729 Shares 2245 views

Gdzie mieszka największa papuga na świecie? Co to jest – skrzydlaty gigant?

Zgadzam się, wśród wszystkich zwierząt i ptaków różnorodności zamieszkujących kulę ziemską, papugi wyróżniają się inteligencją, wdziękiem i dowcipem. Dziś chciałbym opowiedzieć o najważniejszych przedstawicieli tego gatunku. Porozmawiajmy o tym, kim jest – największy papuga na świecie, jak on i jeden, jeśli jest on w świecie.

Kakapo

Jeden z największych Kakapo papug rozważanych. Ale ten rodzaj nieco inna od naszych zwykłych papug, które latają po mieszkaniu i siedzieć na ramieniu, żeby gryźć właściciela ucho. Kakapo nie może latać. Jest on głównie nocny tryb życia, a bardziej jak sowa niż papuga. W ciągu dnia starają się ukryć gdzieś, ale w nocy pójść do „polowania” na pędach roślin owoce jagodowe lub pędów drzew.

siedlisko Kakapo

Gdzie na żywo papugi Kakapo? Jedynym miejscem, gdzie można spotkać te niesamowite piękne stworzenia – kilka wysp Nowej Zelandii. W tych miejscach, naukowcy uważnie monitorować populację. Niestety, ten rodzaj papugi jest na skraju wyginięcia. Chodzi o to, że nie składają jaja każdego roku, jak inne gatunki. Ponadto, papugi, że kobiety są bardzo nieliczne, mężczyźni dominują, co prowadzi również do wzrostu populacji.

Choć Kakapo jest uważana za jedną z najstarszych ptaków na świecie, które stał wiele testów, oni umierają. Naukowcy na świecie nie liczy około 125 osobników. Oglądając je starannie specjaliści starają się chronić ptaki przed drapieżnikami i innymi niebezpieczeństwami. Każdy ptak ma nawet imienia.

funkcje rodzaj

Jeśli mówimy o wielkości, Kakapo nie jest do niczego, że tytuł „największego papuga na świecie.” Jego waga osiągnie cztery i pół kilo. Długość ciała wynosi sześćdziesiąt cm. Z wyglądu przypominają one papugi miękkie pluszowe zabawki-owlet, tylko pokaźnych rozmiarów.

Kolejną unikalną cechą jest zapach. Zazwyczaj ptaki nie pachną bardzo ładny, ale nie Kakapo. Od jego pióra są zaskakująco przyjemny kwiatowy aromat z nutami miodu, który nie pozostawia nikogo obojętnym na zawsze zakochać z tych ptaków.

Duży Hiacynt ara

Największy papuga na świecie – duża hiacynt ara. Ten przedstawiciel gatunku jest bardziej przypomina papugę, jak jest. To wielki lato, w przeciwieństwie do Kakapo. Długość ciała tej papugi jest o jeden metr.

Dlaczego jest największym papuga nazywa się „Hiacynt”? Wszystko z powodu jego koloru. Duży ara ma ładny niebieski kolor pióra.

Zamieszkane przez duże ary?

Ten typ jest dość duży. Największy papuga mieszka w niedostępnych lasach Brazylii, w gajach palmowych Paragwaju, Boliwii. W przeciwieństwie do Kakapo, dzień ara ptaków. Loty do pożywienia, komunikacji z płcią przeciwną i innych „zdarzeń” użyteczny papuga życie wystąpić wyłącznie w ciągu dnia. W nocy, widok jest wysyłany do spędzenia nocy w środku lasu, który jest bezpieczniejszy i spokojniejszy.

kolonia rodzina

Hiacynt ara doskonale zabrać się za siebie, a stosunek samców i samic jest w przybliżeniu równe. Stąd – potomstwo są liczne i zdrowe. Kiedy samiec znajdzie partnera, idą razem do miejsca gromadzenia kolonii rodziny papug. Zazwyczaj w takich koloniach, istnieją nawet do dziesięciu osób. Ptaki składają jaja lub wydrążony lub szponiaste łapy kopanie dziur w ziemi.

Niestety, te ptaki nie są częstymi gośćmi w domach ludzi. W przeciwieństwie, na przykład, z kakadu, ary cieszy się wolnością i czuje się na zewnątrz niż na ramieniu człowieka lub w komórce.

Największy papuga składają jaja kilka razy w roku. Prawdopodobnie ten fakt i chronić ara przed wyginięciem. Co do zasady, wszystkie śmieci jest tylko jeden lub dwa małe dziecko, a reszta niestety zabity. Ale ze względu na częstotliwość narodzin piskląt populacja pozostaje niezmieniona.

kakadu

Ten gatunek papugi można również przypisać do kategorii największa. To jedna z tych ptaków, które są łatwo się dogadać z ludźmi pod jednym dachem. Należy zauważyć, że kakadu całkowicie bezpretensjonalny, a jego zawartość nie spowoduje wiele kłopotów gospodarze.

Jedyną rzeczą, która zawsze będzie wymagać zwierzaka – to uwaga. Papugi, ludzie dorośli, bardzo przywiązana do nich, są znudzeni, gdy opuszczają dom, albo z powodu zatrudnienia zwracają uwagi.

Ze względu na swoje porządnych kakadu wielkości wymagają dużej powierzchni komórek. Klatki muszą koniecznie być wysokie i szerokie, aby ptak poczuł jak najbardziej komfortowy. Nakarm kakadu można:

  • warzywa (marchwi, ogórka);
  • zboża (pszenica, proso, kukurydza, konopie, owies, nasiona);
  • owoce (banany, gruszki, jabłka);
  • jagody;
  • orzechy.

Istnieją specjalne zestawy zasilające, które są obliczone na tak dużą papugą.

papugi kakadu doskonale sobie z dziećmi. Mogą nauczyć się dwudziestu słów i stosują je poprawnie. Są one doskonale opanowali zdolność do naśladowania dźwięków.

Jeśli zdecydujesz się na zakup takiego ptaka, zalecamy wybranie młodych kotów do swojej rodziny. Niż w młodszym wieku ptak będzie z człowiekiem, tym bardziej będzie to łatwe znaków. Jak wiecie, tego rodzaju żyć do stu lat, więc cieszyć towarzyskich z cudownych stworzeń może nawet wnuki.