268 Shares 3791 views

złamanie szyi Łopatki powodujące, objawów, diagnozy i leczenia

Kości ramiennej umożliwia osobie, aby dużo ruchu, którego amplituda może być różna. Wszelkie uszkodzenia w tym obszarze mają negatywny wpływ na działalność barku, twardy zwykłego rytmu życia. Mogą one wpływać na różne części tej delikatnej struktury. Najczęściej lekarze zdiagnozowano złamanie szyjki ramieniu. O funkcjach i głównych metod leczenia takich urazów zostaną omówione w dzisiejszym artykule.


anatomiczny odniesienia

Ramieniowa – długa struktura rurowa. Znajduje się on pomiędzy obszarem pas łokcia i barku, i składa się z dwóch trzonu i nasady. Rodzaj strefy przejścia pomiędzy tymi częściami jest przynasad. Górny koniec kości jest reprezentowany przez wspólny głowy, przypominającą piłkę. Znajduje się on tuż poniżej barku anatomicznej szyję. Poważnych pęknięć w tym obszarze są rzadkie.

Tuż poniżej szyi barku są duże i małe guzki, które są przymocowane do ścięgna. Pod uruchamia „granicy”, która oddziela trzonu kości i jej górny koniec. Ostatni zwie się „szyjki chirurgicznej ramieniu.” Jest to obszar często narażone na uszkodzenia.

Rozdzielania opisanego pęknięcia w dwóch kategoriach bardzo ostrożnie. Charakteryzują się one ogólnego obrazu klinicznego. Dlatego lekarze postanowili połączyć je w jedną grupę – chirurgiczne złamań szyjki ramieniu.

Głównymi przyczynami urazów

Główną przyczyną złamania tego rodzaju jest uważane za pośrednie działanie mechaniczne. Na przykład, gdy spadają na dłoni lub łokcia. Zatem istnieje zgięcie ramieniowej i jednoczesny wzrost ciśnienia na nim osiowo. W rzadkich przypadkach uszkodzenie jest wynikiem bezpośredniego oddziaływania fizycznego.

Złamanie szyjki chirurgicznej barku jest szczególnie częste u starszych kobiet. Panie ponad 50 lat są w grupie wysokiego ryzyka urazu na skutek kilku czynników:

 • menopauzy i kształtuje się na tle osteoporozy kości;
 • zmiany w strukturze kości.

uszkodzenie kończyn charakter zależy od lokalizacji w momencie upadku. Mając to na uwadze, złamanie karku barku jest wpływ, adduktsionnym i uprowadzenia. Rozważmy, że reprezentuje każdy z przykładów wykonania.

wpływ na pękanie

Spośród wszystkich urazami tego typu jest mniej powszechne w ogóle. Gdy ramię jest w pozycji neutralnej, ale towarzyszy temu działanie mechaniczne, zdiagnozowano złamanie poprzeczne. Obwodowych elementów kości wprowadza się do wspólnej głowy, tworząc już uderzanego złamania szyjki ramieniu. On jest zawsze zamknięty.

Adduktsionny złamanie

Uraz ten jest zazwyczaj wynikiem upadku na zgiętym ramieniu. W tym samym czasie na łokciu największych spadków ciśnienia. Ze względu na mobilność dolnych krawędzi tylnej ramieniowa maksymalnym stopniu redukcji. Inni nie mają podobną mobilność, więc są właściwe podparcie w górnej części barków. W ten sposób tworzy się dźwignia, która ładuje ramiennej. Stawowej głowica pozostaje na swoim miejscu dzięki więzadła kapsułkę urządzenie uniemożliwia przemieszczenie sztucznego. W konsekwencji, nie jest złamanie adduktsionny szyja ramię.

W przypadku uszkodzenia tego rodzaju centralny fragment kości jest przesunięty do przodu, i obwodowego – na zewnątrz i do góry. Kąt utworzony pomiędzy nimi, która otwiera się do wewnątrz.

złamanie porwanie

Takie uszkodzenie jest możliwe ze spadkiem wyznaczonym ręką. Siła nacisku rośnie jednocześnie w dwóch kierunkach. Obwodowy elementu kostnego przemieszcza się do środka. Jego zewnętrzna krawędź powoduje odwrócenie środkowy fragment w położeniu jazdy. A ostatni bit jest odchylona w dół i do przodu. Wynikiem jest kąt otwarty na zewnątrz.

obraz kliniczny

Po otrzymaniu złamania należy natychmiast skontaktować się z oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala. Na szyjce kontuzji barku, zwykle wskazuje na konkretny obraz kliniczny. Pierwsza ofiara odczuwa ból w okolicy złamania. To nie może być pokonany przez konwencjonalne środki przeciwbólowe. To wymaga pomocy silnych środków przeciwbólowych, które można uzyskać tylko w szpitalu.

