847 Shares 2041 views

Battleship Gangut: opis, historia, dowódców i ciekawostki

Pancernik „Hanko” wraz z 3 statków tej serii położono Stoczni 16.06.1909 Admiralicji. To był początek odrodzeniu rosyjskiej floty. Premiera odbyła się 24.09.1911, a jego wykończenie trwało 2 lata. W 1913 roku zdał egzamin, przyjęcie, aw grudniu 1914 roku dołączył do 1st brygada okrętów Floty Bałtyckiej.


Tło budowa nowych statków

Warunkiem budowę czterech okrętów na Morzu Bałtyckim, w tym pancernika „Hanko” była kompletna porażka Imperium Rosyjskiego w wojnie rosyjsko-japońskiej w 1905 roku. Tragedia Tsushima umieścić przed Mikołaja II i rząd Imperium Rosyjskiego, dwóch najważniejszych zadań, które należało pilnie:

  • Pełna zacofanie rosyjskiej floty w porównaniu z innymi krajami kapitalistycznymi.
  • Absolutny system sterowania niedopasowanie potrzeby i cele kadry szkoleniowej, które były potrzebne do rozwiązania problemów budowania i tworzenia floty.

Fakt, że szef marynarki siłami Imperium Rosyjskiego nie występowały admirałów, którzy są zaznajomieni z pilnych potrzeb floty to nie ze słyszenia, nie doświadczeni stratedzy i taktykami, a admirał generalny, któremu cesarz mianowany członkiem rodziny cesarskiej. Asystent generalny działu admirała marynarki był dział.

Wszystkie ważne decyzje i postanowienia Navy dał sobie cesarz, który niewiele rozumiał w wojsku, szczególnie w morzu. Zdecydowana stan nie była doktryna wojskowa, która będzie zawierać rozwój programów statek-budowlanych i specyfikacji technicznych do budowy statków i urządzeń morskich.

Doszło do tego, że Rosja nie mają nie tylko sądów, aby przejść do morza – prawie nic do obrony granicy.

Program stoczniowy

dwa małe programy zostały opracowane, zgodnie z którym w krótkim czasie ma zostać zbudowany na Bałtyku i Morza Czarnego floty nowych pojazdów. było skonstruowanie statku 4 jest konieczne dla Morza Bałtyckiego, w tym pancernika „Hanko”, 3 okrętów podwodnych i statku matki do ich usług.

Dla floty czarnomorskiej było budować 14 niszczyciele i trzy okręty podwodne. Turcja, widząc sytuację na Morzu Czarnym, postanawia pilnie kupić 3 najnowocześniejsze okręty w Anglii i Brazylii. Dlatego zmiany są natychmiast i planuje się budowę trzech podobnych typ statku „Empress Maria”, 9 niszczycieli i „Bary” Type 6 okrętów podwodnych.

Przez I wojny światowej w 1914 roku, żaden z programów nie zostały wykonane, co więcej, nie jest to pojedynczy statek nie został uruchomiony.

Statki serii, w tym pancernika „Hanko”

Wszystkie cztery pancerniki dla Floty Bałtyckiej Series „Hanko” zostały ustanowione w ciągu jednego dnia, 6/16/1909, w Stoczni Admiralicji. Ich budowa została przeprowadzona pod kierunkiem doświadczonych rosyjskich inżynierów. Głównymi dostawcami były rosyjskich przedsiębiorstw. Pancerz był z Izhora, artylerii – z Obuchow, artylerii wieży – z Putilovsky i zakładach metalowych.

We wrześniu rozpoczęła się, ale wyrafinowanie i ukończenie pancerników opóźnionych. Przyczyny: rosyjskie zakłady musiały opracować nową technologię, z którymi potrafiła zapewnić trudności; firmy zagraniczne, które zostały umieszczone zamówień na sprzęt dla statków, celowo zakłócona i opóźnione dostawy. Wynikiem opłakany. Statki Subquality zlecono w grudniu 1914 roku, a większość z wojny stał na drogach, bez jednego wystrzału.

Opis statki

Projekty pancerniki, w rzeczywistości, zostały rozszerzone na początku XX wieku, ale nie miał ani czasu, ani środków, aby doprowadzić je do umysłu. Nie został przetestowany przed wysyłką z okrętów, które pozwoliłyby poprawić błędy. Oni już przeprowadzone przez żeglarzy, gdy nic nie może być prawidłowa. Wyniki były rozczarowujące, o ile są one natychmiast zaklasyfikowane jako tajne, a statki wojny stał na drogach.

