779 Shares 1726 views

Jakie mogą być podjęte w bagażu podręcznym: listę zasad i wytycznych

Flight – jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób na pasażera, aby dostać się z punktu „A” do punktu „B”. Trudno jest znaleźć dorosły obywatel naszego kraju, który nie latać w samolocie co najmniej raz. Ale nawet doświadczeni pasażerowie samolotu nie zawsze może dać dokładną odpowiedź na pytanie: „Co może być podjęta w bagażu podręcznym, ale nie można?”. Postaramy się analizować szczegółowo wszystkie zawiłości zasad przewoźników lotniczych.


Definicja bagażem podręcznym i norm

bagaż podręczny nazywa rzeczy osobiste pasażerów w kabinie samolotu. Najczęściej jest to worki, kosze i plecaki. Ważne jest, aby zrozumieć, co jest uważane za nie ilość sztuk, a ich łączna objętość i ciężar. Ile można zabrać w bagażu podręcznym pakietów? Dowolna liczba, jak długo razem spełniają określone standardy. Standardowa wielkość bagażu, który może trwać do kabiny – 115 cm suma trzech wymiarów (55h40h20 cm). Całkowity ciężar torby osobowych nie powinna przekraczać 10 kg dla klas gospodarki i komfortu; 15 kg w klasie biznes. Proszę pamiętać – to jest normą od wielu głównych przewoźników lotniczych, w tym „Aeroflot”. Niektóre firmy ustalają własne wymagania dotyczące dopuszczalnego ciężaru i objętości bagaż podręczny. Po raz pierwszy z wykorzystaniem usługi konkretnego przewoźnika, powinien zapoznać się z jego zasadami.

Że możemy wziąć do kabiny, z wyjątkiem bagażu podręcznym?

Po długich trasach pasażerowie chcą mieć pod ręką tyle osobistych, jak to możliwe. Linie lotnicze będą spełniać swoich klientów. Nie tak dawno temu istniała lista przedmiotów, które są rozwiązywalne do przewozu w kabinie samolotu oprócz bagażu podręcznego. Torebka, dyplomata lub folder z rozmiaru dokumentu nie 30h40h10 zawarte w bagażu podręcznym i mogą być przewożone przez pasażera. W locie, nie można zostawić laptopa 1 przewożony w specjalnym worku i aparat 1 / lornetki. Oprócz bagażu podręcznego w kabinie może potrwać od 1 parasol i ograniczoną liczbę mediów czytać w czasie lotu (2-3 gazety / czasopisma lub książki 1). Każdy pasażer może nosić torbę na zakupy z bezcłowe. Co może być podjęta w bagażu podręcznym ubrań i akcesoriów? Prawie wszystko w zgodzie z ogólnym rozmiarze i wadze. Doświadczeni podróżujący rada: spróbuj jak najwięcej zakładanie i umieścić w kieszeni. Nie zapominaj, że ubrania są na pasażerów (w tym górne i w zimnych porach roku) nie są uznawane za bagaż podręczny. Jeśli latasz często muszą zwracać uwagę na specjalnym płaszczem dla osób podróżujących z dużą ilością pojemnych kieszeni.