Występ wspólny obszar poszkodowanej strony traci swoją funkcjonalność, ale ruch zgięcia w łokciu czasem ustępują. Ofiara często trzyma chorego kończyn przedramię. Za każdym razem staram się zrobić jakiś ruch, zaczyna doświadczać rozdzierający ból.

Wspólny wygląd nie ulega zmianie. Kiedy złamanie porwanie może być obecny „odsunięcie”, jak na zwichnięcia barku. Szkoda bardzo szybko pęcznieje. Po pewnym czasie, to krwiak, dzięki której uzyskuje się rozmiar często znaczne wymiary.

Szczególnie trudne przebiega pęknięcie ramię szyjkową z przesunięciem. W tym przypadku, krawędź kości może kompresować otaczającej tkanki i wiązki naczyniowej, powodując następujące objawy:

 • wyrażone obrzęk kończyn;
 • paraliż;
 • rozwój tętniaka;
 • nerwica tkanek miękkich.

W przypadku złamania wpłynęły obrazie klinicznym zwykle smarowane i nie ma bólu. W konsekwencji, ofiara może w ciągu kilku dni nie podejrzewają istnienia szkody i nie szukać pomocy medycznej.

Sposoby diagnozowania

Jeśli podejrzewasz złamanie powinien skontaktować się z oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala. Początkowo, lekarz musi zbadać poszkodowanego, w celu wyjaśnienia istniejących skarg i okoliczności urazu. Po tym przypisany jest szereg dodatkowych badań w celu dokładnego rozpoznania.

Najbardziej znaczące charakteryzuje się rentgenowskim pasa barkowego. Obrazy muszą przeprowadzić w dwóch występów: osiowej i proste. W przypadku wątpliwych wyników dodatkowo mogą wymagać CT. Jeśli podejrzewasz złamanie ultrasonografii wewnątrz- wyposażony.

pierwsza pomoc

Głównym celem pierwszej pomocy ofierze – bólu. Konieczne jest również, aby spróbować unieruchomić poszkodowaną kończynę. W pierwszym przypadku, nie może obyć się bez pomocy środków przeciwbólowych. Praktycznie każdy domowej apteczce jest „Keterol”, „Analgin” i „Nimesulide”. Leki dawkowania powinien być dostosowany, zgodnie z załączonymi instrukcjami dla leku.

Jeżeli nie można dokonać dopłaty i prześwietlenie aby upewnić się co do rozmiaru szkody, przed pójściem do szpitala zaleca się unieruchomienia kończyny. W tym celu z materiałów złomu mogą być wytwarzane kosynochuyu bandaż. Aby ją dopasować wszelkie tkanki lub chusteczkę, kawałek ubrania. W formularzu należy przypominać trójkąt równoramienny. Trójkątne bandaż należy nałożyć w taki sposób, że podtrzymuje ramię w łokciu.

Cechy terapii

Jaka powinna być diagnoza „złamanie karku barku” leczenie, lekarz zadecyduje. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę wiek pacjenta, rodzaj kontuzji i obecność fragmentów kości skokowej. Dlatego terapia może być orientacja konserwatywny lub chirurgiczne. Niektórzy pacjenci powinni szkieletowych trakcję. Leczenie złamań u pacjentów w podeszłym wieku trochę inaczej. To pytanie należy rozpatrzyć oddzielnie.

Leczenie złamań bez objawów uprzedzeń

W niepowikłanej złamania zalecane leczenie ambulatoryjne. Po pierwsze, w miejscu krwiaka, lekarz wkłada znieczulenie, a następnie przystąpić do nakładania tynku szyny dla Turnera. Właściwy unieruchomienie złamanych kończyn zapobiega rozwojowi przykurczów. Noszenie szyny zaleca się w ciągu 4 tygodni.

Następny etap obróbki obejmuje podawanie środków uspokajających i UHF. W pierwszym miesiącu pacjent jest polecany zestaw ćwiczeń typu statycznego. Dla bezpośredniego wpływu na złamania stosuje Fonoforeza i elektroforezy z lekami.

Po czterech tygodniach unieruchomienia przystąpić do aktywnej rehabilitacji. W tym celu, można przejść do dowolnego centrum leczenia rehabilitacyjnego, gdzie profesjonaliści mogą wybrać poszczególne działania programu. Zwykle zalecane są następujące procedury do łatwego złamania:

 • masaż;
 • laseroterapia;
 • Stosować parafina;
 • fizykoterapii;
 • promieniowanie UV;
 • balneoterapia;
 • DDT.