Dla danych Dreadnoughts charakteryzował się prostą sylwetki: górny pokład miał prostą, cztery wieże kc znajdowała się na tym samym poziomie, dwa śmigłowce i dwóch rur. Cały korpus jest podzielony na trzynaście komór poprzecznych grodzi wodoszczelnych. Trzy opancerzony pokład. Wieża główny akumulator ustawione w równych odległościach względem siebie.

W środkowej części statku był montaż kotła i silnik. lokali mieszkalnych zespoły znajdują się w łuk. Z tyłu – mieści kabiny oficerów, STEROWE, moc, pokój radiową.

Główne cechy „Hanko” pancerniki były skład i rozmieszczenie artylerii. Tutaj roztocza dokonał Obukhov roślinę, tworząc nowy kaliber i wysiłki fabryczną instalację metalowy założony trohorudiynaya armata wieża 52. Dwanaście 305 mm Rapid-broni, oraz zakresu w kątowej uniesienia 25 stopni większe niż 23 km.

montaż Wieża miała masę 773 ton i były wyposażone w wentylację i ogrzewanie. Pod wieżą jest przechowywanie amunicji. Dwa pistolet plutongi zebrano 120 milimetrów pistolety kopalni. Wypalanie głównym i kaliber kopalni była kontrolowana za pomocą układu HEUSLER 2 i dalmierze optyczne.

Zalety i wady

Główną zaletą pancernika „Hanko” był niewątpliwie artyleryjski, który pod wieloma względami lepszy od zagranicznych analogów. Tutaj deweloperzy niezaprzeczalne zasługi i wykonawcami dwóch rosyjskich zakładów – Obuchow i metalu.

Co do reszty, to potwierdził prostą prawdę – niemożność pogodzenia nie do pogodzenia, nie rezygnując z niczego. Chodzi o łączenie potężne bronie, zbroje nieprzenikniona, wysoką prędkość, duża Zakres Proste. To wszystko razem było niemożliwe w tym czasie. Należało coś poświęcić, aby zbliżyć się do pożądanego wyniku. Odbywa się to kosztem opancerzenia i warunków życia załogi. Gorzej żył tylko japońskich marynarzy.

Inną istotną wadą okazał się bardzo małą dzielność morska. To było niemożliwe do zabierania na pokład na tyle paliwa z powodu katastrofalnej zapaści. Potwierdził to oceaniczny wyprawę w 1929 roku.

działania wojenne

Niemniej jednak, pancernik „Hanko” brał udział w walkach I wojny światowej. W listopadzie 1915 krążowniki z 1. Brygady, pod przykrywką pancernik „Pietropawłowsk” i „Hanko” w rejonie wyspy Gotlandii musiał wytrzymać więcej niż 550 minut.

W 1918 roku, przejście zostało wykonane na okręt z Helsinek Kronsztadowi. Po przebudowie w 1925 roku przemianowano na „rewolucję październikową”. Bierze udział w wojnie rosyjsko-fińskiej. Podczas Wielkiej Ojczyźnianej bronili Leningradu. Ten okręt, który pomimo jego niedoskonałości, dzięki rosyjskich i radzieckich marynarzy i oficerów, którzy zdali wspaniałą ścieżką.

W ciągu 47 lat służby, flota Rosji, a następnie – Związek Radziecki, zmienił wiele dowódców pancernika „Hanko”. W przeważającej części, miło funkcjonariuszy, wychowany w tradycji rosyjskiej floty. Do służby w 1944 pancernik otrzymał Order Czerwonego Sztandaru.

Pancernik „Hanko” (1890): Historia powstania

Pancernik „Hanko” – nie jest to jedyny statek w rosyjskiej marynarce o tej samej nazwie. 4. Nie zostały nazwane statek że chwalebne imię stało się tradycją. Każdy statek ma swój własny los i przeznaczenie, ale ich powiązania ze sobą wspólną nazwę i przynależność do wspaniałej rosyjskiej marynarki wojennej. Nazwa statku jest podana na cześć Przylądka Hanko, położony w pobliżu półwyspu Hanko w Finlandii, który zrealizował pierwsze zwycięstwo rosyjskiej floty na szwedzkim.

