532 Shares 3436 views

Sanatorium "Ingala" w Zavodoukovsku: recenzje na temat leczenia i odpoczynku

Źródła termiczne zawsze przyciągnęły nie tylko tych, którzy potrzebują uzdrawiania, ale także ciekawego, po prostu pragną odpocząć, zanurzyć się w niezwykłym miejscu. I to nie jest zaskakujące, ponieważ taka czcionka daje ciału niesamowitą łatwość, ładunki z życiem, wprowadza elementy nowatorskie w życie.


Kompleks spa, czyli sanatorium Ingala, z powodzeniem połączył unikalne możliwości naturalnej wiosny termalnej, luksusu reliktowego lasu iglastego i nowoczesnego sprzętu medycznego. Jest to doskonałe miejsce na leczenie i komfortowy odpoczynek.

Historia uzdrowiska

Miasto, w którym znajduje się sanatorium Ingala to Zavodoukovsk. Kompleks położony jest na terenie byłego radzieckiego uzdrowiska "Niva", który został otwarty w 1987 roku. Wcześniej przez długi okres istniała instytucja hydropatyczna. Od 1957 r. Działa i słynął z gorącej wiosny termalnej, która leczyła choroby stawów, układu mięśniowo-szkieletowego, chorób skóry, niepłodności. Legendy przebiegały wokół tego uzdrowiska. Plotka głosi, że ludzie, którzy przyjeżdżają tutaj na wózki inwalidzkie, wracają na dwa nogi.

Po upadku ZSRR sanatorium Niva wpadło w ruinę. Przez długi czas lecznicze właściwości źródła przypominały tylko spontaniczne miasto namiotowe. A tu, w miejscu znanego kurortu, wzrosły budynki. Rekonstrukcja, a raczej nowy budynek, odbyła się w latach 2015-2016. Dziś jest to nowoczesne spa termalne w stylu niemieckiego miasta. Po otwarciu uzdrowiska "Ingala" zaczęto tu funkcjonować basen termalny. Działa dla gości sanatorium, jest również otwarta dla wszystkich gości.

O zaletach lokalizacji

W sanatorium "Ingala" można dojechać samochodem z Zavodoukovska w 5-7 minut. W końcu znajduje się tylko 5 km od miasta. Od Tyumen do tego uzdrowiska – około 100 km. Całkowite terytorium kompleksu jest nieco ponad 68 hektarów – jest to część unikalnego naturalnego, historycznego i kulturalnego kompleksu archeologicznego "Dolina Ingal". Jest to reliktowy las sosnowy, jezioro termalne, pompa wodna. Teren jest wyposażony. Są drogi i wybrukowane alejki, altany, miejsca pokryte grillem. Całe terytorium jest ogrodzone, wejście przez punkt kontrolny.

Świadectwo gości świadczy o niepowtarzalnych warunkach naturalnych, niezwykłych przestrzeniach powietrznych, wspaniałych odpoczynku w naturze. Kompleks spa to wioska w stylu niemieckim, która składa się z 2 budynków medycznych (geotermia i budynek medyczno-administracyjny), restauracji i rozrywki (jadalnia, bar, restauracja, sala taneczna, sala kinowa i sala konferencyjna), fundusz hotelarski 5 domów sypialnych, 4 domki) i pompowni.

Z Tyumenu można dojechać autobusem (do Zavodoukovsk), a następnie taksówką. Jeśli zachodzi potrzeba, przy rezerwacji kuponu można również uzgodnić transfer, który zapewnia sanatorium Ingala. Jak dojechać samochodem, Możesz nauczyć się przy użyciu mapy. Konieczne jest poruszanie się po drodze Tyumen-Omsk, a następnie włącz wskaźnik na prawo. Dla tych, którzy przyjeżdżają samochodem, dostępny jest bezpłatny strzeżony parking (otwarty). Opinie Gości wskazują, że w zimie nie jest to wygodne. Ponieważ nie jest jeszcze wyposażony w specjalne gniazda do ogrzewania chłodziwa.

Liczba pokoi

Wszystkie sypialnie mają trzy kategorie:

 • Standardowy. Jest to pokój jedno i dwuosobowy na 15 metrów kwadratowych. M.
 • Pokoje typu superior. Obejmuje to 2-pokojowe pokoje o podwyższonym standardzie (45 m 2), standardowe 2-pokojowe (32 m 2), studio (37 m2).
 • Pokoje dla osób niepełnosprawnych. Jest to specjalnie przystosowany pokój dwuosobowy. Jego powierzchnia wynosi 32 metrów kwadratowych. M.

