301 Shares 1002 views

Vladimir Prowincja w kontekście historii Rosji

prowincja Vladimir, utworzona w 1796 roku przez nominalnej dekretem cesarza Pawła I i istniał z niewielkimi zmianami aż do roku 1929, miał długą historię, jest nierozerwalnie związana z kroniką życia Rosji. W czasie Ivana Groznogo jego centrum administracyjne – starożytnego rosyjskiego miasta Władimir – rządzone przez gubernatorów mianowanych przez cesarza bezpośrednio. On zachował swoją wartość w kolejnych latach.

Era reform Piotrowych

Piotr I, starając się kompleksowo wzmocnienie pionu władzy państwowej, w grudniu 1708 wydał dekret, według którego całe terytorium Imperium Rosyjskiego została podzielona na osiem prowincji, których władcy tego czasu nazywane prezesów. W tym czasie miasto Vladimir, nie otrzymał jeszcze statusu niezależnego podmiotu Federacji, stał się częścią nowo założona przez prowincji Moskwa, stając się ośrodkiem dwóch lat jeden z jej komendanta prowincji.

Bardzo płodny w sprawie reformy administracyjnej w 1718 roku Piotr I wydał nowy dekret, który terytorium Rosyjskiej podlega jeszcze mniejszym podziałem na pięćdziesiąt prowincje były częścią pierwszych województw wszczętym i kontrolowanych przez gubernatorów. Zgodnie z tym rozporządzeniem, Vladimir stał się ośrodkiem prowincji, z których Vladimir Prowincja powstała w przyszłości.

Pomimo faktu, że formalnie prowincja należał do prowincji, by je prowadzić sędziowie nie polegają na podległych gubernatorów i miał pełną niezależność w swoich zamówień. Jedynym wyjątkiem jest zbiorem rekrutów, a wszystkie inne sprawy związane z bezpieczeństwem militarnym.

Wpływ dwóch cesarzowych o losach prowincji Vladimir

Podczas panowania cesarzowej Elżbiety dał nowy impuls do życia duchowego Vladimir i całej rozległej prowincji, którego centrum był. Było to spowodowane przede wszystkim ożywienie wcześniej zniesione Vladimir diecezji, jak również utworzenie w seminarium, który wyszedł z murów wieloma wybitnymi postaciami Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej.

Jego oficjalne narodziny Vladimir prowincji było zadłużone do dekretu z następującym rosyjskiej carycy Katarzyny II -, przekształcił się w marcu 1778 roku byłego województwa jako samodzielnych jednostek administracyjnych i umieścić go na właściwym statusie.

Jednak sześć miesięcy później cesarzowa uznał za konieczne w celu przekształcenia nowo założone przez gubernatora prowincji w, podzielony na czternaście powiatów. W tej postaci istnieje od ośmiu lat, do tego stopnia, jak Pawła I w 1796 roku, wróciła status prowincji.

Jasne, ale krótka era Pawła I

Zgodnie z dekretem Imperial Władimir powiaty województwo podzielono na Yuriev, Suzdal, Pereslavl, Melenkovsky, Vyaznikovsky, Shuya, Pokrovsky, Murom, Gorokhovets i centralnym – Vladimir. Razem – dziesięć niezależne jednostki administracyjne o powierzchni prawie czterdzieści trzy tysiące otworów kwadratowych, wystarczająco duży, aby pomieścić kilka krajów europejskich.

Jasne, ale krótka era panowania Pawła I ustanowił utworzenie wszystkich rosyjskie prowincje rad medycznych, którzy byli w tym czasie pierwsze placówki medyczne i administracyjne kraju w historii. Był to bardzo ważny krok w dziedzinie zdrowia publicznego, przez które opieki medycznej został oddany pod kontrolą państwa.

Od tego czasu nie tylko miasto, ale wieś w prowincji Vladimir wpadł w polu widzenia władz administracyjnych, aby kontrolować pracę szpitali, prywatnych działań lekarzy i monitorować zgodność z odpowiednimi normami bezpieczeństwa. Od tego czasu pochodzi historię rosyjskiego Zemský lekarzy następnie zdobione przez wielu znanych nazwisk.

W 1803 roku, po cesarza – Aleksander I, który udało się rosyjskim tronie zabitego ojca – ustalono również Kovrov, Sudogodsky i Hrabstwo Alexander Vladimir prowincję, co w sumie do trzynastu. Wszystkie z nich zostały podzielone na dwieście dwadzieścia dwa parafii.

Map Mende Vladimir województwo

Ponieważ głównym etapem w rozwoju tej bardzo szerokiej podmiotu Federacji spada do XIX wieku, współcześni badacze mają znaczną ilość materiału odnoszącego się do jego historii. W szczególności, jak wyglądają w czasie Vladimir prowincji, można znaleźć dzięki pracy jednego z liderów Imperial Ordnance Survey, generała-porucznika Aleksandra Iwanowicza Mende. Wśród dokumentów przechowywanych w archiwach państwowych, dokonał się ich atlasy osiem rosyjskich prowincjach, wśród których są prezentowane i Vladimir.

Jego kontury geograficzne

Mapa prowincji Mende Vladimir, wykonane ponad sto pięćdziesiąt lat temu, z kilkoma wyjątkami, podobnej do współczesnej mapie naszego regionu Vladimir. Jego północna granica rozciągnięte do prowincji Kostroma i jarosławskim, na wschód – do Niżnego Nowogrodu, na zachód – do Moskwy i na południu – do Riazaniu i Tambov.

Na podstawie danych przedstawionych w atlasie, a pozostały niezmienione aż do 1929 roku, łączna terytorium prowincji osiągnęła w drugiej połowie XIX wieku do czterdziestu pięciu tysięcy kilometrów kwadratowych. Od wschodu do zachodu to rozciągnięte do trzystu czterdziestu ośmiu kilometrów, a maksymalna długość od północy do południa było około dwustu pięćdziesięciu sześciu kilometrów.

Głównym regionem przemysłowym Rosji

W latach poprzedzających rewolucję październikową, prowincja trzecie miejsce w Rosji przez wielkość produkcji przemysłowej. Na jego terytorium, było czterysta siedemdziesiąt firmy, która zatrudnia około stu sześćdziesięciu pięciu tysięcy pracowników.

W rezultacie ta część kraju stała się jednym z najbardziej aktywnych ośrodków ruchu bolszewickiego, który w dużej mierze zależy drogę dla jego dalszego rozwoju. W 1929 roku, decyzją rządu prowincji Vladimir jako samodzielna jednostka administracyjna została zlikwidowana, zastąpiona przez nowo utworzoną Iwanowski regionu przemysłowego.