568 Shares 4646 views

Co to jest płyn śródmiąższowe? Jednym z najważniejszych elementów korpusu

Ciało ludzkie – jedna z najbardziej złożonych konstrukcji, który składa się z wielu elementów. W uzupełnieniu do narządów wewnętrznych, istnieje ogromna liczba elementów łączących, z których jedna odnosi płynu śródmiąższowego. Pełni wiele ważnych funkcji i niezbędne dla każdego.


Definicja biologiczny

Co to jest płyn śródmiąższowe? To jest kwestia podniesiona przez wielu ludzi, aby dowiedzieć się o istnieniu tego elementu. Wystarczająco szczegółowa odpowiedź udzielona przez naukowców, którzy zidentyfikowanych definicji tej części ludzkiego ciała. płyn śródmiąższowy – jeden z tych części środowiska wewnętrznego organizmu, który jest podobny w składzie do plazmy i wypełnia wszystkie odległości pomiędzy komórkami. Należą do nich płynu mózgowo-rdzeniowego, a pewne elementy worka serca.

Edukacja i usuwanie

Dla najbardziej pełnego zrozumienia tego, co płynu śródmiąższowego, konieczne jest zbadanie procesu jego powstania. Składnik ten powstaje w procesie konwersji osocze krwi, które wchodzi przez ściany naczyń włosowatych w specjalnej przestrzeni zewnętrznej. Podczas tego okresu i tworzenia płynu tkankowego, które pozostają pomiędzy komórkami. Niewydatkowane część osocza wraca do układu krążenia.

W normalnym trybie podtrzymywania życia płynu tkankowego proces zgromadzonego w kapilarach chłonnych, z których stopniowo zachodzącej w naczyniach i stanowi główną część limfy. Po przejściu przez wszystkie etapy niego przepływa przez węzły chłonne i jest zaangażowany w proces krążenia krwi. Ten przepływ odbywa się przez całe życie, utrzymując działanie wszystkich narządów wewnętrznych, wzbogacając swoje składniki odżywcze. Usuwanie cieczy odbywa się w sposób naturalny, jak opisano powyżej, lecz jeśli jest to proces zahamowane, i zaczyna gromadzić się, może powodować zakłócenia w postaci obrzęku części ciała. To wszystko zależy od lokalizacji.

Łamanie w usuwaniu płynu tkankowego

Jeżeli płyn tkankowy nie jest wydalany z organizmu w pewnym okresie czasu, nie jest jego stagnacja. W tej postaci wewnętrzna i zewnętrzna obrzęk, który znajduje się w następujący sposób:

 • Na początkowych etapach jego wykryciu obrzęk miejscowy, naciskając obszar problemu, nie powstaje fossa który znika wystarczająco długo.
 • W zaawansowanym stadium obrzęku widoczne gołym okiem.
 • nagromadzenie płynu w narządach wewnętrznych, można znaleźć poprzez systematyczne ważenie.

Rodzaje obrzęku miejscowego:

 • Alergiczne – występuje ze względu na odpowiedź organizmu na różne patogeny, wyrażone w formacji podskórne (pokrzywka i inne), w mniejszym stopniu gardła powodując uduszenie.
 • Obrzęk spowodowany zastojem żylnym.
 • Zastoje limfatyczne jest najbardziej niebezpieczny przyczyną obrzęku. Początkowo jest łagodny, ale jeśli czas nie rozpocząć leczenie, może rozwinąć słoniowacizny.

Ogólny obrzęk powstaje, gdy duża ilość jonów sodu i wody w organizmie i jest podzielony na następujące kategorie:

 • serce;
 • gipoproteinemichesky;
 • nerek;
 • stagnacji płynu w płucach ;
 • obrzęk mózgu.

struktura

Do najbardziej pełną odpowiedź na pytanie, co płynie tkankowym, należy wziąć pod uwagę jego skład chemiczny:

 • woda;
 • rozpuszczony cukier, sól, kwasy aminowe, enzymy itp.;
 • tlenu;
 • dwutlenek węgla;
 • resztkowe efekty działania komórki.

Płyn tkanki zawiera bardzo małą ilość białka – tylko 1,5 g na 100 ml.

funkcja

Jaka jest funkcja płynu tkankowego? Jest to element łączący pomiędzy komórkami ciała i naczyń krwionośnych. płyn śródmiąższowy bezpośrednio wokół komórek, dzięki szybkiemu rozpuszczaniu błony. Komórki, które są w kontakcie z płynów tkankowych uzyskanych z niego wszystkie elementy niezbędne do odżywiania i tlenu. W tym przypadku, przetwarzane substancje są zwracane do układu krążenia i nadal krążą po całym organizmie. Co to jest płyn śródmiąższowe? Pierwszym z nich jest najważniejszym elementem służący jako pomost podczas całego korpusu podtrzymującego życie.