402 Shares 8348 views

Kalifornijska Rabbit – najlepszym rozwiązaniem dla hodowli

Najlepszy hodowca Ameryki Dzhordzh Uest, który mieszkał w Kalifornii, przyniósł królika rasy Kalifornii w 1928 roku. Już w 1939 roku została uznana oficjalnie i od razu stał się popularny. W Rosji pojawiła się w 70-80-tych. Hodowca Zachód na podstawie jego trzech ras: Nowa Zelandia królik, Himalajów i szynszyla. W rezultacie powstały wariant zawiera najlepsze cechy swoich poprzedników. Królik Kalifornia ma średnie wymiary (zarówno Nowa Zelandia) i wadze 4,5 kg. Jego białe gęste futro (gronostaj jak himalajskich skał) oraz doskonałe mięso (a dziedzictwo szynszyli). Oto one – kalifornijskim króliki.

ich hodowli nie wymaga wiele problemów: są bardzo płodny w miocie zazwyczaj 8-10 królików. Przy urodzeniu, wszystkie białe króliki, a miesiąc później jest typowe dla tej rasy ciemnobrązowego koloru na czubek nosa, uszy, ogon i łapy. Zważywszy potomstwa, należy zwrócić uwagę: króliki z zadymionej dotyku na futra są najlepszymi przedstawicielami rasy w przyszłości godnym stawania najlepszych producentów.

Cechy, które odróżniają Rasa: kolor (ciemne obszary na białym tle futra), mały łukowaty głowę na krótkiej szyi, uszy wyprostowane, do 10 centymetrów. Nogi zwierzęta są krótkie, grube, oraz owłosiony krótki ogon. Ciało szerokie, dobrze umięśnione. króliki waga większa niż mężczyzn, i osiąga 4,8 – 5,3 kg. Jego oczy czerwone i brązowe lub czarne pazury. Sierść jest biała, gęsta, elastyczna, przyjemna w dotyku.

Kalifornijska Królik jest popularna także ze względu na jego przyjazny, posłuszny natura sprawia, że łatwiej jest dbać o zwierzęta. Niektóre zachować te króliki jako zwierzęta domowe. Zwłaszcza dzieci lubią majsterkować z nimi.

Jeśli zdecydujesz się kupić króliki kalifornijskie dla hodowli, powinni wybrać, kierując standardu rasy. Wariacje bez psucia podstawowe cechy. Nie jest konieczne, aby usunąć elementy z mniej harmonijnych proporcjach: wydłużonej szyi lub głowy, lekko opadające uszy i podbródek wyróżniać. Nie jest to duża wada farbowane włosy w gardle, wokół oczu. Naruszać porodistost wadze ponad 5,5 kg, wiszące długie uszy, wydatny nos, wiele ciemnych plam na futra, futro jest rzadkością.

Kalifornijska królik stał się popularny również dlatego, że nie wymaga specjalnych warunków przetrzymywania. Preferowanej dużej klatce z podłogą z siatki umiarkowanie izolowany, gdyż zwierzęta nie cierpi z powodu niskich temperaturach, nawet jeśli komórka ma śmieci. Ale muszą uwodzenie. Że zwierzęta są dobrze rozwinięte i szybko rosły, muszą dieta bogata w białko. Wiązania mięsa i mączkę rybną, dodatek mleka. Króliki nie powinny ograniczać się w żywności, należy zapewnić im dostęp do wody. W zimie trzeba pić ciepłą wodę. Z dobrego odżywiania i właściwej opieki nad zwierzętami tej rasy rosną szybko: trzy miesiące ważyć 2,5 kg, a miesiąc ich wadze do 3 kg. Z dobrej konserwacji i regularnej opieki weterynaryjnej długość życia zwierząt tej rasy wynosi dziesięć lat.