747 Shares 6989 views

Podróż do Japonii: praktyczne wskazówki dla turystów

Podróż do Japonii jest cenionych marzeniem wielu Rosjan. Jednak możliwe jest, aby nie wykonywać dla każdego ze względu na wysokie koszty podróży. Kraj Wschodzącego Słońca jest jednym z najdroższych na świecie, Tokio i przez kilka lat zajmował piątce najdroższych miast dla turystów. Jednak nic nie może zapobiec kogoś, kto chce zobaczyć na własne oczy Fujiyama i sakura kwitnienie sprężyny. Nasz artykuł jest dla tych podróżnych, którzy zebrali się tutaj najważniejsze informacje, które pozwolą spędzić wakacje w oryginalny japoński niedrogie i ciekawe.


Trochę o kraju

Jeśli planujesz podróż do Japonii, a następnie dostać gotowy do być zaskoczeni. To trzeba robić cały czas, ponieważ wschodzącego słońca kraju nie mogą być porównywane z innymi krajami azjatyckimi. Nie ma nic z Chin, Wietnamu i Tajlandii, ale mimo to, podróże do Japonii, jeśli wnikają w głąb Azji i usłyszeć bicie serca w każdej ulicy hałaśliwym mieście.

Turystów przyciąga tu niesamowite połączenie nowoczesnej technologii z dawnych tradycji, które są ściśle przestrzegane przez każdego pokolenia rodziny japońskiej. Jeśli masz szczęście, można zobaczyć kolorowe festiwal poświęcony na przykład kokeshi (japoński matryoshka). Lub siedzieć cicho w ogrodzie, rozkoszując się pięknem kwiatów wiśni o wschodzie lub zachodzie słońca. I w dużych miastach można spotkać liczne kawiarnie, sklepy i centra handlowe. Gdzie można kupić coś na kolację, a niektórzy nawet na noc. Ogólnie rzecz biorąc, podróż do Japonii będzie największą i najważniejszą przygodą w życiu. I to dwa razy tak miły, nigdy nie będziesz żałować pieniędzy na to.

Japonia własnym lub wyjazd grupowy?

Przede wszystkim przed wyjazdem do Kraju Wschodzącego Słońca należy określić budżet i podróży opcje. Ale jest ich niewielu – podróż w grupie do Japonii lub niezależną. Co wybrać? To zależy od budżetu i możliwości.

Podróż do Japonii sam to jest możliwe, ale wymaga bardzo starannego przygotowania. Musisz myśleć o wszystkim:

 • lot do Japonii;
 • Rezerwacje hoteli;
 • trasa poruszania się na terenie całego kraju;
 • w zakresie żywności i wycieczki krajoznawcze;
 • pieniądze opcji walutowych;
 • formy komunikacji z lokalnej populacji.

Wszystkie te aspekty są dobrym podróż zajmie Ci dużo czasu i wymaga pewnego doświadczenia w niezależnym ruchu. Również na drogach można spotkać pewne trudności, które można pokonać tylko neizbalovannyh i komunikacyjnych turystów. Na przykład, powinien wiedzieć, że w Japonii kilka miejscowej ludności zna angielskiego. Więc po prostu poprosić o kierunkach od przechodnia nie można. Może po jakimś czasie i będzie się młodych Japończyków, właściciel podstawy języka angielskiego, ale jest prawdopodobne, że tak się nie stanie. Ponadto etykiety w kraju nie są duplikowane, wszystkie są napisane w hieroglifów. Fakt ten znacznie utrudnia odpoczynek w Japonii.

Jeśli te trudności straszyć, to najlepiej kupić pakiet dojazdowej. On, oczywiście, nie jest tani, ale będzie wolny od wszelkich zmartwień, w tym wizy.

