379 Shares 6730 views

Qualcomm Adreno 305: cechy, wydajność, recenzje

Co to Qualcomm Adreno 305, niewielu wie. I nawet ci, którzy mają trochę pojęcia, co to jest to, nie zawsze rozumieją, co to było za. Od chwili w naszym życiu wybuchnął smartfony, musiał szybko szukać sposobów rozwijania obniżoną system. Więc nie były mobilne procesory i akceleratory graficzne małe.


Co to jest?

Zatem, procesor graficzny, który jest nie tylko na komputerze, ale także „siadł” w naszych urządzeniach mobilnych, radzi sobie ze współczesnymi wyzwaniami. Kim są najczęściej:

  • PowerVR;
  • Mali;
  • Adreno;
  • GeForce ULP.

Jest to najbardziej popularne firmy, które zostały już sprawdzone stabilność i wydajność całej smartfonach i tabletach. Przed podjęciem decyzji o Adreno 305, konieczne jest, aby zrozumieć, jakie parametry cechują takich procesorów.

parametry

Tak więc, aby zrozumieć, co mamy do czynienia akcelerator graficzny, i powiedzieć coś o jego wydajności, trzeba spojrzeć na trzech opcji:

  • Liczba trójkątów na sekundę.
  • Liczba pikseli na sekundę.
  • Liczba operacji zmiennoprzecinkowych.

Oczywiście, że wszystkie informacje mogą być analizowane wyłącznie przez specjalistów. Przeciętny użytkownik powie, że mały figur na tych parametrów. Więc przejdźmy prawo bezpośrednio do naszego mobilnego modelu Adreno 305.

Qualcomm

Firma opracowała więcej niż jeden procesor mobilny. Na przykład, wiele smartfonów może pochwalić się jednym z rodziny Snapdragon modeli. Linia przeznaczona jest dla smartfonów i tabletów, to działa z architekturą ARM i modułów komunikacyjnych. To właśnie te mobilne systemy w sklepie wiórów chipset, do którego odnosi się bohaterem naszego przeglądu.

Ogólnie, lwia paszcza przedstawia dwa szeregowo, z których pierwszy otrzymały indeksy S1 / S2 / S3 / S4, a drugi – 2xx / 4xx / 6xx / 8XX. Była to już druga seria jest Adreno 305. Jest to „ukryty” w rodzinie Snapdragon 400 i został przedstawiony do kilkudziesięciu modyfikacjami.

Snapdragon 400

Na ogół ci, którzy zaczynają rozumieć model z procesorem, chipsetem, rdzenia, platform i innych rzeczy, od razu zauważysz świństwo. Ta rodzina nie jest reprezentowany przez jednego modelu. Istnieje kilka wersji o różnych architekturach rdzeniach i częstotliwości. Ale ogólnie rzecz biorąc, każdy z nich jest graficzną 305-th jądro. Jest w ogóle, a zatem rozdzielczość ekranu jest zawsze taka sama – 1280×800.

nowość

Pierwszy model jest „adrenergicznego” 305 otrzymał numer 8225. Chipset powstał na procesie technologicznym 28 nm technologii o niskiej mocy. Procesor Cortex-A7 stał na czterech rdzeniach z częstotliwością 1200MHz. Akcelerator graficzny obsługuje szeroki zakres połączeń bezprzewodowych: EDGE, Bluetooth, Wi-Fi, GSM, HSPA + oraz GPRS. Ta opcja jest rozliczana w wielu modelach urządzeń, wśród których – Samsung Galaxy S5, S3 i Tab 4, Sony Xperia M2, a Microsoft Lumia 640 XL.

Poniższa modyfikacja jest prawie przyniósł żadnych zmian w charakterystyce zmienić tylko Adreno 305. częstotliwość procesora z 1,2 GHz do 1,4 GHz, a akcelerator udał się do Samsung Galaxy S3 SS.

zmiany

Trzecia wersja chipsetu znana była w czwartym kwartale 2013 roku. Wtedy to rozpoczęto produkcję masową. Urządzenia dodane do listy przez cztery Nokia Lumia modelach chipset również zaczął być stosowany w modelach smartfonów Huawei, HTC i Acer. Komponent techniczny ponownie zmieniła się nieznacznie. Zwracany częstotliwości 1,2 GHz, a zaktualizowana lista sieci bezprzewodowych wspierających: DC-HSPA + i LTE. Technologia pamięci jest przetwarzany w LPDDR2 LPDDR3.

