elektryczne

Ten typ symulatora ma silnik pracujący z prądem. Dzięki niemu płótno jest w ruchu, zmienia się kąt nachylenia (do 22 stopni). A jeśli nagle jest pytanie, na którym bieżni lepiej dla domu pod względem różnorodności treningów, a następnie, bez wahania, preferuj urządzenie z silnikiem.

Sprzęt posiada wszystkie liczniki wyposażone w symulatory mechaniczne. Ale dodatkowo użytkownik może wybrać odpowiedni program dla niego. Na przykład można utworzyć imitację biegnącą przez pagórkowate tereny.

Mówiąc o zaletach tego symulatora, nie możesz go zostawić bez uwagi:

 • Wysoka funkcjonalność;
 • Gładkie biegi.

I kolejny ważny punkt. Wiele urządzeń tego typu ma klucz bezpieczeństwa. Znajduje się on na panelu sterowania. Podczas treningu krawędź koronki, na której jest trzymana, jest przymocowana do pasa użytkownika. Jeśli ktoś spada, klucz jest wyciągnięty, bieżnia się zatrzymuje. W ten sposób można uniknąć obrażeń.

Maksymalne obciążenie, intensywność i czas treningu zależą od mocy silnika.

Co składa się z elektrycznego pociągu

Ostatnio konsumenci często wolą symulatory z silnikiem. Dlatego będziemy mówić o nich bardziej szczegółowo. W końcu, zanim decydujesz, który bieżnik powinien być wybrany w domu, powinieneś zapoznać się z jego urządzeniem.

Symulator elektryczny składa się z czterech głównych części:

 • Silnik elektryczny;
 • Płótna;
 • Panel sterowania;
 • Doki.

Silnik elektryczny wpływa na szybkość obracania ostrza, jego moc decyduje o maksymalnej masie, którą człowiek może używać w urządzeniu.

Płótno to wstążka, wkładana do wału i obracająca się wokół pierścienia. Rozmiary tkaniny mogą się różnić. Najlepsza opcja to 50 centymetrów szerokości i 120 długości.

Panel sterowania. Jest na niej wiele liczników. Jeden model sprzętu innego może różnić się tym, że monitor tętna znajduje się na samym panelu, podczas gdy inne przylegają do płatu usznego. Osoba nabywa opcję, która najlepiej mu odpowiada.

Wybieraj bieżnię lepiej dla domu, nie zapomnij o pokładzie. Dzięki jej zmiękczeniu stóp wpływa na płótno, obciążenie kręgosłupa i stawów zmniejsza się.

Wybierz urządzenie

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że łatwo jest kupić symulatora. Ale ta opinia jest zwodnicza. Najlepiej udać się na zakup z osobą, która rozumie ten problem. Jeśli taki znajomy nie istnieje, musisz zdecydować, jaki rodzaj bieżni dla Twojego domu będzie Ci pasował. Najważniejsze kryteria, które należy zauważyć:

 • Określ rozmiar urządzenia, którego potrzebujesz. Nad wzrostem człowieka – długość i szerokość płótna jest większa. Jeśli symulator jest zakupiony dla całej rodziny, to rozmiar największego rozmiaru płótna.
 • Zdecyduj, które z potrzebnych funkcji. Jeśli masz okazję spróbować od czasu do czasu, urządzenie mechaniczne będzie działać. Dzięki ciągłemu trenowaniu symulatora, daj pierwszeństwo elektryczności, wybierając programy.
 • Zwróć uwagę na moc silnika. Im większa masa osoby i wymagana szybkość na zajęciach, tym większa jest moc.
 • Nie zapominaj o funkcji amortyzacji i pomiaru impulsów.

Co mówią konsumenci o wyborze symulatora

Pomóż określić, który bieżnik jest najlepszy dla domu, recenzje szczęśliwych właścicieli tego symulatora. Z własnego doświadczenia wiedzą, czego szukać.

 • Podobnie jak wszystkie urządzenia, może to również zepsuć się. Dlatego przed zakupem produktu należy zapytać sprzedawcę o gwarancję, pracę działu serwisowego iw razie awarii, jak szybko naprawi się.
 • Jest opinia, a w praktyce wielokrotnie potwierdzano, że symulator należy testować w sklepie. Wskazówka: wybierz kilka opcji testowania. Rozpocznij test za pomocą najdroższego urządzenia. Przechodząc od jednego symulatora do drugiego, poczujesz wszystkie zalety i wady.
 • Ważna rada, którą należy słuchać: najlepiej kupować towary w wyspecjalizowanych sklepach. Tylko tutaj pomogą Ci znaleźć odpowiedzi na wszystkie interesujące pytania.
 • Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na obszar pomieszczenia, w którym znajduje się symulator. Dla tych, którzy mają małe, można zakupić modele składane.