Kładąc torbę w prawidłowy sposób

Większość linii lotniczych oferuje swoim klientom bardzo korzystne warunki przewozu bagażu. Wydawałoby się, co do czegoś innego, aby wziąć do kabiny? Ale nadal bardzo zrobić bez bagaż podręczny jest trudne. Zaleca się, aby zbierać worka, który zabrać ze sobą w czasie lotu, wraz z głównym walizki. W bagażu podręcznym należy umieścić wszystkie najbardziej cennych i delikatnych przedmiotów i elementów, które mogą być potrzebne podczas lotu. Pamiętaj, aby przynieść wnętrza dokumentów statku powietrznego, pieniędzy, biżuterii i elektroniki. Jeśli podróżujesz z niektórych kruchych pamiątek, mogą również mieć sens, aby umieścić w bagażu podręcznym. Nie zapomnij o produktach higieny osobistej i kosmetyków. Aby dowiedzieć się, jak zapakować płynnych kosmetyków, opiszemy szczegółowo poniżej. W trakcie zbierania bagażu podręcznego i pamiętać, że osadza się w przestrzeni bagażowej walizki mogą zostać utracone. Niestety, od takich kłopotów nie są ubezpieczone przez każdego z nas. W związku z tym, warto umieścić w małej torby podróżnej komplet ubrania zmienić. Jaki rodzaj bagażu podręcznym można zabrać do samolotu, które ustanawiają bagażu podręcznego? Najbardziej dogodne opcje dla opakowań podstawowych potrzeb: torba lub plecak z wieloma przegródkami. Wybierz transformatory, łatwo zmieniają swoje wymiary zewnętrzne. Jest to bardzo przydatne w przypadku, jeśli wziąć firmę lotu, który ma bardziej rygorystyczne wymogi dotyczące bagażu podręcznego. Korzystanie z Bag-transformator, zawsze można zmienić rozmiar pojedynczego ruchu.

Lista przedmiotów zakazanych

Zbierając rzeczy do podróży, należy przeczytać i zapamiętać listę rzeczy, które nie mogą być uwzględnione. Pasażerowie mają zakaz prowadzenia wszelkich pistolety samolotów, a także pamiątki i zabawki dla dzieci, przedstawiających go. W kabinie nie można zabrać ze wszelkich łatwopalnych, wybuchowych i toksycznych substancji. Ostrzeżenie: chemia gospodarcza, kosmetyki, leki i niektóre przychodzą pod opisie kategorii. Wiele kobiet nosili zestaw portmonetka manicure. Natychmiast wyłączyć go, ponieważ każdy ostry, przenikliwy i cięcia elementów również nie mogą być przewożone w bagażu podręcznym. W szczególności, sztućce, noże, narzędzia, piękna i akcesoriów medycznych.

Zasady „Aeroflot” spółka. bagaż podręczny: Co może być przyjmowany z płynami w kabinie?

Przewóz wszelkich substancji płynnych – jest miejscem szczególnym z zasadami każdej linii lotniczej. Z roku na rok coraz więcej przepisów są dokręcone, a odbywa się to wyłącznie do celów bezpieczeństwa. Cała sprawa jest taka, że pod przykrywką płynów domowych terroryści wielokrotnie usiłował przemycić ładunki wybuchowe na pokładzie. Ile można wziąć płynów w bagażu podręcznym dzisiaj? Rozważmy przykład reguł największego rosyjskiego przewoźnika lotniczego – „Aeroflot”. Pasażer może do kabiny 1 litr cieczy pakowane w opakowaniach o nie więcej niż 100 ml. Wszystkie produkty ciekłe muszą być przechowywane w zamykanej przezroczystej torbie, zalecany rozmiar. – 20×20 cm w definicji „ciecz” dostać żadnych produktów kosmetycznych, produktów spożywczych, a także inne substancje niż stałych. Uważnie przeczytać regulamin danej linii lotniczej. W większości przypadków, „cieczy” i są uważane za produkty, takie jak szminka, pianki do golenia, pasty, kremy kosmetyczne, konfitury, dżemy, zupy i jajka.

Zakup Duty Free

Wielu pasażerów samolotów lubią robić zakupy w Duty Free. przewoźnicy, firmy zachwyci swoich klientów brak ścisłych wymogów i ograniczeń określonych w niniejszym ustępie. Do tej pory, każdy pasażer ma prawo do wszczęcia z nimi w kabinie 1 torby na zakupy wykonane w bezcłowe. Poświęć trochę czasu, aby zbadać zawiłości prawa krajowego, w którym import takiego bagażu. Na przykład, na terytorium Rosji, jedna osoba może przynieść tylko 2 litry napojów alkoholowych i 2 kartony papierosów. Kiedy loty tranzytowe Lot z bezcłowy torby staje się częścią bagażu podręcznego do przeszczepu. Zapamiętaj tę regułę, a jeśli planujesz zakupy w czasie lotu, zostawić bagaż w salonie jest wystarczająco dużo miejsca na zakupy.