Nowa platforma

Poniższa modyfikacja chipset doprowadziły do fundamentalnych zmian. Tak więc, czterordzeniowy Cortex-A7 otrzymuje podwójną krait 200, który ma częstotliwość 1,2-1,4 GHz. Istnieją dane dotyczące objętości w pamięci podręcznej pierwszego poziomu 32 KB, drugi – 1 MB. Upgrade technologię pamięci. W ciągu ostatnich czterech wersji procesora zmian krait 300 pracuje przy częstotliwości 1700 MHz. W tym przypadku, za każdym razem lista urządzeń, które pracują z chipsetem, wzrosły o 3-5 modeli.

porównanie

Porównaj z Adreno 305 Adreno 225 – najczęściej. Wynika to z faktu, że starsza wersja jest kontynuacją najmłodszych. W rzeczywistości, 305-ty model – ta aktualizacja 225-cia. Po raz pierwszy pojawił się w Snapdragon S4 Pro, ale największy sukces osiągnięty w rodzinie Snapdragon 400. Różnica polega nowość w swojej nowoczesności. Obsługuje większą liczbę nowych technologii, nie jest łatwo poradzić sobie z API Direct3D 9.3, OpenGL ES 3.0 i CL 1.2.

testowanie

Wydajność Adreno 305 można zweryfikować jedynie za pomocą testów. Oczywiście, wiele zależy od tego, co platforma umieszczona chipsetu i procesora, jak to działa razem. Rdzeń częstotliwość zegara osiągnie 450 MHz. klapki parametrów jest w 0,02 i wskazuje moc obliczeniową procesora graficznego procesora.

0,8 gigapikseli: / s – to prędkość pikseli. Ten parametr określa liczbę pikseli wyświetlanych na sekundę. Jak wspomniano wcześniej, model obsługuje wersję DirectX 9.3, który znacząco poprawia grafikę w grach. Wersja z OpenCL 1.1 – to technologia, która pozwala korzystać z niektórych oprogramowanie do akceleratora graficznego do celów innych niż graficzne.

TechProcess kernel – 28 nm. W porównaniu z wcześniej nowoczesnej wersji jest duża figura, ale do 2013 roku było to rewolucyjne wymiary chipsetu.

funkcje

Adreno 305 – jest to dobry procesor wideo, który stał się popularny w 2013 roku. To było wtedy, że urządzenia mobilne stają się szybko wyposażony w tym modelu. Otrzymała Unified Shader architektury. Średnio częstotliwość wideo osiąga 266 MHz, ale w rzeczywistości były znane już podniesienia do 450 MHz.

Chipset ma jeden rdzeń. Użycie pamięci osiągnie 256 MB. Wewnątrz dwa przetwarzania pikseli, procesor cieniowania geometrii i jeden vertex shaderów. Wydajność sięga 98 milionów trójkątów na sekundę i 2,5 miliarda pikseli w tym samym okresie.

Adreno 305 może przeprowadzać sprzętu teselacji pracuje z pełnoekranowego antyaliasingu obrazu, dzieli trójwymiarową scenę na płytki, oświetlenie tworzy sprzętu współpracuje z alfa Blanding i otrzymała bufor Z z 24-bitowym. Teraz ponad 50 smartfony i tablety z pracy kilkunastu z tych akceleratora graficznego. Większość gadżetów z produkcji.

opinie

Qualcomm pracuje przez długi czas z GPU Adreno. Pierwsze wersje zaczęły pojawiać się w 2009 roku i już przejęte rynku i uwagi użytkowników. Teraz istnieje siedem procesory z tym akceleratorem graficznym. Ogólnie rzecz biorąc, nie różnią się od siebie. Czasami częstotliwości zauważalne drgania.

Są jeszcze ludzie, którzy mają smartfony z Adreno 305. Opinie procesor wideo w małych ilościach. Jest to spowodowane faktem, że jest integralną częścią urządzenia mobilnego, więc robi smartphone recenzje, raczej niż jego poszczególnych składników.

Wiadomym jest, że model 2013, który otrzymał chipset odnosi się do średniego segmentu cenowego, i pokazał stabilną pracę, które nie wyróżniają się czymś szczególnym. Procesory z tym rdzeniem działa dobrze, dzięki sile technik Lean zachować autonomię urządzenia przez dłuższy czas.

Główną wadą zakupem takiego urządzenia uznaje się, że użytkownik może zwrócić uwagę na Snapdragon 400 znalezionego na specyfikacji internetowych, bada wszystko i je zdobyć. Ale w rzeczywistości okazało się, że chipset jest nieco słabsza w niektórych przypadkach okazać się na niepowodzenie testu. Problemy te były spowodowane faktem, że syntetyczny lwia paszcza 400 często mogą oznaczać kilka modyfikacji, które, chociaż było Adreno 305 inne wskaźniki mogą się znacznie różnić.

Ogólnie rzecz biorąc, grafika była dobra. Ona nie wyciągnął wymyślne zabawki, ale na niskich ustawieniach poradzić sobie z niemal wszystkich projektach „Sklep Play”. Główną wadą procesorów graficznych i procesorów firmy Qualcomm uważane przegrzaniem dzisiaj. Więc teraz, wielu producentów urządzeń mobilnych odmówić produktów tej firmy i dać pierwszeństwo Mali.