Każdy dom posiada 2 apartamenty dla 3 osób. W razie potrzeby dodatkowe łóżka dostępne są we wszystkich pokojach (1-2). Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dziecięcego i innych akcesoriów dla dziecka. Koszt pokoi – od 2 000 rubli dziennie na miejsce. Obejmuje zakwaterowanie, 3 posiłki dziennie i leczenie, wizyta na siłowni i basen, ścieżka zdrowia. Przebieg zabiegu rozpoczyna się od 7 dni, od zdrowego przebiegu – od 2 dni.

Na temat tego, jak wyglądają pokoje z sanatorią "Inga", zdjęcie , Przedstawione w artykule, Zostanie powiedziane jasno. Opinie Gości wskazują, że pokoje są czyste i dobrze wyposażone. Chociaż są małe, każdy ma bezprzewodowy dostęp do Internetu. To prawda, że istnieją pewne skargi, że podczas dużych napływów gości trzeba czekać na rozliczenia. Niektórzy skarżą się na brak podgrzewanych szyn na ręczniki w łazience (ponieważ tutaj jest balnear, są pożądane). Ale wielu gości takich jak obecność w domu pokoju do prasowania.

Ogólnie biorąc, jeśli chodzi o zakup zezwoleń, są tu specjalne warunki: należy wcześniej zarezerwować miejsca. Po upływie 7 dni obowiązkowe jest zaliczka w wysokości 50% kosztu. Już 30 dni przed przyjazdem musisz zapłacić pełny koszt. W takim przypadku w przypadku nieterminowej płatności wniosek zostanie anulowany. Nie ma żadnych skarg na te warunki w odpowiedziach. Jednak wielu turystów poszukuje okazji do zarezerwowania biletu. Można to zrobić telefonicznie: 8 (3452) 907-895, 8 (912) 929-67-20.

Wody mineralne i baseny

W sanatorium "Ingala" znajduje się hydropatia z 2 basenami. Po pierwsze, jest przykryta miska świeżej wody (8 x 4). Korzystanie z niego w godzinach od 8-00 do 16-00 jest wliczone w cenę wycieczki. Prowadzi ćwiczenia na kąpieli medycznej. W rejonie znajduje się basen termalny (27 x 1,4 x 1,7) z borem, bromem, jodem, chlorkiem sodu z obojętną reakcją środowiska wodnego z wodą. Stopień jego mineralizacji wynosi 18,7%. Jest wydobywany z głębokości 1300 m. Basen czynny jest przez całą dobę.

Ale recenzje gości wskazują, że koszt zwiedzania obejmuje odwiedzanie jednej z misek co drugi dzień. W przypadku częstszego kąpieli trzeba zapłacić dodatkowo. Ale turyści są zachwyceni faktem, że ośrodek "Ingala" posiada własną pompkę. Tutaj można pić wodę "Tyumen" silna mineralizacja. Jest to smak solny, ma właściwości lecznicze w leczeniu problemów żołądkowo-jelitowych, układu mięśniowo-szkieletowego, układu nerwowego, skóry, krążenia. Woda jest przydatna dla otyłości, pogwałcenia funkcji reprodukcyjnych.

Informacje o profilach leczenia

Szeroko zakrojone sanatorium "Ingala" traktuje następujące choroby:

 1. Układ moczowo-płciowy: choroby andrologiczne, ginekologiczne, moczowe.
 2. Układ nerwowy (w tym polineuropatia, zapalenie radicy, porażenie mózgowe).
 3. TRACTASTYCZNY TRACT (żołądek, przełyk, jelita, trzustka, wątroba, obolałe drogi, choroba dwubłciowa).
 4. Choroby skóry (przewlekła dermatoza, łuszczyca).
 5. Problemy kości i układów mięśniowo-szkieletowych. Na przykład osteoporoza, konsekwencje złamań, zapalenia mięśnia sercowego, zwyrodnieni stawów, zapalenia stawów, zapalenia wielostawowego, zwłóknienia kostnego, skoliozy.
 6. Choroby ENT i patologie płuc.
 7. Choroba niedokrwienna serca i nadciśnienie tętnicze.
 8. Otyłość (podstawowa).

O procedurach medycznych

W trakcie procedur wykorzystywane są najnowsze technologie i nowoczesne urządzenia. Zabieg balneologiczny jest bardzo aktywnie wykorzystywany, tworzone są naturalne warunki: źródło, las reliktowy, błoto (sapropeliczne, jezioro Taraskul). Sądząc po opiniach turystów, istnieje dość obszerna lista procedur wodnych:

 • 4 rodzaje kąpieli medycznych;
 • 3 rodzaje natrysków;
 • Nawadnianie jelit.

