389 Shares 1107 views

Co lepsze: traumatyczny rewolwer czy traumatyczny pistolet?

Naturalne pragnienie człowieka mające środki obrony przed atakiem, ale nie pogwałceniem prawa, znajduje odzwierciedlenie w rozprzestrzenianiu się traumatycznych broni. Uważa się, że taka broń jest trudna do wyrządzenia poważnych obrażeń, ale wystarczy zatrzymać atakującego. Atak na atakującego nie tylko polega na tym, ale również demonstrowaniu broni, która wygląda jak broń bojowa. Stało się więc powszechne rozpowszechnienie praktyki "traumaty" w formie kopii prawdziwie pistoletów bojowych. A teraz w sprzedaży można łatwo znaleźć znaną próbkę broni, zrobioną jako traumatyczny pistolet.


Rewolwer lub pistolet

Cechy i różnice w projektowaniu niektórych rodzajów broni zostały odziedziczone przez ich kopie, które poważnie wpływały na charakterystykę broni traumatycznej. Więc niekończący się argument o tym, co najlepiej: pistolet lub rewolwer, wygrał jako całość zwolennicy automatycznych pistoletów, dostał jego kontynuację. Traumatyczny rewolwer lub traumatyczny pistolet? Argumenty każdej ze stron są takie same jak argumenty dotyczące broni bojowej. Na rzecz pistoletu mówi swoją ergonomię, dużą moc, przestronny sklep i szybkie ładowanie. Tragiczny rewolwer z kolei jest prosty i bezpieczny w obsłudze, zawsze gotowy do ognia i 100% wiarygodności pożaru. Misfire nie będzie przeszkodą dla następnego strzału.

A jednak, ze względu na cechy konstrukcyjne, traumatyczny rewolwer może używać tylko stosunkowo słabych nabojów, a zatem jego sprawność jest mniejsza niż w przypadku pistoletu. Stąd wniosek: jeśli konieczne jest maksymalne uszkodzenie, należy wybrać pistolet, a jeśli jest ważny, a estetyka jest ważna, to z pewnością traumatyczny rewolwer. Dlaczego wspominaliśmy o estetyce? Wystarczy niewielu osób, które nie znajdą eleganckiego kształtu rewolweru atrakcyjnego. A dla większości właścicieli wygląd ich broni oznacza znacznie więcej niż skuteczność. W końcu jest to konieczne, czy nie, to nie jest znane i trzeba je trzymać w rękach często, dlatego pożądane byłoby, aby było przyjemne.

Traumatyczny rewolwer i amunicja do niego

Kasety do rewolweru różnią się od konstrukcyjnego pistoletu. Ich tuleja ma wystający kołnierz, za pomocą którego wkład jest zamocowany w bębnie. Ze względu na tę cechę, jak również długość komory, wkłady te są bardzo uniwersalne, a każdy traumatyczny rewolwer może je zastrzelić, jeśli tylko kalibru jest odpowiedni. Najbardziej przystępne i dobrze sprawdzone jest wkład 380 IU GUM. Jest produkowany przez kilka firm krajowych, ale różni się mocą. Najmocniejszy wkład 380 IU GUM jest produkowany przez firmę AKBS, a jej siła wyrzutowa wynosi 50 julli. Teraz jednak można znaleźć systemy bębnów i kasetę 9 mm z wkładem pistoletowym, na przykład traumatyczny rewolwer "Groza". Cena kaset i broni nie zależy od jego systemu, więc nie może być jednym z argumentów wyboru.