Trochę więcej o tym, czego szukać

Przy podejmowaniu decyzji, która bieżnia jest lepsza dla domu, użytkownicy radzą zwracać uwagę na grubość płótna. Powinien to być co najmniej dwa i pół centymetra, a sama taśma składa się z dwóch warstw.

PoŜądane jest, aby rama wykonana została ze specjalnego aluminium. Zapewnia to konieczną absorpcję wstrząsów, a rama nie jest skorodowana.

Nie zapominaj o dodatkowych elementach, chodzi o klucz bezpieczeństwa.

Wybierz utwór dwustronnĘ … szmatkĘ …. Zwiększysz życie symulatora, obracając płótno, oszczędzając tym samym pieniądze.

Symulator nie powinien generować dużo hałasu i, oczywiście, powinien cię lubić.

Zwróć uwagę na ruch płótna. Powinno być gładkie, bez szarpania.

Niewielki moment to chwila, jak łatwość obsługi. Sprzęt powinien być łatwo włączony, a programy przełączają się bez problemów.

Który producent jest lepszy

Więc zdecydowałeś się na zakup symulatora. Nauczyli się wybierać treadmill do domu. Firmy-producenci oferują do nabycia następujące opcje:

 • Najbardziej znanym sprzętem we Włoszech jest Torneo. Charakteryzuje się wysoką jakością, po przystępnej cenie. Moc silnika od jednej do trzech KM, maksymalna masa trenera wynosi nie więcej niż sto trzydzieści kilogramów, możesz zmienić kąt płótna, liczbę programów od jednego do ośmiu.
 • Tajwański producent oferuje symulator AeroFit. Możesz używać urządzenia nie tylko do prostego szkolenia, ale dla celów medycznych. Silnik ma moc od półtora do pięciu koni mechanicznych, waga sportowca wynosi nie więcej niż dwustu kilogramów, liczba programów wynosi około dwudziestu. Kąt nachylenia można zmieniać tylko w drogich modelach.
 • Szeroki zakres funkcji posiada symulator wyprodukowany przez Niemcy – Bremshey. Sprzęt tej marki jest używany nie tylko przez profesjonalistów, ale także przez amatorów. Moc silnika od jednej do trzech KM, maksymalna masa stażystki wynosi nie więcej niż sto pięćdziesiąt kilogramów, możesz zmienić kąt płótna, liczbę programów od sześciu do dwudziestu trzech. Czujniki i czujniki klatki piersiowej są dostępne.
 • Amerykańscy producenci są dumni z symulatora mistrza. Konsumenci, ta marka przyciąga przemyślany wygląd i dużą liczbę programów szkoleniowych. Silnik ma moc dwóch lub trzech koni mechanicznych, w obecności sensorów czujników i klatki piersiowej. Maksymalna waga stażystki wynosi nie więcej niż sto i czterdzieści kilogramów.

Jak widać, różnorodność symulatorów jest świetna. Które bieżące bieżniki dla domu są lepsze, decydujesz na podstawie powyższych cech. Przed zakupem nie zapomnij przetestować urządzenia.

Inne ważne kryterium

I to, oczywiście, jest koszt. Jest to środek w wielu przypadkach jest główną rzeczą przy wyborze produktu. Dlatego powinniśmy poważniej potraktować tę kwestię. Czasami można kupić drogie urządzenie, ale będziesz się tym zajmować niewygodnie, podczas gdy w tańszym, możesz z przyjemnością trenować. Więc, co jest lepsze dla domu biegacza? Czy cena jest kryterium jakościowym, czy nie?

Najbardziej kosztowne symulatory to marka AeroFit. Jego koszt wynosi dwa tysiące dolarów. Chociaż towary i mają wysoką cenę, ale braki są również dostępne. Zajmuje dużo miejsca, nie można go złożyć, a kąt płótna nie ulegnie zmianie. Wyjątki są kosztami znacznie wyższymi od określonych.

Największą opcją jest produkt – Torneo. Jego koszt wynosi około sześciuset konwencjonalnych jednostek. Jest funkcjonalna i niedroga.

Cena modeli Bremshey i Championów różni się w granicach jednego i pół tysiąca dolarów.

Wnioski

Zakres symulatorów jest świetny. Każdy producent tego urządzenia próbuje stworzyć produkt, który zaspokaja potrzeby osoby. Wybór z dużej liczby modeli jest trudne. Postępując zgodnie ze wszystkimi wskazówkami podanymi powyżej, zrobisz wszystko w dobrym kierunku. Kwestia, jak wybrać odpowiedni bieżnię do domu, nie sprawi, że znajdziesz się w ślepy zaułek.