136 Shares 1775 views

Jak położyć laminat pod ogrzewanie podłogowe, jakie są cechy procesu?

Kiedy idziemy do czyjegoś domu, na pierwszym piętrze jest uderzająca. Z jego wyglądu i cech jakościowych zależy piękno i komfort w domu, więc zdecydowanie nie zaleca się zapisać na podłodze. Jednak koszt dobrych rzeczy czasami jest to, że chcąc nie chcąc, byłoby pożądane, przynajmniej na coś zapisać.

Na przykład, kupując piękne i drogie laminatu, wielu zaczyna się znaleźć sposób, aby go na własną rękę. A jeśli masz zamiar umieścić laminatu pod ogrzewanie podłogowe, konieczność właściwego laydown staje się po prostu oczywiste. By the way, i coś takiego jest realne? Spróbujmy zrozumieć …

Decydując się umieścić Laminat siebie, ważne jest, aby zaopatrzyć się w czasie i cierpliwości, gdyż proces ten jest dość czasochłonne (np jakichkolwiek poważnych napraw, nawiasem mówiąc). Jest bardzo ważne, aby przygotować powierzchnię podłogi. Powinno być gładkie, bez większych wahań i pagórki. Jeśli używasz ciepłej podłogi w postaci filmowych promienniki podczerwieni, szczególnie „mądry” nie jest konieczne. Ale przy wyborze ogrzewania wody systemy muszą dokonać jakości krawat. Należy powiedzieć, że błądzić i podejmowania więzi są najlepiej pozostawić profesjonalistom, jak powinno być układane idealnie płaska. Należy zauważyć, że ciepła podłoga pod laminat, opinie o które mówią same za siebie, polega na zastosowaniu bardzo wysokiej jakości i odporny na działanie środowiska zewnętrznego laminatu.

Na przygotowaną powierzchnię położył specjalnego podłoża, pożądane jest, aby nie zasłaniać całą powierzchnię pomieszczenia, i umieścić na stopniowo w szerokości arkusza. Idealnym rozwiązaniem dla betonowego podkładu jest uważany okładzina rur, ale jej koszt jest bardzo wysoki. Korek może dostać droższe niż laminatu ogrzewaniem podłogowym, a więc częściej wykorzystywane tańsze odpowiedniki.

Układanie desek laminowanych zależy od położenia okna w pokoju. Pożądane jest, aby mieć laminatu prostopadle do okna, w którym to przypadku szwy na nim będzie najmniej zauważalne. Ważne jest, aby pamiętać, że umieszczenie laminatu pod ogrzewaniem podłogowym muszą maksymalne szwy jakość prokleivaya lub połączenia między panelami mogą się różnić ze względu na zmiany temperatury.

Po określeniu kierunek układania przygotować odpowiednie narzędzia: przyrząd do cięcia płyt (zbędne pozostałości), ołówka grubość spacera o 1-2 cm. Dystansowe umieścić je w całym pomieszczeniu o ścianę, ponieważ dają one pole manewru przy nieprawidłowości pokoju. Należy również kawałek drewna i młotka. Jak widać, podgrzewane podłogi na laminacie (cena, która, nawiasem mówiąc, spadła w ostatnich latach), praktycznie nie ogranicza Cię w doborze materiałów i metod pracy.

Położył pierwszy płytę i drugą stronę końcową tacy. Układanie odbywa się na zasadzie pióro-wpust i niezawodność każdego połączenia trzeba dokonać indywidualnie. Weź kawałek drewna i zastosować go do końca drugiej płyty na wierzchu rowek, uderzając go młotkiem. W ten sposób zapewnić szczelne połączenie pomiędzy płytami laminatu. W takiej ilości sekwencji rozproszonym. Każda płyta w kolejnych wierszach będzie musiał stosować się do czterech stron, więc jakość połączenia należy zwrócić maksymalną uwagę.

W skrócie, aby położyć laminat ogrzewania podłogowego powinna być w normalny sposób.