722 Shares 7267 views

Leucojum wiosna. Sadzenie, hodowla, pielęgnacja

Zmęczony zimą monochromatycznych wyglądać zawsze cieszy widząc piękne wiosenne kwiaty. Dlatego ogrodnicy ze szczególną miłością i starannie wybrać te, które kwitną wcześnie, jak to możliwe. Jeśli jesteś zbyt blisko takich aspiracji, należy zwrócić uwagę na wiosnę Leucojum. Jego delikatne kwiaty będą ozdobą ogrodu w kwietniu.


typy Leucojum

Istnieją odmiany tej rośliny:

  1. Leucojum wiosna. Bulwiasta bylina, która dorasta do jednej trzeciej metra. Kwiaty nie opadające, bardzo aromatyczny, trzymaj się wywodzi się z trzech tygodni do miesiąca.
  2. rok Leucojum. He żarówki są większe, „wzrost” wyżej – do pół metra, liście zielonkawo-niebieskawy i długi – jedną trzecią metra, a czasem więcej. Kwiaty zebrane w uroczych parasole też, opadanie. Rozkwit tego gatunku podoba bliżej lata, począwszy od końca maja. Bardzo piękna roślina, ale korzysta z jakiegoś powodu mniej popularne niż sprężyny Leucojum Może dlatego kwitnie później.
  3. Jesień Leucojum. Bardzo zadowolony z ogrodnicy w czasach powszechnego upadku. Ponadto, ponieważ rośliny w tym okresie kwitnienia gatunków z różowym kolorze są znalezione. Jednak są one znacznie bardziej kapryśny jego towarzysz: niska odporność na zimno i nie można tolerować sam nawilżenie, więc muszę pokryć je podczas ciężkich jesienne deszcze. Dlatego szczególną popularność zyskali wśród rosyjskiej kwiaciarni.

Osobno można wybrać Gravetye Giant – odmiany hodowane sztucznie przez brytyjskich hodowców. Jej członkowie są sporządzane do 60 centymetrów, a każdy płatek jest ozdobiony zielonkawo-cytrynowy miejscu.

Wybór żarówki

Jeśli zdecydujesz się odświeżyć swoją kwiatów i roślin Leucojum, sadzenie i pielęgnacja sprawiają, że o wiele łatwiej w przypadku prawidłowego podejścia do zakupu żarówek. W dotyku musi być ciężki i gęsty, nie pełzać pod palcami. Doniec – całość; Jeśli są małe rysy na cebuli, którzy – nie straszne, ale byli uparci i nie spleśniały. Widziany kiełkowanie łodygi lub korzenia – zakład powinien natychmiast; jeśli to nie jest wliczone w swoich planach – wybierz inną kopię. Suszone sadzonki cebuli nie da. Jeśli to konieczne, należy przechowywać je należy do rozlewu trociny lub opakowanie w perforowanego tworzywa sztucznego.

Nie kupuj do sadzenia wiosną kwitnące Leucojum – przeżyje słabo, kwiaty spadać, a liście więdną, umierają, cebula znacznie osłabiony, a następnego kwitnienia będzie nie wcześniej niż rok. Lepiej jest być cierpliwy i rozwijać go od podstaw.

zasady sadzenia

Te małe kwiaty siedzieć w taki sam sposób, jak inne żarówki. Gleby luźne; Głębokość opuszczania – o trzech średnicę żarówki (oczywiście głębokość milimetra nie pomiarze). Jeśli ziemia jest glina, aby interweniować w jej rzeki gruboziarnistego piasku (można drobnego żwiru). Leucojum wiosna sadzenie układać w pomieszczeniach mokrych, sucha gleba będzie go zniszczyć. Pożądane i normalne żyznej gleby. Jeśli w związku z tym nie jest szczęśliwy, że grunt na wzbogacenie procesu podejmowania kompostu. W przypadku zakwaszeniu jest konieczne, aby zneutralizować nadmiar wapna. Miejsce wybrany odcień, ale z dość rozproszone lub nocnym oświetleniem. Czas wyznaczony na sadzenie cebulek – od lipca do września. Jeśli jesień była ciepła, może to potrwać do listopada. Przeszczepy są wymagane co pięć do siedmiu lat.

opieka zadania ogrodnika

Te piękne wiosenne kwiaty wymagają uwagi tylko w okresie wegetacji. Gdy szybko rośnie, to jest konieczne, aby karmić nieorganicznej cieczy o dużej zawartości fosforu i potasu. Z tych działań będzie zapewnienie bardziej bujny rozkwit. Ponadto, opatrunek pomoże roślinę tworząc silne żarówki, które mogą spędzić zimę bez szkody dla siebie. Dbać o Leucojum mieć w przypadku suchej wiosny – regularne podlewanie pomoże mu zachować estetyczny wygląd. Jednakże, w przypadku braku sprężyny nawadniania Leucojum przeżycia, to odporny na suszę. Tylko krzewy są bardzo niewymiarowe i słaby bloom (lub nawet być nieobecny). W czerwcu, gdy pączek roślina, może i zapomnij o tym – to samo będzie gromadzić zapasy „zima”, bez konieczności poza uwagę.

reprodukcja Leucojum

Do połowy do końca lipca te małe kwiaty są w stanie spoczynku. Teraz przychodzi czas, aby zadbać o zwiększenie ich plantacje. Podczas swojego burzliwego życia na „hibernacji” Każda roślina ma czas, aby tworzyć parę potomnych żarówek. Jeśli chcesz być ich więcej, sprężyna matka Leucojum początkowo staje się bardzo płytko, tuż pod powierzchnią. Wtedy będzie to mała żarówka, ale tworzy wiele dzieci. Materiał do sadzenia jest wykopywane bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić płatki cebuli, mała suszy się w celu uniknięcia gnicie. Jeśli nadal nie udało się jej uniknąć, należy je posypane popiołem.

Druga wersja hodowli – nasiona. Muszą używać bezpośrednio po zebraniu. Maksymalny okres trwałości – aż do jesieni. Po kiełkowanie fizzles. Siać lepiej w skrzynkach lub doniczkach: sadzonki są tak małe, że łóżko jest łatwo się zgubić. Podlewanie i odchwaszczanie – wszystko, co jest niezbędne dla ich przetrwania. Te sadzonki zakwitną w najlepszym przypadku w szóstym roku życia, więc większość ogrodników wolą bulwiasta reprodukcji.

yj

Jeśli lubisz różnorodność, a poza tym w swoim posiadaniu jest wystarczająco dużo miejsca do eksperymentowania przez sadzenie kwiatów, Leucojum organicznie zmieścić się w niemal każdą piosenkę można wymyślić. Szczególnie udany jest uważane wśród ogrodników sadzenie rzędów jesienią, latem i jesienią (dla tych, którzy nie boją się trudności) odmiany. Wtedy kwitnie podałeś w trakcie sezonu. Leucojum dobry w grupie z innych roślin kwitnących wczesną życiem, oprawione wysokimi kwiatów i krzewów, w projektowaniu różnego rodzaju zbiorników wodnych – zarówno naturalne jak i sztuczne. Nie być zbędny, są one bardzo piękne i rabatkah wokół wnęk, kręconego z kwitnieniem bluszcz.