Kiedy stosuje się zabiegi borowinowe: aplikacje, tampony pochwy i odbytnicy, ogólne zabiegi borowinowe, błoto elektryczne. Dodatkowo turyści z recenzji napisali, że można odwiedzić następujące manipulacje:

 1. Fizykoterapia sprzętowa (pełne spektrum).
 2. Refleksoterapia.
 3. Wdychanie.
 4. Ćwiczenia terapii.
 5. Masaż.
 6. Podwodna trakcja kręgosłupa.
 7. Sesje psychoterapii.

Silna baza medyczna zjednoczyła 7 działów: balneologicznych, hydropatii, zabiegów błotnych, stomatologii, masażu, fizjoterapii i inhalacji. Jest 6 sal zabiegowych. Wśród nich – zastrzyk, dziąseł, jelitowe, ginekologiczne, urologiczne i ENT. Do usług zwiedzających znajdują się biura elektro-snu, akupunktura, terapia manualna, a także fito-bar i sauna medyczna (beczka cedrowa).

Dział diagnostyczny wyposażony jest w nowoczesne urządzenia, które pozwalają na przeprowadzanie wszystkich typowych analiz w laboratorium biochemicznym. W badaniu ultrasonograficznym istnieje możliwość badania narządów wewnętrznych i serca oraz w komórce diagnostycznej czynności – EKG. Tutaj jest 15 lekarzy, specjaliści w głównych profilach uzdrowiskowych.

Leczenie świadczone przez sanatorium Ingala w Zavodoukovsk nie otrzymało jeszcze żadnych informacji zwrotnych. Najprawdopodobniej jest to spowodowane krótkim okresem funkcjonowania uzdrowiska. Ci, którzy przybyli tutaj, aby odpocząć, napisz o niesamowitym skutku. Zaznacz odmianę i liczbę procedur. Doniesiono, że wiele zabiegów medycznych jest wliczone w koszt pozwolenia. W rzadkich przypadkach, gdy zadeklarowane procedury nie mogą być oferowane w określonym czasie, są kompensowane lub świadczone dodatkowe usługi. Na przykład dodatkowa wizyta na basenie lub w saunie. Zwłaszcza turyści lubią misę termiczną. Skargi pojawiają się tylko przy wysokich kosztach dodatkowych wizyt – 300 rubli na godzinę.

O usługach dla dzieci

W sanatorium Ingala zadbał o małych gości. Tutaj można wynająć sprzęt dla niemowląt: łóżeczka, wysokie krzesełka, rowery, łyżwy, rolki. W jadalni i restauracji serwowane są specjalne krzesełka dla dzieci. Specjalny pokój wyposażony jest w zabawę karapek (prac nauczycieli), plac zabaw na ulicy. Wieczorem jest dyskoteka dla dzieci (jeśli jest wystarczająco dużo aplikacji). Przybycie do sanatorium dla dzieci poniżej 4 roku życia bez miejsca i zabiegu jest bezpłatne. Terapia jest przeprowadzana dla dzieci po 4 latach. Pracuje tutaj lekarz-pediatrka.

O możliwościach odpoczynku

To sanatorium "Ingala" jest nie tylko potężną bazą medyczną, ale także zaplanowanym, dobrze zorganizowanym odpoczynkiem. Więc oddzielny budynek klubu zawierał strukturę pełnego relaksu: bar, restauracja, sala kinowa, sala karaoke. Trwają tu niezapomniane występy artystów Tyumen, konkursy, programy rozrywkowe, wieczory taneczne. Dla tych, którzy lubią ciche wakacje, istnieją bilarki (duże i małe), gry planszowe (szachownica, szachy, domino, tryktrak). Dla zwolenników aktywnego trybu życia jest dostępna wypożyczalnia rowerów (latem) i skuterów śnieżnych (zimą). Są też narty, rurki, łyżwy, sanki. Wyposażone w trasy terrenkura i badmintona.

Biuro informacji turystycznej oferuje wycieczki do Tyumenu w kierunku muzeów i zabytkowych miejsc w regionie. Ci, którzy lubią spędzać czas w siłowni, mogą zaoferować siłownię. W hotelu znajduje się sauna, baseny. Ogólnie rzecz biorąc, recenzje dotyczące infrastruktury rozrywkowej są pozytywne. Goście świętują różnorodne usługi i będą mogli zrelaksować się zgodnie z pragnieniami, możliwościami fizycznymi i finansowymi. Większość ludzi zwraca uwagę na dobry stosunek jakości do ceny. Piszą o bogatym i zróżnicowanym odpoczynku w pięknym, zadbanym miejscu.