529 Shares 4248 views

Jak jest prawidłowe czyszczenie zamszu w domu.

Status i prestiż z zamszu i skóry odzieży znacznie się zmienił od ponad 1000 lat. Na początku średniowiecznych wojowników skórzaną zbroję i myśliwskie ubrania z zamszu dla arystokratów ceniony na wagę złota, a skórzane fartuchy kowale pracujący w kuźni warta grosza. Ale w tym samym czasie słynne sukienki zamszowe pierwszych pilotów i lekkie spodnie skórzane torreadorów były prawdziwym wyznacznikiem klasy. Teraz wszystkie modele skóry i zamszu płaszcze i kurtki nie są już specjalny markowe ubrania, ale materiały te nie tracą wartość i piękno.


W każdym czasie, skóra jest uważany za uniwersalny materiał, który jest trochę brudny i bardzo wygodny do noszenia i długo nie jest malowany. Jednakże, jak w przypadku każdego innego materiału, odzież skórzana wymaga starannej konserwacji. To ludzie mają tendencję do zapamiętania tylko wtedy, gdy na odzieży skórzanej istnieją liczne przetarcia. Ale jeśli czysta skóra, kompromis nie jest często. Ale główny problem polega na otarcia, oczyścić zamsz jest możliwe tylko za pomocą specjalnych produktów, które będą chronić tkaninę przed deszczem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Jednak sam proces czyszczenia produktów wykonanych z zamszu jest znacznie łatwiejsze niż jego skórzanych prototypów. Tłuszcze zamszu odzieży mocno połączone ze sobą oraz z cząsteczkami kolagenu. Więc czyszczenia zamszu w domu nie powinno spowodować żadnych kłopotów. Ponadto czyste zamszu w domu, najlepiej za pomocą specjalnych preparatów, ponieważ wszystkie cząsteczki nie można przemyć wodą lub tkaniny z mydłem. Jednakże, sprzątanie domu zamszu działa dobrze z proszku detergentu i benzyny.

Dlatego, twoja kurtka zamszowa, spódnicy lub kamizelka, można w razie potrzeby łatwo umyć w ciepłym wodnym roztworze proszku lub w pralce na delikatnych specjalnym trybie. Najważniejszą rzeczą do czyszczenia zamszu w domu odbyła się bez pomocy różnych suplementów diety i wybielacze, które mogą uszkodzić cząsteczki włosów i zmiany struktury pala. Przykładowo, oczyszczanie buta zamszu przechodzi stosując konwencjonalne mydło, po których produkt musi być spłukiwane gorącą wodą i próbować wcisnąć lekko. Po buty suszenia ugniatać swoje ręce, w wyniku zamszu ponownie staje się bardzo miękkie.

Warto zauważyć, że takie czyszczenie zamszu w domu może doprowadzić do szybkiego kurczenia produktu, zwłaszcza jeśli nie spełniają wszystkie te zasady czystości. Ponadto, pod wieloma względami zamsz reakcję rozwiązanie zależy od tego jak szyte ubrania i jakiej jakości samego materiału. Na przykład, niska jakość rękawice zamszu najlepiej czyścić z wacika, który musi być wstępnie zwilżonego wodnym roztworem amoniaku i rozcieńczono zimną wodą w całkowitym stężeniu wynoszącym 1: 4.

Ponadto, eksperci twierdzą, że rękawice dzieciak najlepiej umyć w wodzie z mydłem, a następnie pozostawić do wyschnięcia bez spłukiwania i bez produktów spinning. Po takim suszeniu trochę mokro usuwania rękawic rozszerzanie i położyć na ręczniku aż do całkowitego wyschnięcia. Tak więc, rękawice nie straci swój kształt i zamszowa będą wyglądać naturalnie i nie traci jej miękkość i teksturę.

Cienkie rękawice zamszu przed całą procedurę najlepiej czyścić specjalnego mydła roztwór benzyny, który musi być rozcieńczony, w razie potrzeby rękawiczki noszone na prawej ramie. Szczególnie silnie zanieczyszczone miejsca rękawiczce najlepszą ruszt specjalnej mieszanki kleik tlenku cynku i etanolu.

Tak więc, jeśli wszystko zamszu sprzątania w domu odbędzie się zgodnie z zasadami, Twój zamsz nigdy nie tracą miękkość i połysk.