589 Shares 3035 views

Awokado – owoc lub warzywo? Masz pytanie, musimy – odpowiedź

Rosnąca popularność w ostatniej dekadzie w Rosji zdobył egzotycznego miejsca dla naszej subtropikalnych owoce – awokado. Jednak jego pojawienie się na rynku początkowo spowodował zamieszanie wśród kupujących: Avocado – owoc lub warzywo? I, co najważniejsze, jak czysty to jest?


Perseusz amerykański, aligator gruszka – wszystkie nazwy dla tej samej rośliny, lepiej znany nam jako awokado. Kształt owoców jak gruszka, pokryte ciemnozieloną skórą pupyrchatoy. Stąd też jest jego angielska nazwa – gruszka aligatora ( «gruszka aligatora").

Avocado – laur to wiecznie zielone drzewo z rodziny – jest szeroko rozpowszechniona w Ameryce Południowej. Staraliśmy się go rozwijać iw Rosji – wybrzeże Morza Czarnego z Kaukazu, gdzie można spotkać kilka drzew tego gatunku.

Początkowo były często kwestionuje: awokado owoców lub warzyw? Spróbuj zrozumieć. Smak tego miąższu owoców (tłuste, prawie bez smaku) wydaje się wzbudzić zaufanie, że awokado – warzyw. Takie walory smakowe umożliwiają jego zastosowanie jako składnik różnych sałatek warzywnych. Niektóre kobiety używają tłuczone miąższ tłuszczu jako substytut majonezu. Jednakże fakt, że owoce rosną na drzewie, nie pozostawia wątpliwości: Awokado – jest owocem.

Jak już wspomniano, miąższ awokado praktycznie bez smaku, zdalnie podobny do postrzępiony olejem orzechowym. Mimo wysokiej zawartości oleju (30%), jest łatwo przyswajalne. Nawiasem mówiąc, skład chemiczny tego owocu stała się kolejnym powodem wątpliwości: awokado – owoców lub warzyw.

Awokado zawiera bogaty zestaw pierwiastków śladowych – magnezu, fosforu, żelaza, miedzi, magnezu, wapnia i witaminy B i witaminy E. Obecność antyutleniacza pomaga zapobiegać atakom serca i narzędziem w walce w sytuacjach stresowych. Niska zawartość soli może być zalecane do jedzenia owoców dla osób cierpiących na wysokie ciśnienie krwi. Małe ilości węglowodanów i cukrów (1,5%) produkt ten niezbędny dla diabetyków.

Awokado nie jest produktem spożywczym, a wręcz przeciwnie, to jest bardzo wysokiego kalorii – 100 gram produktu zawiera 245 kcal, ale obecność kwasów jednonienasyconych przyczynić się do zmniejszenia poziomów cholesterolu regeneruje organizm.

Awokado dodawać nie tylko do sałatek. Stosuje się go do zup, sosów, mleko trzęsie. W niektórych krajach, produkowane lody dodawane do kawy lub pulpy rozmazów chleba.

W celu określenia dojrzałości owoców wygląd jest prawie niemożliwe. Zazwyczaj idzie na sprzedaż niedojrzałych. „Doderzhat” może, stawiając na 2-3 dni w worku bananów. W dojrzałym awokado miąższ jest miękki, łatwo wbity i rozmazany.

W celu ograniczenia owoców, powinny być cięta wzdłużnie na pół, unikając łopatka, która znajduje się w środku owoców, a następnie na odrywanie. Aby zapisać niewykorzystaną ciało od brązowienia, należy posypać ją sokiem z cytryny.

Mam nadzieję, że pomogliśmy Ci zrozumieć kwestię „Avocado – owoców i warzyw”, a można odkryć wszystkie uroki tego egzotycznego owocu. Podsumowując, liście i nasiona awokado są szkodliwe dla ludzi i zwierząt, ponieważ zawierają substancje toksyczne.