491 Shares 6715 views

Na „Android” nie obejmuje wi-fi: możliwych awarii i środków

Właściciele urządzeń mobilnych opartych na systemie operacyjnym Android „czasami”, często nie jest to prawda, ale w obliczu problemu, że w niektórych przypadkach nie działa wi-fi. Co jest przyczyną i jak pozbyć się takich problemów, a teraz zostaną pokazane.

Na „Android” nie obejmuje wi-fi: Możliwe przyczyny

W odniesieniu do manifestacji takich uszkodzeń, ich przyczyny mogą dość liczyć. Jednak kilka podstawowych sytuacjach można wyróżnić wśród całej ich różnorodności, które występują częściej niż inne.

Jeśli zrobimy szorstką listę możliwych powodów, na przykład, nie można włączyć wifi w telefonie ( „Android” na pokładzie), będzie wyglądać następująco:

  • nieprawidłowe hasło logowania;
  • Nieprawidłowa data i czas;
  • awarii oprogramowania devaysa;
  • Problemy z ustawieniami;
  • Wpływ wirusów;
  • niewłaściwe migające;
  • Nieprawidłowe ustawienia routera.

Opierając się na tej liście, zbadajmy metodologia rozwiązać każdy problem. W większości przypadków poniżej sugerowanych rozwiązań rozwiązać ten problem, jak mówią, w stu procentach.

To nie działa Wi-Fi: sprawdź swoje hasło

Jedną z najczęstszych przyczyn – nieprawidłowego hasła, który jest ustawiony po podłączeniu do sieci wirtualnej.

Jak wynika, jeśli nagle nie włącza Wi-Fi na tablecie „Android”, a hasło gdy poprzednie połączenie zostało automatycznie zapisane, może być bardzo dobrze, że był po prostu zmienić. Aby rozwiązać ten problem, przejdź do samego ustawienia modułu bezprzewodowego, usunąć stare hasło i wpisać nową. W skrajnym przypadku – tylko do sprawdzenia poprawności (może układ klawiatury był włączony).

Data i czas Ustawienia

Innym powodem, (choć dość rzadko) – zła data i czas na samego gadżetu. Jest to w niektórych, że tak powiem, nagłych przypadkach, może prowadzić do takich problemów.

Metody korekcji, gdy nie wchodzi wi-fi na „Android” jest stosowana do tej sytuacji jest, aby wprowadzić ustawienie daty i godziny, a oprócz ustawień manualnych, należy oznaczyć datę, godzinę i strefę czasową sieci.

Awarie oprogramowania

Czasami zdarza się, że problem jest „pochowany” znacznie głębiej. Na przykład, istnieją przypadki, gdy żaden przycisk nie jest aktywowany na Wi-Fi „Androide”. Co to oznacza? Tak, ale, że w oprogramowaniu odpowiedzialnym za działanie modułu w systemie, nie było krytyczne niepowodzenie.

Jak pokazuje praktyka, automatycznie poprawić ten stan rzeczy nie zawsze działa. Dlatego wielu ekspertów zaleca zainstalowanie specjalnego narzędzia o nazwie Wi-Fi Fixer. Warto zauważyć, że w jego ustawień i parametrów nie trzeba nic zmieniać. Program jest łatwy do zainstalowania na urządzeniu, uruchomić, a w procesie skanowania dla potencjalnych problemów automatycznie koryguje błędy. To prawda, że nie zawsze działa.

Niepowodzenia w ustawieniach i Master Reset

Jeśli poprzednie metody nie pomagają i „Android” nie jest włączone Wi-Fi jest nadal bardzo prawdopodobne naruszenie w samym systemie lub w jej ustawieniach. Zaradzenia tej sytuacji, a wraz z lekiem może stać pełnego resetu parametrów do stanu fabrycznego.

W tej sekcji odzysku i rozładowania, należy najpierw sprawdzić automatyczną linię Box (po resecie, gdy system ponownego załadunku, wszystkie dane osobowe i dokumenty, łącznie, można przywrócić aplikację bez problemów). Następnie wystarczy wybrać twardy reset, a następnie ponownym uruchomieniu systemu. Nawiasem mówiąc, informacja, w tym przypadku nie trzeba twardym resecie, wszystko doskonale odrestaurowany i tak (zakładając oczywiście, że system nie jest zainfekowany przez wirusy, i ma oryginalny firmware).

wirusy

Narażenie na wirusy mogą również powodować fakt, że „Android” nie chce się włączyć wi-fi. Dziś można znaleźć sporo właścicieli gadżetów mobilnych, które nie preferują korzystanie ze standardowych aplikacji antywirusowych, biorąc pod uwagę, że są one bardzo obciążone zasobów systemowych. W części jest. Jednak dzisiejsze mobilne oprogramowanie antywirusowe może nie tylko zapobiec przenikaniu wirusów do systemu, ale także blokuje dostęp do urządzenia, jeśli został on zgubiony lub skradziony.

Jeśli tak, i wyszedł problem z wirusami, konieczne jest ustalenie odpowiedniej aplikacji. Ale jeśli wi-fi nie działa? To bardzo proste. Po pierwsze, program można pobrać w postaci pliku APK-z komputera, a następnie przenieść do wymiennej karcie pamięci i zainstalować go, a następnie w pełni przetestować system. Po drugie, instalacja może odbywać się bezpośrednio z terminala komputera lub laptopa w obecności aplikacji do zarządzania, takich jak PC Companion lub coś innego, oczywiście, przy użyciu gadżetu, aby połączyć się z tradycyjnym kablem USB.

Co do instalacji, jest to sprawa prywatna. Jednak wśród wielu takich zastosowaniach może być wskazane 360 alarmowy, który dziś jest uznawany za jeden z najpotężniejszych, ten sam Dr. Web lub McAffee. Jednakże, jak już wiadomo, doradzić coś w szczególności jest bardzo trudne.

Problemy z iOS

Innym powodem tego, że „Android” nie jest zawarty Wi-Fi może być nieprawidłowo zainstalowany w nieoficjalnych custom firmware.

Tutaj sytuacja jest taka, że oprogramowanie może być i jest instalowana bez żadnych problemów, ale był pierwotnie przeznaczony dla innego modelu lub gadżet ma wady oprogramowania charakteru. Nie będzie trzeba go usunąć i przywrócić go powłokę fabryczną. Dla różnych urządzeń odbywa się na różne sposoby. Całości jest tylko, że nie ma specjalne oprogramowanie zainstalowane na komputerze nie może zrobić. W najprostszym przypadku może być wykonane przy użyciu tego samego uniwersalne narzędzie PC Companion.

ustawienia routera

Wreszcie, może się zdarzyć, że ustawienia dostępu „poleciał” na routerze. W tym przypadku bierzemy pod uwagę sytuację, w której właściciel i router, a urządzenia mobilne jest jeden użytkownik, zamiast łączenia się spoza sieci prywatnej.

Należy pamiętać, że w momencie w ustawieniach trybu bezprzewodowego routera do pola wyboru kanału powinien być ustawiony na automatyczne ustawienie ( „Auto”), w wierszu Mode – „mieszane” (11 b / g / n), a także filtrowanie musi być wyłączona adres MAC (OFF).

Jeśli wszystko inne zawiedzie

Pozostaje dodać, że jeśli żadna z powyższych metod nie daje wynik pozytywny, a nadal nie włącza się wifi, najwyraźniej, że problem jest w moduł Wi-Fi. Urządzenie musi być przypisana do dowolnego centrum serwisowego w celu przeprowadzenia pełnego testu z „żelaza”. Jeśli problem jest tutaj, jednostka będzie musiała zostać wymieniona.