Zdolność do pracy po takiej szkody zostanie przywrócona w ciągu 2 miesięcy.

Leczenie złamania z przemieszczeniem

Kiedy takie uszkodzenie wymaga leczenia w warunkach szpitalnych. W większości przypadków jest to również wykonywane za pomocą technik konserwatywnych. Lekarza przy znieczuleniu ogólnym lub miejscowym wykonuje najpierw zamknięte ręcznie przesunąć. Odbywa się to w przeciwnym kierunku od mechanizmu uszkodzenia. W tym przypadku element obwodowej jest związane z fragmentami kości centralnych.

Sama procedura jest wykonywana w pozycji leżącej na plecach. Chirurg wykonuje wszystkie etapy manipulacji i prowadzi działania asystentów. Po zakończeniu uszkodzonego bandaż kończyny lub szyny tynku.

Złamanie trwania unieruchomienia przesunięcie jest około 2 miesiące. Lekarz powinien monitorować proces odzyskiwania. Aby to zrobić, pacjent musi okresowo ramię strzały. Płatny rentgenowska pozwala uzyskać natychmiastowe rezultaty. Wolna medyczny instytucje obraz można odebrać następnego dnia. Zatrudnialność zazwyczaj wraca do normy po 10 tygodniach.

Charakterystyka leczenia złamań u osób starszych

W większości przypadków, usuwanie złamanie karku barku u pacjentów w podeszłym wieku stosowane metody zachowawcze. Kiedy adduktsionnoy uraz pokazuje wczesne utrwalenie kończyn przez 4 tygodnie. Podczas pierwszego uruchomienia działania uszkadzają uprowadzenie do trakcji, a następnie przystąpić do unieruchomienia. W niektórych przypadkach, wymaga operacji.

Co do uśmierzania bólu w obszarze zagrożonym, istnieje również zastosować pewne ograniczenia. Na przykład, dawka środka znieczulającego należy wybrać najniższy. W przeciwnym razie, zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych reakcji ubocznych jak niedociśnienie lub zawroty głowy. Leczenie polega również powołanie wszystkich pacjentów bez wyjątku, szereg leków. Przede wszystkim, jest to preparaty wapnia i leki poprawiające krążenie krwi. Pozytywny efekt nich staje się widoczny, gdy zaczyna łączyć złamania szyjki ramieniu.

Starsi ludzie mają okresy ożywienia po nieskomplikowane urazy stanowią około 2-3 miesięcy. Czas trwania okresu rehabilitacji w dużym stopniu zależy od ogólnego stanu pacjenta, wystarczającej aktywności fizycznej. Termin ten jest znacznie zwiększone, jeśli ofiara istnieją poważne problemy zdrowotne. Wśród wielu przewlekłych schorzeń największym zagrożeniem jest cukrzyca.

Interwencja chirurgiczna jest rzadko przydzielony do pacjentów w podeszłym wieku, którzy mają wykryto złamanie barku szyi. Rehabilitacja iw tym przypadku jest to wystarczająco długo. Z reguły jest to okres około trzech miesięcy. Kiedy ten rodzaj interwencji znacznie zwiększa ryzyko powikłań infekcyjnych. Występowanie choroby zakrzepowo-zatorowej w tym wieku często prowadzi do śmierci.

Złamanie szyjki łopatki i jej konsekwencje

Powikłania urazów tego typu – jest to bardzo powszechne zjawisko. Mogą one być wynikiem niedostatecznego leczenia (niewłaściwym narastać, złamania stawu rzekomego). Czasem negatywne skutki urazów spowodowanych narażeniem na obszarze barków. Na przykład, w złamaniach często uszkodzeniu więzadeł i ścięgien, mięśni i nerwów. W konsekwencji, nie krwawienie, zaburzenia funkcjonalne lub neurologiczne w chorej kończyny.

Aby wyeliminować wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia tych powikłań, konieczne jest w przypadku podejrzenia uszkodzenia natychmiast szukać fachowej pomocy medycznej. Po zdaniu egzaminu, lekarz może przepisać odpowiednie leczenie, jeśli potrzebne. Szczególną uwagę należy zwrócić na proces rehabilitacji. W skomplikowanych złamań lepiej jest zwrócić się do specjalistycznego ośrodka leczenia rehabilitacyjnego, który eksperci będą mogli wybrać najbardziej efektywny program do normalizacji rękach.