Koszt podróży

Jeśli planujesz lot z Moskwy, potem dwa tygodnie w Japonii, będzie kosztować pięćdziesiąt tysięcy. Kwota ta obejmowała lotu, podróżowanie po kraju, zakwaterowania i kilka wycieczek. Zasilanie pochodzi on, pozostałe posiłki turysta musi zapłacić za śniadanie system na własną rękę. Jest to o wiele tańsze podróż do Japonii z Władywostoku. Nasi rodacy mogą wybrać wycieczkę promem, który kosztuje średnio około sześćdziesięciu tysięcy. Od Władywostoku można dostać się do Kraju Kwitnącej Wiśni w różny sposób i mając pod ręką wiele pakietów turystycznych. Mieszkańcy to jest najbardziej popularnym miejscem turystycznym.

Recenzje niezależnych podróży w Japonii, pozwalają idealnie zaplanować podróż i zaoszczędzić sporo. Średnio dzielni turyści mogą wydać na wycieczkę do trzydziestu – czterdziestu tysięcy mniej niż przy zakupie rundę. Pieniądze te będą bardzo przydatne dla Ciebie na wakacje, mimo wszystko przynieść z Kraju Wschodzącego Słońca domu może być sporo przydatnych gadżetów. Jak zaplanować podróż do Japonii sam budżet, będziemy rozmawiać o tym później. A teraz spróbuj się dowiedzieć najważniejsze aspekty przygotowań do podróży.

Kiedy jechać do Japonii?

Wielka podróż do Japonii może być zaplanowane w każdej porze roku, ale tradycyjnie turyści starają się odwiedzić kraj wiosną lub jesienią. W tych porach Rising Sun wydaje się szczególnie piękny sposób. Na wiosnę Ona jest ubrana w różowe kwiaty sakura piana i jesienią po prostu boli oczy z czerwonymi liśćmi klonu. Wydaje się, że są wszędzie, a nawet Japończycy wynaleźli jakieś specjalne rytuały obserwować to piękno.

Zima w Japonii, można jeździć na nartach, kilka dużych ośrodków cechuje wysoki komfort i wyposażone w najnowszą technologię. Ale ci, którzy nie wiążą narty, zima będzie bardzo niewygodne do wglądu japońskie zabytków i cieszyć się jazdą. Dodatkowo w sezonie zimowym w kraju jest bardzo wietrznie, co jest dość nietypowe dla większości naszych rodaków.

W lecie w kraju jest bardzo gorąco i duszno. W miastach na całym miejscu jest klimatyzowany, a turyści są dotknięte przez zmiany temperatury. Wiele zabrać swetry lub kurtki nosić je w restauracjach i centrach handlowych. Ale jeśli wolisz wakacje na plaży, a następnie przejść do Okinawy. Tutaj dostaniesz niesamowity poziom usług i korzystać z kąpieli w gorącym słońcu.

Gdzie się udać w Japonii?

Jeśli wziąć sobie trud zbadania opinie niezależnych podróży w Japonii, nie jest łatwo stworzyć własną trasę. Po raz pierwszy będziesz miał tylko tydzień, aby zwiedzić kraj wschodzącego słońca. W tym celu następujące miasta nadają się:

 • Tokio.
 • Nara.
 • Kioto.

Przemieszczanie między osiedli na szybkich pociągów, masz siedem dni zwiedzania pięknych parków, kąpieli w gorących źródłach, odwiedzić najsłynniejsze świątynie i oczywiście smak tętniącego życiem i hałaśliwy życia wielkich miast.

Jeśli jesteś już nieco zaznajomieni z Japonii, zwiedzanie miasta, można wybrać nieco inny, a pobyt w kraju wzrosła do dwóch tygodni. W tym okresie, zwiedzający będą mogli zobaczyć Hiroshima, Osaka, Kobe i inne nietypowe miejsca. Ogólnie rzecz biorąc, można umówić się na inspekcję jednym mieście dziennie. W tym przypadku program podróż jest bardzo pełny.

Wiza: niuanse i osobliwości

Wszelkie podróż do Japonii rozpoczął się najtrudniejszy – wizy. To jest siła nie jest dla każdego, nawet bardzo doświadczeni turyści. Chodzi o to, że dla Rosjan wizy potrzebny jest specjalny list na urzędowym papierze firmowym. Poza tym, trzeba będzie potwierdzić rezerwację hotelu (i to dość problematyczne, gdy niezależny podróży) i wysyłanie dokumentów za pomocą specjalnej wiadomości (znaczek nie jest mniejsza niż siedemdziesiąt dolarów).

