221 Shares 3371 views

Zadaszenie metali cięcie? Jak wyciąć zadaszenia metalu?

Metal – to chyba najbardziej popularne do tej pory, pokrycia dachowego. Użyj go do pokrywania dachów domów, domków letniskowych, garaży, pomieszczeń przemysłowych i prywatnych itd. E. arkusze metalowe są standardowe, bardzo wygodny, a więc marnować ich instalacja nie jest widoczne. Jednak czasami cięcia ten materiał jest nadal konieczne. Na przykład, aby zamknąć Gables. Aby przeprowadzić te prace powinny, oczywiście, ściśle przylegającą do określonej technologii. Pierwszymi właścicielami rustykalnym będą musiały wybrać odpowiednie narzędzia do cięcia metalu.


Co trzeba wiedzieć?

Płytka metalowa wykonana ze stali przez kucie na zimno. Grubość używane do produkcji arkuszy może być 0,4-0,6 mm, jednak w zasadzie do ich cięcia nie jest szczególnie trudne. Jednakże, górna i dolna są pokryte polimerem warstwy cynku i zapewniający ochronę przed wilgocią. W przypadku, gdy instalacja tych powłok zostanie uszkodzony, dach w kolejnych startów bardzo szybko rdzewieją. Dlatego odpowiedź na pytanie, co do cięcia płytek metalowych, jest tak ważna.

Może być używany, nie każde narzędzie ręczne do cięcia materiału. Na przykład, bułgarski nie nadaje się do tego celu. Urządzenie to bardzo mocno nagrzewa się powierzchnię wewnętrzną, przy czym arkusze polimerowe powłoki (lub czasami po prostu spala cynk).

Metalowe płytki cięte: wybierz narzędzie

Jak poprawnie wyciąć pokrycia dachowego? Producenci zalecają używając jedynie metalowych narzędzi tnących, takich jak:

  • nożyce do obróbki metali;

  • Piła z częstymi małych zębów;

  • Piły tarczowe z zębami węglika;

  • Nożyce elektryczne;

  • wiertarka;

  • układanki.

Następnie zastanowić się, jak używać każdego z tych narzędzi i jakie zalety i wady inaczej.

Korzystanie elektryczne do cięcia

To narzędzie – najlepsza odpowiedź na pytanie co do cięcia dachówką. Nibbing elektryczne do cięcia mogą być używane do cięcia blach stalowych o grubości od 2 mm. Oznacza to, że w rzeczywistości są one pasować po prostu idealny dla metalu. Ich główną zaletą jest uważane, że mogą one cięte arkusze bez zginania krawędzie. Oznacza to, że nie ma potrzeby na post-processing. Kolejne nożyczki Plus – jest to łatwe w użyciu. Wymiary narzędzia jest mała, a zatem nie waży zbyt dużo. Podłączone nożyczki, podobnie jak innych elektronarzędzi gospodarstw domowych, sieci 220 V. Wszystko, co musisz zrobić, złota rączka w pracy – to delikatnie poprowadzić je wzdłuż nacięcia.

narzędzia mechaniczne

Zamiast tego, można podjąć pił elektrycznych i zwykłych nożyczek. są one również odpowiednie do cięcia metali. Ale od tej pracy z narzędziami ręcznymi dość trudne fizycznie, to jest zwykle używany głównie do cięcia małych kawałków. Wadą jest uważany za nożyce, i że mogą opuścić postrzępione krawędzie.

Im lepsze cięcie płytek metalowych układanki: aplikacja

To narzędzie jest brzeszczot ze specjalnym silnikiem elektrycznym. Jego główną zaletą jest uważana za prędkość cięcia. Ponadto układanki jest łatwe do zrobienia, a nie tylko proste cięcia, ale również zakrzywione. Nowoczesne narzędzia tej odmiany typowo doukomplektovyvayutsya oświetlenie oraz specjalne urządzenie płukania, a więc jest to bardzo wygodne i nie psują warstwę polimeru. Przed rozpoczęciem cięcia przy użyciu wyrzynarki, blacha musi być zabezpieczone w taki sposób, że jest ono utrzymywane bardzo mocno i nie poruszać. W przeciwnym razie, nawet cięte nie będzie działać.

Ponadto, aby pracować z metalowej płytki do wyrzynarek będzie trzeba kupić specjalny pilniczek z falistym rozwodzie i bardzo drobnych zębach. Spędzeniu wyciąć z tego narzędzia trzeba powoli i starannie, jak to możliwe. W przeciwnym wypadku możliwe jest zginanie lub uszkodzić metalową warstwę ochronną mechanicznie.

narzędzia ręczne

Czasami do cięcia metalu i przy użyciu wspólnego ręki piłę. Ale, oczywiście, takie narzędzie wyciąć dużą liczbę arkuszy będzie bardzo trudne. Jak ścinania, takie narzędzie jest zwykle stosowany tylko do cięcia kawałki nie są zbyt duże i w małych ilościach.

