467 Shares 1981 views

Przemienienia Pańskiego Kościół w Bogorodskoye, jego historii i cudów

W północno-wschodniej części stolicy pozostał unikalną konstrukcję: Kościół Przemienienia Pańskiego w Bogorodskoye. Jest to jedyny w Moskwie kościoła z ażurowymi rzeźbione gzymsy, kolumny, rzeźbione wykończenia koronki na oknach, ozdobne ganki, kopuł.


Świątynia jest drewniana cud ubiegłego wieku i został konsekrowany w dniu 17 sierpnia 1880 roku z błogosławieństwem metropolity moskiewskiego Makarego.

Budowa świątyni

Początkowo Kościół Przemienienia w Bogorodskoye jego przypowieść nie miał, i został przydzielony do kościoła proroka Eliasza. Usługa wykonana księży Ilyinsky. Usługi letnie były codziennie, a zimą tylko na święta, jako główne parafianie uważane wczasowiczów.

W 1887 roku fabryka „Bogatyr” został zbudowany w Bogorodsk, która wyprodukowała gumowe buty: kalosze, buty, buty. Wioska przeniósł setki pracowników i ich rodzin, a kościół nie mógł pomieścić wszystkich wiernych. Zdecydowaliśmy się dołączyć go do bocznej nawy dwa. Tikhvin Ikona Matki Bożej został umieszczony w prawej stronie świątyni, który został poświęcony na jej cześć w 1897 roku, a rok później w lewo konsekrowany na cześć proroka Eliasza i św Alexis, metropolita Moskwy.

Ksiądz Aleksy Dobroserdov

Pierwszym rektorem kościoła został Kolychev archiprezbiter Alexander T., aw 1902 roku wstąpił do służby młodego diakona Aleksiy Iwanowicz Dobroserdov, który następnie będzie Boży musiał odegrać ogromną rolę w historii świątyni.

Aleksiej Iwanowicz został rektorem kościoła w 1917 roku i służył tam przez 47 lat. ojciec Aleksa był bardzo gorliwy kapłan i ściśle przestrzegać statut liturgiczną. Bezbożny Savage lat ojciec nie zdejmując płaszcz i miał nieustraszenie błogosławił wszystkim odpowiednia dla niego.

bezbożne roku

Przemienienia Pańskiego Kościół w Bogorodskoye stanie bronić tylko za pośrednictwem organu ojca Alex i jego zdolności do jednoczenia ludzi. W trudnych latach XX wieku, kiedy ludzie czekali na śmierć lub linkiem tylko za to, że są wierzący w sowieckich władz Bogorodskoye udało się przeprowadzić zamknięcie świątyni. Tłum tysięcy robotników fabrycznych otoczyli świątynię i nie pozwól, aby bezbożny. Ludzie wiele dni od rana do obowiązku noc w świątyni, że przy pierwszych oznakach niebezpieczeństwa poinformować pracowników, ponieważ z kolei stwierdził kategorycznie: jeśli Przemienienia Pańskiego Kościół w Bogorodskoye zamknięte, to żadna z nich nie przyjdzie do pracy. Obawiając się ataku na tak dużym zakładzie, przewodniczący CKW anulował decyzję o zamknięciu kościoła.

Podczas II wojny światowej został zaciemnione okna świątyni z nazistowskimi bombardowania, ale kościół sama płynęła ciągłą modlitwę dla ludzi, dla kraju. Modlitwy staje się znacznie łatwiejsze i spokojniejsze nie przeszkadza.

Po zwycięstwie w 1945 roku, Rada kościół zaczął próbować budować dom opata. Później ojciec pozostawił testament do tej struktury, a po śmierci matki w lewo na potrzeby świątyni.

Teraz świątynia dekanatu Zmartwychwstania lub diecezji Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Diecezji Moskwa, obejmuje Kościół Przemienienia Pańskiego w Bogorodsk.

Pożar w świątyni

W 1954 roku, 14 sierpnia, na krótko przed święto Przemienienia Pańskiego, nastąpił cud, że na zawsze pozostanie w historii świątyni. Późno w nocy pożar wystąpił przed wakacjami w świątyni. Taksówkarz przechodzi, zauważył ogień, tłoczona spod kopuły i spowodował pożar. Kiedy strażacy ugaszony ogień przed nimi otworzyła smutny obrazek: wszystko zostało spalone, spalone ikonostas, ikony, a nawet żyrandol, ale …

Tikhvin Ikona Matki Boga i Ikona Nikolaya Chudotvortsa pozostał nietknięty. Wszystko wokół płonącego ognia, a dwa duże ikony nie były nawet dotknięty przez płomienie. W tym samym dniu świątynię odwiedził szef ROC patriarchy Aleksego pierwszy i obiecał pełne wsparcie w odbudowie świątyni.

Odbudowa kościoła

Wkrótce z Peredelkino sprowadzono pozłacany ikonostas że niesamowite rzeczy, przyjdź do wszystkich trzech bocznym ołtarzu świątyni. Oczywiście, w tym samym czasie został przekazany do ikony św Tryphon Męczennika. Teraz wiele ikon przechowywane w kościele, napisany po pożarze lub otrzymane w darze. Wśród nich – ikona Matki Bożej „Szybko do Słuchajcie” Prorok Eliasz ikona ikona Matrona z relikwiami i ikoną Serafima Sarovskogo z relikwiami i tak dalej.

Każdego dnia w świątyni jest obsługa. Świątynie w Moskwie diecezji – to nie tylko miejsce zgromadzenia wiernych i służyć Panu Bogu, ale także żywe pomniki historii rosyjskich prawosławnych ludzi, trzeba znać i pielęgnować.