503 Shares 2063 views

Idiom „stary wyga”: wartość pochodzenia. Jak zdobyć mężczyznę „tertost”?

Wszyscy podziwiać doświadczonych ludzi, ale pytanie brzmi, jak je rozpoznać? Proponujemy, aby zadzwonić do osoby, która przeszła rur ogień, wodę i miedziane, „starą rękę”. Dziś będziemy rozważyć wartość phraseologism przez pryzmat podręcznikowy przykład starej strony w literaturze, Martin Eden, ale najpierw o pochodzeniu.


pochodzenie

Jesteśmy zainteresowani idiomu pochodzenia krajowego, a mianowicie kuchni. Wszelkie gospodyni wie, że aby zarobić trochę ciasta, trzeba odpowiednio przygotować ciasto.

Chleb ciasto dokładnie ugniata. To kiedyś być wykonywane ręcznie żonę i matkę, a teraz odbywa się za pomocą maszyn w fabrykach, ale mimo to nie neguje „niepowodzenia” test – to zgniotu i rozdarcie. I tylko wtedy, gdy ciasto doszła do normy, przychodzi moment bezpośrednio do pieczenia chleba. Zatem idiomu „stary wyga” jako charakterystyczny nadaje człowieka, którego dokładnie wstrząsnął „wyciska” życie i „pieczone” od niego czegoś wartościowego.

Żaden z czytelników twierdzą, że przyjemne do oglądania i słuchać człowieka, który zna wartość słowa, rubla i mówi świadomie i śpiewa głosem obcych, nie nadaje, książki prawdy, nieimpregnowane własnego potu. Zwracamy się do przykładów. Będziemy patrzeć na obraz podręcznikową starej strony w literaturze.

Martin Eden jako przykład „starego pliku”

Oczywiście, nie ma potrzeby, aby opowiedzieć całą historię Jacka Londona arcydzieło, ale tutaj ważne jest, aby zrozumieć, że na początku powieści Martin Eden, choć już doświadczonego żeglarza, ale dość naiwny. Dlaczego tak? Bo jego dusza jeszcze nie miało kontaktu z żadną prawdziwej miłości lub prawdziwego poznania intelektualnego. Spotkał Ruth w jej pięknym domu pełnym książek, on ma zamiar rozpocząć ścieżkę do naszego prawdziwego „ja”.

Można powiedzieć, że w tym samym momencie, gdy prosta guy Martin rozpoznał dziewczynę Ruth, życie zaczęło się wyciąć główny bohater powieści Londynie rzeczywistym żywo doświadczonej osoby, która widziała nie tylko powłokę. Przypominamy, że to był taki przedstawiciel rasy ludzkiej można określić wyrażeniem „old hand” (wartość została ujawniona trochę wcześniej, a ponadto jest to jasno wynika z kontekstu).

Ponadto, jak wiadomo, rozpoczął prowadzenie śnie Eden, aby zostać pisarzem. Nie bierze wyrobnictwo (dziennikarstwo), obawiając się, że taka praca będzie zepsuć swój styl. W uczciwości, rzeczywiste pisarzy, takich jak Ernest Hemingway i Siergiej Dowłatow, doustnie, w formie pisemnej i jego praktyki życiowej odpiera Martin Eden że dziennikarstwo szkodzi prezent literacką. Ale błądzić.

Dorastanie wiąże odrzucenie iluzji

W ten sposób, ciężka praca w Londynie pozwoliło bohater dojrzewa wewnętrznie i zobaczyć ograniczenia swej miłości. Z jednej strony, Martin Eden rozczarowanych życiem bez miłości, ale z drugiej strony, pełne dojrzewanie nie jest możliwe bez rozstanie się z iluzjami, pustych nadziei i marzeń różowe. Można powiedzieć, że Londyn daje uniwersalny przepis na człowieka etapach dojrzewania, który odbywa się każdego z nich. Jednak sprawy nie zawsze kończy się tak smutny, jak to było z bohaterem amerykańskiego pisarza.

Czy to możliwe, aby uniknąć losu starej strony? phraseologism moralny

Oczywiście, wielu powie, że nie ma nic dobrego w życiu Martin Eden. Tak, jest. On, oczywiście, stary rękę, ale jaką cenę zapłacił za jego doświadczenia? Ale tragedia życia jest to, że jest niemożliwe, aby uniknąć losu starej strony.

Są szczęśliwcy, którzy urodzili się w bogatych rodzinach. Rodzice tych dzieci był zamknięty przez smutków życia, ale nawet Budda, synem bardzo bogatego człowieka, odrzucił oszukiwania, który od dawna kajdanach jego prawdziwą wiedzę o bycie, i wpadł w ramiona na świecie, po kilku wcieleń człowieka. Był także bogacz i ascetą, a nauczyciel mądrości.

„Tertost” nabyte wyłącznie w trakcie przechodzenia przez spontanicznie powstających sytuacji życiowych, które same w sobie nie może się powtórzyć, ale każdy z nich musi każdy przewodnik, otwiera drzwi.