589 Shares 4793 views

Lavender: sadzenie i pielęgnacja na przedmieściach. Profesjonalne doradztwo

Tematem naszego artykułu ( „Lavender: sadzenia i pielęgnacji na przedmieściach”) jest zainteresowany nie tylko tych, którzy dopiero zaczynają komunikować się ze światem kolorów. potrzebują informacji, aby prawidłowo zachowywać się w procesie komunikacji z pewnym zakładzie Nawet doświadczeni ogrodnicy. Przed sadzić lawenda, trzeba dokładnie zbadać wszystkie cechy postępowania, a także podstawowe wymagania dotyczące pielęgnacji kwiatu. W efekcie cały proces zakończy się powodzeniem, a zostaniesz nagrodzony piękny kwiat łóżka zazdrość wszystkich innych.


ogólny opis

W odniesieniu do takich gatunków jak lawenda wąskolistna, sadzenie i pielęgnacja na przedmieściach dla danych kwiatu nie odbiegają od tych protsesov w innych regionach Rosji. Sposób postępowania jest taki sam. Ale najpierw skupić się na ogólnych cech roślin. Lavender zdobył sobie stałe miejsce w dziedzinie projektowania krajobrazu, a także w przemyśle lekkim w produkcji odświeżaczy perfumy wody, żelu, i tak dalej. D. Zakład przyszedł do nas z Morza Śródziemnego i ma około 30 odmian. Rośliny takie jak mięta, rozmaryn, tymianek, są jego bezpośrednimi krewni. Delikatny przyjemny zapach nie pozostawia nikogo obojętnym, i fioletowe kwiaty cieszą oko każdego, kto je zobaczy. Sama roślina ma wąski tułów z wąskimi szaro-zielone liście. Pąki są zebrane w kwiatostan że Kwitnie od czerwca, a skończywszy sierpniu. Interesującą rzeczą jest to, że kolory zachowują zdolność do smaku nawet w stanie suchym i są wysoko cenione za ich zdolność do tego.

różne rodzaje

Czy lawenda rośnie na przedmieściach lub w innym miejscu, to zawsze potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Wygodnie jest przez fakt, że wszelkiego rodzaju rośliny wymagają tych samych skomplikowanych środków. Pomimo dużej liczby gatunków w naszych ogrodach istnieje tylko kilka odmian lawendy:

  • "English Lavender". Krzew o wąskich liściach, który dorasta do metra średnicy, toleruje zima różni niewymagających naturę i kwitnie w połowie lata.
  • 'French lawenda'. W tego typu liści mają jasny kolor i szeroki kształt. Pąki są również kilka odcieni jaśniejszy niż u innych gatunków, a zapach jest szczególnie ostrość.
  • "Dutch lawendy." Roślina ta jest bardzo podobna do dwóch poprzednich, ale może osiągać dwa metry wysokości.
  • "Spike Lavender". Srebrne liście i pąki z purpurowym odcieniem odróżnić je od krewnych, prócz tego, że rośnie głównie w pokoju, i nie zakorzenia się w otwartym terenie.

Lavender: sadzenie i utrzymanie w otwartym polu

Wielu z nas słyszało o tym piosenkę kwiat górskich. Uwielbia góry, a więc jest ona absolutnie nie tolerować wysoką wilgotność. Opcja daje jeden kwiat swoje korzenie możliwość wchłaniania wilgoci z gruntu głęboko. Przy wyborze miejsca do sadzenia swoją lawendę, należy pamiętać, że ten punkt i to preferuje luźne gleby i dużo słońca. Cień jest także miły, ale nie można zobaczyć pełną moc roślin kwiatowych. Jeśli zdarza się tak, że masz w swoim ogrodzie jest bardzo mokra ziemia, a strona jest w dolinie, zrobić małe wzgórze i tam kwiatów roślin. W odniesieniu do jakości gleby, unikać sadzenia lawendy w obszarze o wysokiej kwasowości, a jeśli nie ma alternatywy, a potem dbać o neutralizacji gleby przy użyciu zaprawy wapiennej.