Czy to możliwe, aby wziąć pod jedzenia kabiny?

Wśród osób podróżujących samolotem początkujących popularne pytanie: „Czy mogę wziąć jedzenie i przekąski w bagażu podręcznym?” Kiedy loty długodystansowe in a pasażerowie samolotu zorganizowana moc. Ale nadal znacznie ładniejszy mieć Pozwolić i małe, ale prywatnego dostaw żywności. Żywność może być podjęta w bagażu podręcznym. Najważniejsze – nie zapomnij o zasadach przewozu płynów. Szanuj ludzi wokół nich i starają się wybrać do przekąsek na wycieczkę, która nie ma ostry zapach. Pożądane jest, aby wziąć ze sobą na podjadanie produkty, które nie kruszą. Najlepszym rozwiązaniem – suszone owoce, orzechy, owoce, warzywa, słodycze.

Przepisy dotyczące przewozu bagażu niestandardowym

Oddawanie do bagażnika delikatnych przedmiotów wartościowych i nie są zalecane, ponieważ ryzyko uszkodzenia jest zbyt duża. Jeśli planujesz wybrać się na wycieczkę w coś niezwykłego, należy skonsultować się z przedstawicielem linii lotniczych przy zakupie biletu. Zwierzęta mogą być przewożone w kabinie w specjalnie wyposażonych komórek i prowadzenie. Większość linii lotniczych dla tej usługi wymaga opłaty w wysokości kosztów nadmiaru przestrzeni bagażowej. Czy to możliwe, aby wziąć w bagażu podręcznego instrumentów muzycznych, bardzo czułe urządzenia duży rozmiar? Transport dużych i kruchych rzeczy w kabinie jest omawiany indywidualnie. W większości przypadków, przewoźnicy będą spełniać pasażerów. Nie zawsze przewóz niestandardowego bagażu kabinowego w wolnej od opłat. Na przykład, pasażer może zaoferować kupić oddzielny bilet na dużym instrumentu muzycznego i radzą, aby przewieźć go do odkupionego krześle.

Gdzie przechowywany jest bagaż podręczny?

Jeżeli lecisz po raz pierwszy, nie wahaj się prosić o pomoc ze stewardes umieszczenie bagażu podręcznym. bagaż podręczny odbywa się w kabinie na górnych półkach (znajduje się nad siedzeniami pasażerów) i / lub na podłodze pod fotelami. Staraj się nie oczyścić z dala, które zostaną zużyte w trakcie podróży: przekąska, gadżety, książki i czasopisma. Wszystkie niezbędne rzeczy, które można umieścić na stole składanej. Jeśli nadal uważasz ile bagaż podręczny można zabrać do samolotu, wybierz jedną lub dwie torby i plecak. Jeśli podzielić cały bagaż kabinowy na dwie części, będzie kontrolowana dość łatwo z nim.

Porady dla podróżujących

Pamiętaj, aby określić, że można zabrać w bagażu podręcznym, a co nie jest na etapie zakupu biletu. Chodzi o to, że reguły są różne linie mogą się nieznacznie różnić. Podczas lotu słuchać i przestrzegać wszystkich wymogów i zaleceń stewardes. Pamiętaj, że podczas lotu nie mogą być wykorzystywane przez większość nowoczesnych gadżetów. Komputery, tablety i smartfony – tworzyć i odbierać sygnały elektroniczne, które mogą kolidować z urządzeniami sterowania samolotu. Bądź uprzejmy z innymi pasażerami. Staraj się być cichy i spokojny, bez powodowania niedogodności dla innych. Teraz wiesz, że można zabrać w bagażu podręcznym, a to nie jest taka mała lista rzeczy. Wielu doświadczonych podróżujący wolą podróżować po całym świecie z bagażem salonie. Wypróbuj go i jesteś ograniczony do 10-15 kilogramów rzeczy. Być może światło pojedzie niespodziewanie przyjemne odkrycie.