182 Shares 2383 views

Grzejnik olejowy Konwektor lub – co jest lepsze? Grzejnik olejowy lub konwektorowe: opinie klientów

Bez wątpienia można powiedzieć, że najbardziej popularne są grzejniki elektryczne, grzejniki olejowe wśród alternatywnych źródeł ciepła. Ten rodzaj grzejników ogrzeje pokój w przypadku problemów z indywidualnego lub centralnego ogrzewania. Ale w jaki sposób wybierać między tymi dwoma rywalami? Grzejnik olejowy lub konwektorowe: co jest lepsze? Jest na to pytanie postaramy się zrozumieć ten artykuł. Jest wiele ważnych niuansów, które powinny być wzięte pod uwagę.

Grzejniki olej

Zacznijmy od grzejników, które mają niższe koszty. Przed mówimy o nagrzewnicy olejowej lub konwektor – co jest lepsze, przejdźmy do samego urządzenia. Zaletami takiego urządzenia grzewczego dużo. Jeden z nich – jest to prosta instalacja. Nie potrzeba żadnego specjalnego szkolenia dla prawidłowego montażu urządzenia. W praktyce, ze elektryk problemów przyrządów są mało prawdopodobne, ze względu na prostą konstrukcję.

Jak dla urządzenia chłodnicy oleju, to jest w sposób następujący: jest metalowa obudowa kaloryfera, która jest wypełniona olejem mineralnym. Większość modeli posiada specjalny zawór do spuszczenia oleju, to dlatego, że nie odparować. Medium wymiany ciepła elementu grzejnego. Jest rezystor, do regulacji temperatury i urządzenie zabezpieczające przed przeciążeniem. Nowoczesne agregaty posiada czujnik, który wyłącza urządzenie w przypadku odchylania. Technologia ta nazywana jest „ochrona Rollover”. A teraz chodźmy do przodu i spojrzeć na głównych zalet i wad urządzenia.

Mocne i słabe strony grzejników olejowych

Zacznijmy od tego, że uważamy jednostek funkcjonalnych. Najlepiej jest kupić nowoczesny model, który zapewni Ci ochronę. Na przykład, aby zainstalować urządzenie w przedszkolu, musi być wyposażony w specjalną pokrywą. W tym przypadku, temperatura ciała nie przekracza 60 stopni do około on nie być spalone. Istotną zaletą – obecność termostatu. Urządzenie to automatyczne dostosowanie temperatury pokojowej na optimum. Ponadto, obecność timer pozwoli na włączanie i wyłączanie chłodnicy oleju , jeśli są wygodne.

Jeśli przejdziesz bezpośrednio do cech, plusy i minusy podgrzewacz oleju są następujące. Z zalet warto zwrócić uwagę na niezwykle cichą pracę. Jeśli wentylator nie jest obecny, jest mało prawdopodobne, aby zakłócić cichego urządzenia. Ponadto koszt takich grzejników nie są bardzo wysokie, i prawie każdy może sobie pozwolić. Można przesunąć grzejnik z pokoju do pokoju lub powiesić na ścianie, w obecności załącznikami. Wśród wad jest zapewnienie możliwości wycieku oleju, ze względu na uszkodzenia mechaniczne. W tym przypadku łatwiej jest kupić nową chłodnicę, zamiast naprawiać stary.

Grzejnik olejowy: Opinie konsumentów

Jest to niemożliwe, aby nie dotknąć tak ważnego aspektu jako kupujący odpowiedzi. Fakt, że takie pożyteczne i ważne informacje, a nawet za darmo, można uzyskać jedynie z doświadczeń konsumentów. Wiele pisać o tym, co najlepiej kupić radiator z wentylatorem. Wynika to z faktu, że ogrzane powietrze jest o wiele szybciej rozprzestrzeniać się po pokoju. W tym przypadku hałas nieznacznie wzrasta, a wentylator może być wyłączony, gdy jest to konieczne.

Użytkownicy twierdzą, że lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do zaufanych producentów. Best – .. Czy „Ariston”, „Electrolux”, itd. Kolejną istotną zaletą jest możliwość łatwego i szybkiego przemieszczania się z pokoju do pokoju. Jak wspomniano powyżej, grzejniki tego typu nie są bardzo drogie, ale niewiele jest ograniczenie w postaci potęgi. Zazwyczaj, problem jest bardzo ciepło pokoju o powierzchni ponad 25 kwadratów. Wynika to z faktu, że większość producentów nie sprawi, że urządzenie mocniejszy 2,5 kW. Dobry grzejnik olejowy będzie miał pozytywne opinie. Jeśli mówimy o chińskich podróbek, nie są one godne uwagi.

Grzejniki

Obudowa tych grzejników jest prawie zawsze płaska i gładka, że to jest rzeczywiście różni się od oleju. Jeśli to drugie, w większości przypadków są umieszczane na podłodze, rzadko przymocowany do ściany, w przypadku grzejników elektrycznych wszelkich żadnych ograniczeń. Są one całkowicie cichy i bardzo wygodne. Jeśli chcesz, możesz dołączyć do ściany i usunąć i zainstalować na nogi, jeśli to konieczne.

Jesteś prawdopodobnie zna zasady grzejników. To polega na tym, że jest ona częścią zimnego powietrza, a pochodzi już gorąco. W wyniku tego, gorące powietrze unosi i zimnego znajduje się na dole. Jeśli wszystko działa poprawnie, przepływ konwekcyjny jest regulowana, co zapewnia optymalną temperaturę w pomieszczeniu. Teraz należy iść dalej i patrzeć na coś innego ciekawego.