Wielu naszych rodaków zgadza się z firm turystycznych i płacić im wizy. Zazwyczaj trwa to dwa tygodnie i oszczędza czas.

Noclegi w Japonii: gdzie się zatrzymać?

Aby długo pamiętam jego podróż do Japonii, zdjęcie musi być zrobione niemal wszędzie. Szczególną uwagę należy zwrócić hotele i mniejszych hoteli. Warto zauważyć, że w Japonii jest dość duży wybór miejsc noclegowych. Ale jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, wtedy wszystko będzie bardzo niezwykłe i zabawne.

Wielu turystów zatrzymać się na noc w spa. Nie zdziw się, w Japonii jest to dość powszechne. Około trzydziestu pięciu dolarów masz mały pokój z wanną i solarium. Nie będzie również telewizor i wszelkie inne udogodnienia, jak można zejść na obiad w restauracji. Goście mają różne zabiegi i masaże.

hotele kapsułek – to egzotyczne dla Rosjan. Kosztują dość tanie i mają bardzo wysoki poziom komfortu. Dla podróżujących pary mają nawet podwójnych kapsułek. Ta przyjemność będzie kosztować około trzydziestu pięciu dolarów za noc.

Hotele miłość wydaje się bardzo nietypowe miejsce do spędzenia nocy. Urządzenia te przeznaczone są do romantycznych randek i oferują możliwość wynajmu od jednej godziny do kilku dni. Urządzone te hotele raczej egzotyczne, ale są wyposażone w górnej klasie. Ponadto, są one znacznie tańsze niż pokoje standardowe. Noc w hotelu będzie kosztować od osiemdziesięciu do stu pięćdziesięciu dolarów.

Posiłki w trakcie podróży

Oczywiście, można jeść w restauracji codziennie, ale święto budżet nie oznacza, że luksusu. Dlatego też dokonać wyboru na rzecz japońskiego fast food, to jest bardzo przydatne i smaczne. Brak hamburgery i frytki, tylko wodorosty, sushi i owoce morza. Koszt to taka przyjemność być około 5-6 dolarów.

Jeżeli wybór dań w kawiarni jesteś nieco zdezorientowany wielu niejasnych tytułów, a następnie kupić gotowy posiłek w supermarkecie. Jego koszt będzie taki sam, jak w kawiarni, a przezroczysta folia zawsze można zobaczyć zawartość opakowania.

Podróż dla smakoszy

Doświadczeni podróżnych wybiera konkretny rodzaj rekreacji – kulinarną podróż do Japonii. Warto zauważyć, że jest to coś niesamowitego. Oczywiście, Rosjanie są skłonni wydać na taką wycieczkę wciąż niewiele, ale ich liczba rośnie z każdym rokiem. Co jest tak atrakcyjny dla smakoszy w Kraju Wschodzącego Słońca? Oczywiście, restauracje z gwiazdkami Michelin.

Faktem jest, że tak szybko, jak Tokio zostało zawarte w przewodniku Michelin, nie było restauracji z gwiazdami. I do nich tłumnie przez turystów pragnących doświadczyć gastronomiczny rozkoszą. Każdego roku liczba restauracji z smakoszy kuchni i Tokio rośnie już znacznie przekroczył według cech uznanych centrum gastronomicznego – Paryż.

Na przykład, w starej dzielnicy Tokio, Ginza, znajdują się restauracje sushi z trzema gwiazdkami Michelin. W jednym z nich pracuje kucharz Jiro, który nawet nagrywać filmy. Jego praca jest reprezentowana w tej dziedzinie, a cena ich gotowane posiłki niż kilka tysięcy dolarów.