Przed sadzeniem rośliny powinny być dodawane do gleby kompost dla rozluźnienia gleby i dodać płodność. Zaleca się, aby zasadzić kwiaty i blisko krawężników, gdzie będą bardzo dobrze wygląda. krzewy roślin tak, aby odległość między nimi jest taka sama, jaka będzie wysokość dojrzałej rośliny. W tym przypadku, ten kwiat łóżko wygląda czysto i schludnie, a łatwiej będzie dbać o nich wszystkich.

reprodukcja

Informacje o tym, jak rośnie lawenda (sadzenie i pielęgnacja na przedmieściach), zdjęcie i opis rośliny potrzebują do zapewnienia właściwej opieki nad nim. Jednym z ważnych punktów jest reprodukcją. Fakt, że roślina nie lubi bezpośredniego, a jeśli trzeba było uciekać się do takiego procesu, co musisz zrobić, to razem z ogromnym grudki gleby. Można to zrobić tylko wtedy, gdy jest to konieczne, aby przesunąć tuleję. Jeśli chcesz tylko propagować roślinę, istnieje kilka opcji:

  1. Podział buszu. W obecności dorosłej rośliny jest konieczne sprężyny wlać macierzystego tuleję do oddzielania zwiercin. Następnie wraz z nadejściem jesieni, mogą być całkowicie oddzielone i usiąść gdzie indziej.
  2. Korzystanie z sadzonek. Również wiosną trzeba wziąć sadzonki długości około dziesięciu centymetrów i umieścić je w ziemi pod folią, tworząc efekt cieplarniany. Regularne podlewanie i wietrzenie, czekać aż do jesieni, kiedy jest to możliwe, aby sadzić sadzonki w wybranej lokalizacji w kwietnik.
  3. Korzystanie z sadzonek. Wraz z nadejściem wiosny ewakuacyjnej Bend lawendy i posypać je z ziemi w jednym miejscu. Gdy przychodzi jesień, w tym miejscu przez korzenie rosną, a to może być rozdzielone i przeszczepione do stałego miejsca.
  4. Siewu nasion. Metoda ta może być stosowana tylko do doświadczonego ogrodnika. Kilka miesięcy przed przewidywanym sadzenia nasiona umieszcza się w pojemniku z piaskiem, który jest stale nawilżać i umieścić go w chłodnym miejscu. Temperatura zawartość powinna wynosić od dwóch do czterech stopni stopni Celsjusza. Wczesną wiosną, nasiona wysiewa się w otwartym terenie. Po posadzeniu dobrze deptać w dół ziemi i obficie podlać. Ale ta metoda jest odpowiednia tylko dla łagodnego klimatu, zarówno na przedmieściach. Jednak w obszarach o ostrzejszych klimatach powielanie takich wariant jest skazane na niepowodzenie, a także nasion, prawdopodobnie nie kiełkują.

reżim nawadniania

Nie zapomnij o podlewanie funkcji, która wymaga lawendę. Sadzenie i pielęgnacja w ogrodzie dla tych obiektów nie wymaga wiele wysiłku, ale trzeba wiedzieć, czego chce od ciebie to cud flory. Podlewanie lawenda jest konieczne tylko wtedy, gdy ziemia pod krzakiem całkowicie suche. Przeciwnie, preferuje suchej gleby niż stojącej wody. Jeśli zauważysz, że liście rośliny zaczęły się żółty, oznacza to, że masz zbyt dużo go wodą, a system korzeniowy zaczyna gnić. Bardzo ważnym czynnikiem jest troska o poluzowanie ziemię. Lavender potrzebuje powietrza, więc za każdym razem po deszczu lub podlewania potrzebie vspushivat gleby tlenu może swobodnie dostać się do korzeni. Aby ułatwić pracę można nakładać za pomocą torfu mulcz lub humus.

Stosowanie nawozów

Nie wspominając już o stosowanie nawozów, omawiając temat „Lavender. Sadzenie i pielęgnacja” zdjęcia roślin w okresie kwitnienia sugeruje, że taki wspaniały widok wymaga dodatkowej pomocy w postaci opatrunku. Oczywiście, lawenda może obyć się bez dodatkowego wsparcia, biorąc od ziemi, która jest dostępna, ale jeśli chcesz zobaczyć kwiat w całej swej okazałości, nie leń się wczesną wiosną zastosować nawóz z azotem. To daje siłę kwiat zwiększenia dużo zieleni. Kolejne nawozy są stosowane tylko w okresie kwitnienia.