Mocne i słabe strony konwektora

Bez wątpienia warto rozważyć ten typ ogrzewania alternatywnych zalet i wad, i uświadomić sobie, że jest lepszy od grzejników olejowych lub nie. Główną zaletą jest fakt, że wszystkie modele nie nagrzewa obudowy więcej niż 50-60 stopni. Sugeruje to, że powietrze wewnątrz nie suszy się i tlen nie jest spalany. Chociaż ostatni moment, jest bardzo kontrowersyjna. Jeśli nadal zauważył, że powietrze było suche w pomieszczeniu, zawsze można ustawić pojemnik z wodą, która paruje w kontakcie z jednostką radiatora. Jest to rodzaj nieruchomego nawilżacza.

Obecność termostatu odgrywa również w naszych rękach. Wynika to z faktu, że w ten sposób można zaoszczędzić energię elektryczną. Po ogrzaniu do pożądanej temperatury, urządzenie przechodzi w tryb utrzymywania bardziej wydajnie. Oczywiście, aby zrozumieć, co jest lepsze: grzejnik olejowy lub Konwektor elektryczny, to nie wystarczy. Więc zróbmy trochę porównania, rozsianych po całym i.

Rozmiary i sposoby wprowadzania grzejników

W większości przypadków, elektryczne nie waży więcej niż 12 kg. Wynika to z braku cieczy wewnątrz grzejnika. Urządzenia olej ma masę 25 kg. To sugeruje, że konwektor będzie miał mniejszy rozmiar, a osoby starsze lub dzieci łatwiej będzie się poruszać.

Płaski pokrywę urządzenia pozwala na umieszczenie go w których nie stać grzejnik olejowy. Na przykład, można go zainstalować na ścianie zamontować do małej niszy lub nawet na podłodze. Ale dzisiaj, istnieją również grzejniki olejowe, której szerokość obudowy nie jest o wiele więcej, a oni mają specjalne uchwyty ścienne. Z tego prostego powodu, że nie różnią się znacznie pod tym względem urządzenia.

zużycie energii i komfort użytkowania

Jeśli weźmiemy pod uwagę proces ogrzewania chłodnicę oleju, działa mniej więcej w następujący sposób. Pierwszy podgrzewacz jest ogrzewany, to tylko olej, a następnie przypadek. Dalej jeszcze ciepłego powietrza. W przypadku konwektora wszystko nieco szybciej. Jest to spowodowane brakiem płynu. Gdy element grzewczy osiągnął temperaturę roboczą, natychmiast ogrzewa powietrze, a wbudowany wentylator będzie to rozłożone nawet szybciej. Z powyższego można wyciągnąć prosty wniosek, że konwektor pod względem oszczędnego zużycia energii o około 15-25%. Jednak warto pamiętać, że jest on chłodzony zbyt szybko.

Jednorodność chłodnic olejowych ogrzewania powietrza nieco mniejsza niż konwektorów. Jest to spowodowane brakiem przepływów cyrkulacyjnych. Dlatego możemy powiedzieć, że grzejniki elektryczne są kilka bardziej skuteczne w tym zakresie. A teraz chodźmy dalej.

Bezpieczeństwo i trwałość

Jeśli zapytać pod uwagę nagrzewnicy olejowej lub konwektor ciepła – co wybrać, konieczne jest, aby radzić sobie z kwestią bezpieczeństwa. Urządzenia zawierające w obudowie olej mineralny bez osłony ochronnej, podczas pracy przy pełnej mocy zbytnio nagrzewać. Dlatego, aby umieścić je w bezpośredniej bliskości ścian lub mebli nie jest zalecane. Ale pokrywa urządzenia jest prawie nigdy nagrzaniu powyżej 60 stopni, dzięki czemu mogą one być umieszczone w dowolnym miejscu.

Często wybór grzejnika spoczywa w jego życiu. Grzejniki olejowe pracują zazwyczaj 5-7 lat, w niektórych przypadkach nawet do 10 lat. Grzejniki są zazwyczaj około 15 lat, jeśli przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Wnioski mogą być prosta – lepiej jest kupić konwektor.

Grzejnik olejowy Konwektor lub – co jest lepsze: Opinie konsumentów

Należy zwrócić uwagę na to, co piszą właściciele tak, i innych urządzeń. Według wielu, nie ma równych grzejniki zarządzania, ale koszt urządzeń, wykorzystujące olej mineralny, 20-30% mniej, co jest istotną zaletą. W tym samym czasie, że noty konwektory z powietrzem do czyszczenia bardziej korzystne zawierają, jak poprawić swój klimat. Jeśli taka funkcja brakuje, znamiennej różnicy pod względem trwałości nr. Na podstawie powyższego można stwierdzić, że dobre, jak jeden, a inne typy grzejników.

wniosek

Więc mamy do czynienia z naszych pytań. Grzejnik olejowy Konwektor lub – co jest lepsze? Odpowiedź jednoznaczna może być udzielona. Jest to po prostu wziąć i porównać wielkie zalety konwektorów. Ale jeśli nie ma wolnych środków pieniężnych, można kupić grzejnik olejowy, ponieważ jest znacznie tańsze. Poziom zabezpieczeń konwektorów powyżej, więc są one korzystne w obszarach, w których są dzieci lub zwierzęta domowe. Zgadzają się, w każdym z powyższych przypadków urządzenie na 25 kg masy ciała będzie miało bardziej poważne konsekwencje niż 10 funtów kropli konwektora. Tutaj w zasadzie wszystko, co można powiedzieć na ten temat. Większość parametrów wygrywa konwektor, ale w niektórych przypadkach może być korzystny i Grzejniki.