Jak obniżyć piłę tarczową?

Dobrą odpowiedź na pytanie, co do cięcia płytek metalowych może stać się nowoczesnym narzędziem. W przeciwieństwie szlifierka brzeszczot zapewnia zimno cięcie. W konsekwencji, powłoka polimeru na ogół pozostaje nienaruszone. Jednak metal jest wciąż lekko rozgrzewa, a więc nadaje się do cięcia metalu jest znacznie mniejsze niż te same elektryczne do cięcia. Wysoka precyzja cięcia piły tarczowej można osiągnąć przez stosowanie prętów prowadzących. Aby nie marszczyć arkuszy, narzędzie należy również umieścić na najniższym poziomie.

Główną zaletą tego sprzętu jest uważany za wysoki stopień niezawodności. Właściciele domu kraju będą musiały zakupić tylko jeden dysk jakości. Do cięcia metalu w ilości wystarczającej do ochrony całość dachu, to wystarczy. Następnie, jak to może być stosowane do innych prac. Faktycznie dla większości dysków metalowych nie są dostępne. Jednak, aby pracować z tym materiałem jest idealnym rozwiązaniem przeznaczone do cięcia aluminium.

Wiertarką

Metalowe płytki mogą być jeszcze wyciąć? Czasem wiertarki ze specjalną dyszą służy do cięcia materiału o nazwie „świerszcz”. Prace w tym przypadku jest wykonany w przybliżeniu takie same zasady jak w przypadku nibbler. Przy takiej dyszy może cięcia stali o grubości 1,5 mm. Dla blach dachowych wystarczy.

„Cricket” do cięcia metalu pozwala na wykonywanie wysokiej jakości wystarczającej liczby cięć zarówno proste i zakrzywione. To samo narzędzie może wyciąć otwory w arkuszach. Oczywiście, pod względem łatwości obsługi elektryczne do „świerszcz” jest gorsze. Jednakże, w przypadku jej braku, i może je zdobyć. Zwłaszcza, jeśli chcesz na pokrycie dachu nie jest zbyt duży obszar, a zatem trzeba wyciąć arkusze w bardzo małej ilości.

Korzystanie z młynkiem

To narzędzie do cięcia metalu, jak już wspomniano, nie jest to zalecane. Ten alert wszyscy producenci blach stalowych pokryć dachowych. Bulgarka spala jako polimerową warstwę i cynku. Obrażenia występując nie tylko w miejscu cięcia, ale również wokół liści – z powodu wylatujące z kręgu iskier. Następnie, gdy wilgoć w uszkodzonych obszarów stali zaczyna korodować. W rezultacie, dach traci nie tylko dekoracyjne, ale również większość swoich właściwości ochronnych. W tym przypadku, właściciele domu znika również gwarancję na dachu od producenta. Aby naprawić dach w razie potrzeby będzie miał własny koszt. Fakt, że większość producentów zawierają umowę o świadczenie klauzuli gwarancyjnej, która zabrania używania szlifierki.

Zatem Bułgarski – nie najlepsza odpowiedź na pytanie, co jest słuszne, aby wyciąć dachówką. Jednak czasami zdarza się, że nie ma innego narzędzia nadaje się do cięcia na arkuszu holdingowej. W tej sytuacji wielu właścicieli domów kraju nadal używa szlifierki. Ale w tym przypadku, to jest zazwyczaj szereg środków, które zmniejszają ryzyko spalenia polimer i powłoki cynkowej do minimum. Bułgarski – potężne narzędzie, a zatem jego stosowanie można wyciąć kilka arkuszy złożonego wad nich. pierwsze należy położyć na górnej niektórych starych blachy lub innego materiału, który może zapobiec iskier na powierzchni polimeru.

Gdy młynek do cięcia metalu na krawędziach pokrycia dachowego powinny być traktowane w celu ochrony przed korozją. Najlepszym rozwiązaniem będzie używany do tego celu jest sprzedawany wraz z dachówki specjalną farbą. Można również przejść do miejsca przeznaczonego dla szkliwa cięcia stali i powierzchni ocynkowanych.

W ten sposób dowiemy się, co trzeba wyciąć zadaszenia metalu. Najlepiej użyć do tego układanka lub elektryczne do cięcia. Można również kupić specjalny przywiązanie do wierteł. Ale w każdym przypadku, niezależnie od wyboru instrumentu właścicielom wiejskiej, prace powinny być prowadzone tak dokładnie, jak to możliwe, powoli, uważając, aby nie uszkodzić lub siniak ocynkowana blacha i polimerowych warstw.