Armadillo „Hanko„(1890) był trzeci statek o tej samej nazwie. Został zbudowany jako część programu stoczniowym 20 lat. Zdaniem ekspertów, projekt pancernik nie była dość dobra, a jakość konstrukcji była słaba, co doprowadziło ostatecznie do zniszczenia statku. Jej główną wadą – wysokie przeciążenia, która jednak była katastrofa nie tylko dla rosyjskiego przemysłu stoczniowego. Jest to problem napotkał i innych krajach.

Battleship Russian Imperial Fleet „Hanko” został założony w Petersburgu w Stoczni Admiralicji w 1888 roku. Dwa lata później zadebiutował zejście do wody. Ukończony w 1894 roku. Podczas prac został przyjęty przeciążenie 600 ton, co doprowadziło do wzrostu depozytów oraz zmniejszenie prędkości.

Śmierć pancernika „Hanko”

Z tego statku doszło niemal mistyczną historię, która doprowadziła do jego śmierci. Na jesieni 1896, pancernik staranował dno statku na mieliźnie na skale, które niemal doprowadziły do jego śmierci. Dostał swój ruch do Kronsztadu, gdzie został umieszczony w stacji dokującej do naprawy, który poszedł pod nadzorem legendarnego admirała Makarowa SO W czerwcu 1897 roku wziął udział w ćwiczeniach taktycznych, wracając z której biegnie do nieznanej zanurzonej skały.

Sześć godzin załoga bohatersko walczył o życie na statku. Ale wszystko na próżno. Zapisz statek był w stanie z powodu naruszenia szczelności przegród, które pozwoliły w trakcie budowy. Poszedł na dno i nadal znajduje się na głębokości Wyborg Bay. Z załoga nie była jedna osoba zmarła. Kapitan Tichotsky KM osobiście przetestowałem wszystkie dostępne róg tonącego statku, a dopiero po tym przekonany, że wszyscy uratowani, opuszczony go.

Wydawca "Hanko". Monografia z serii „midel rama”

Statki, podobnie jak ludzie, mają swoje własne przeznaczenie. W niektórych jest to długi okres pełen zwycięstw i chwały. Po drugie – pracowity, sumiennie wykonywać swoją pracę. Jeszcze inni – ci, którzy mają krótkie ale jasne życia. Dla tych, którzy są zainteresowani w historii floty, statki, ich losy, a zwłaszcza opublikowanie „Hanko” produkuje serię monografii pt „midel frame”, każdy numer jest poświęcony jednej lub serii rysunków statków z wnioskiem o symulacji. W tym uwalnianie zostały przygotowane przez wydawnictwo „” – „Hanko midel ramki”, „Okręt” Cesarzowa Maria „- rysunki”.

Krążownik „Hanko”, w przeciwieństwie do pancernika „Cesarzowa Maria” – jest weteranem, ostatnie dwie wojny światowe. Jego ciekawe życie, o ludziach, którzy wnieśli chwałę statku, wydawnictwo „Hanko” w monografii „midel Ramka” jest sala poświęcona pancernika „Hanko”. Rysunki pomogą profesjonalistom wykonać model i przeczytać ciekawe informacje o statku i życie ludzi, dla których statek był w domu i stanowisk pracy. Tworzenie statek własnymi rękami – co może być bardziej interesujące? Model okrętu „Hanko” w skali od 1: 350.

wniosek

Historia rosyjskiej floty jest pełen ciekawych faktów. Wydawałoby się, że śmierć pancernika „Hanko” – dobrze, że nie może być interesujące? Nie bohater jako „Varyag” zginął walcząc z wrogiem. Ale to nie jest przypadek. To smutny fakt, i, jakby to może brzmieć cynicznie, to lekcje, zaostrzone wymagania dla statków niezatapialny zostały wyodrębnione. Propozycja admirała Makarowa Więc wodoszczelne grodzie są obecnie testowane w nowy sposób, który uratował życie wielu żeglarzy podczas awarii. Wyczyn kapitan 1 stopień Tichotsky KM i jego zespół, że 6 godzin, w tym w nocy, przy świecach, zrobił wszystko, aby uratować statek, jest godny czci.