Każde miasto w Japonii ma swoje własne tradycje kulinarne, więc smakosze w poszukiwaniu specjalnego smaku można kręcić całym kraju. Jednym z najbardziej popularnych potraw japońskich – to makaron. Opcje dla jego przygotowania masy – gotować, smażyć, gotowane na parze, i tym podobne. Każdy region kraju ma swój własny przepis. Możemy powiedzieć, że wycieczka kulinarna pozwala turystom odkrywać nowe aspekty znanego kraju.

wymiana pieniędzy

Z wymianą pieniędzy z wielu niedoświadczonych turystów często mają problemy. Należy pamiętać, że kupowanie jena lepsze niż w całym domu. W przeciwnym razie, można dostać w bardzo nieprzyjemnej sytuacji, ponieważ w wielu bankomatach i terminalach POS europejskie systemy płatności karta może nie zaakceptować. Wynika to z faktu, że japońskie terminale działają na własnym systemie. Tylko kilka bankomatów w centrach handlowych łatwo wziąć absolutnie wszystkich kart bankowych.

Można wymienić pieniądze w banku nie zawsze jest to możliwe, ponieważ turyści mogą dostać się do świąt, a nie ma pieniędzy w Japonii istnieje, jest niemożliwe. Dlatego doświadczeni podróżnych doradzić główną kwotę pieniędzy, aby nosić gotówkę i kartę bankową do opuszczenia pieniędzy na restauracji i sklepów.

Podróż do Japonii: Porady dla podróżujących

Idąc do Kraju Wschodzącego Słońca, turyści muszą znać kilka prostych zasad pobytu w Japonii, która ułatwi podróż. Zebraliśmy najważniejsze zalecenia:

 • Nie wolno dać napiwek w Japonii, to nie powinien robić. W całym kraju, nie istnieje żaden system wydawania końcówkę.
 • Japoński bar na cześć przyjaźni postanowił wlać napoje z butelki, więc jeśli nie otrzymał ten zaszczyt zobowiązane do stworzenia wzajemnego gest szacunku.
 • Nigdy nie kieruj się przedmiotów i ludzi palca – to jest bardzo niegrzeczny, ale show może być.
 • Restauracja wystarczy pomachać ręką przed nosem, kelner zabierze brudne naczynia.
 • W Japonii zdjąć swoje buty wykonane w wielu dziedzinach. Możesz zostać poproszony o zdejmują buty w niektórych obszarach restauracji, hotelu, domu, mieszkania, świątyni, i tak dalej. Szczególnie uznane nieprzyzwoitych krok na maty obute stopy, to jest postrzegany jako obraza.

 • Idąc do gorących źródeł, należy pamiętać, że ci, którzy mają tatuaże na ciele, towarzyszy w oddzielnych kąpielach. Nie mogli zatrzymać się w pokoju wspólnym z innymi turystami.
 • Został zaproszony do japońskiego domu, należy przynieść prezent. Jest on uważany za przejaw grzeczności i szacunku.

Oczywiście, trudno jest wymienić wszystkie niuanse podróżowania Japonię, ponieważ niewiele wiadomo dopiero po niezależnego podróżowania.

Japonia podróży: Opinie

Żaden z turystów nie był zły komentarze na temat Japonii, w każdym razie, nie są spełnione. Oznacza to tylko jedno – jest to możliwe i konieczne, aby przejść do tego kraju. otworzy wiele interesujący nawet dla tych, którzy są bardzo słabo poinformowani o kulturze i tradycji Japonii.

Zaprawiony podróżnych wolą Japonię do pozostałych krajów azjatyckich. Zapytaj ich, dlaczego. Uważamy, że wyjaśnienie zajmie kilka godzin. Po tym wszystkim, aby opisać ten wspaniały kraj i jego ludzie w skrócie jest to po prostu niemożliwe. Podróżni są zadowoleni z zabytków Japonii, jej miast, kuchni i rdzennej tradycji. Turyści mówią, że można tu wiele razy, i za każdym razem znaleźć coś niezwykle ekscytujące dla siebie.

Co trzeba zdecydować się na podróż do Kraju Wschodzącego Słońca? Tak, trochę – pragnienie, duch przygody i dużo pieniędzy. I wtedy można powiedzieć znajomym z powrotem do domu, co niesamowita podróż w całej Japonii zostały.