tworzenie buszu

Procedura ta jest opcjonalna. Nawet jeśli tak naprawdę nie uczestniczą w tworzeniu krzewu, to nadal rosną i kwitną. W razie potrzeby, krzewy mają coraz puszyste trzeba będzie uciekać się do obrzezania. Aby to zrobić, należy najpierw poczekać, aby zakończyć okres kwitnienia, a wszystkie kwiaty zwiędły. Przed nadejściem zimnych porach roku, konieczne jest, aby wyciąć kilka centymetrów każda gałązka. Nie ciąć więcej inaczej cały krzak może umrzeć w zimie.

potencjalne problemy

Istnieją również trudności w uprawie kwiatów, lawendy. Sadzenie i pielęgnacja na przedmieściach, ogrodnicy opinii na temat tych procesów – wszystko powiedział, że kwiat dobrze zakorzenić w regionie i nie stwarza żadnych trudności w opiece. On toleruje zimna i rzadko staje się ofiarą ataku choroby lub szkodniki. Jednak są chwile, gdy roślina zaczyna cierpieć na jakąś chorobę. W przypadku nieprawidłowej podlewania sprawie ataków lawenda bakteriozy. Najgorsze jest to, że nie można wyleczyć, ale wystarczy, aby zniszczyć kwiat i szybko, dopóki nie został zainfekowany liczbę rosnących roślin. Wszystkie dotknięte krzewy rot trzeba spalić od kwietniki. Lawenda może również przyciągnąć owady, takie jak tęcza chrząszcza. Ale to rzadko iw małych ilościach, więc łatwo zmontować ręcznie.

Jak przygotować się do zimy lawendy

Sadzenie i pielęgnacja na przedmieściach zakładu obejmuje przygotowania do okresu zimowego. Mówiliśmy już, że kwiat jest odporny na mróz. To może tolerować temperatury do dwudziestu pięciu stopni poniżej zera, a to jakość jest bardzo cenna dla takiej urody. Ale ryzyko nadal nie polecam, i zaleca się pokrycie krzewów na zimę. Idealnym schronieniem will gałęzie drzew iglastych. Są dobrze zdać powietrza i nie pozwól upadku śnieg spał, krzewów. W tym celu, nie pasuje do listowia, spadł z drzewa lub winogron, jak pod kwiatem zgniją i prawdopodobnie umrze. Jeśli mieszkasz w obszarze o łagodnych zimach, a następnie przykryć krzaki nie trzeba.

rośliny Harmony

Czasami ludzie myślą, że to, co dzieje lawendę. Sadzenie i pielęgnacja na przedmieściach tego kwiatu jest często pociąga za sobą konieczność wprowadzenia jakiś inny kwiat. Odbywa się to głównie do dekoracji projektowania krajobrazu. Lądowanie roślin wzdłuż granicy, ścieżki lub żywopłotów pozwala na połączenie go z kwiatów, takich jak róż, hortensji lub szałwii. Biorąc pod uwagę zakres kolorów lawendy, zaleca się, aby użyć pomarańczowy lub czerwony rosebuds, aw towarzystwie kwiat hortensja będzie wyglądać idealny na alpejskie wzgórza. Lawenda jest bardzo korzystne wygląda w doniczkach. Jeśli sadzić tylko jeden lawendę na dużym obszarze, można cieszyć się widokiem tylko jej piękne purpurowe krzaki. To był taki fioletowy dywan z cudownym aromatem można zaskoczyć swoich gości, a są one w pełnej krasie można zobaczyć, w jaki sposób się kwitnienie lawendę. Sadzenie i pielęgnacja na przedmieściach dla tego kwiatu nie jest zbyt skomplikowana.

Zakres stosowania roślin

Jak już wspomniano, kwiat ma niesamowity smak, co czyni go atrakcyjnym w tym obszarze. Po pierwsze, jest on stosowany, aby dodać do herbaty, napojów, przypraw do mięsa i warzyw, dań. Po drugie, upewnij się wspaniały olejku lawendowego i jest stosowany w kosmetyce i medycynie. Z medycznego punktu widzenia kwiat ma działanie uspokajające, likwiduje bezsenność, zmęczenie. Na kosmetyki ma ograniczeń co do stosowania tego zapachu. Widzimy ją w obecności mydła, żele, perfumy, wody toaletowe, odświeżacze i więcej. Zapach ten zdobył serca zarówno żeńskiej i męskiej części populacji świata.