475 Shares 7812 views

Najczęstsze choroby brzoskwini

Brzoskwinie kochać całą swoją soczystość, smak i bogactwo witamin. Dlatego są one uprawiane, gdy jest to możliwe, ponieważ jest on odpowiedni dla prawie każdej glebie, a ponadto nie wymagają uwagi. Jednakże, dbać o zdrowie drzew nadal potrzebne. Rozważmy podstawowe i najczęstsze choroby brzoskwini.

Leaf curl? Indeks brzoskwinia! chorobą

Winę za tę dolegliwość jest grzyb Taphrina zniekształcające. Wsiada na pędach i liściach roślin we wczesnym latem. W konsekwencji tej choroby liści brzoskwini sadzonki spadek wielkości, szczeliny bliżej siebie, a pędy są skrócone. Dodatkowo, arkusze sami pleciony, stają się gęste i łatwo rozdrobnione, a kolor zamienia się jasnozielone. Tak więc, jeśli choroba rozprzestrzeniła się na tyle szeroko, prawie wszystkie liście spadają z upływem czasu. Po pewnym czasie, liście wyrastają ponownie, ale owoce w tym samym czasie nie będzie już takiej jakości, która jest nieodłącznym tego typu instalacji. Pozbyć się grzyba pomaga rośliny spryskać środkami grzybobójczymi lub ich analogów.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest, aby zapobiec tej chorobie to przybywa. I do tego trzeba się rozwijać a typy brzoskwinia, odporne na tę chorobę. Są to gatunki obce takie jak Starka Redgold, Earley Redheyven, Erlired i innych. Odporność przejawia się w tym, że po klęsce z liści giną szybko, nie dopuszczając do rozprzestrzeniania się choroby w całym drzewie. Również powszechne specjalne odmiany brzoskwini, które są wyświetlane w Instytucie Ogrodnictwa. Prace naukowców nie przechodzi na próżno.

Choroby brzoskwini: klyasterosporioz

Jednocześnie pracuje inny grzyb – Clasterosporium carpophilum A. To jest rozprowadzany do wszystkich organów rośliny: liści, łodyg, owoców, kufry, gałązki. W przypadku tej choroby brzoskwini na rośliny mają miejsce edukacji w postaci drobnych nakłuć, które ostatecznie przekształcają się w miejscach ciemnych fioletowym. Przemyć tkanki dotknięte umiera, powodując powstawanie głębokich otworów. Korzystniejsze warunki (zwłaszcza wilgotność) dla grzyba dodatkowo pogorszyć sytuację – zaczyna rozprzestrzeniać się z większą prędkością. Sposób leczenia jest również natryskiwanie fungicydy dla roślin.

Choroby brzoskwini: mączniak

Grzyb-agent choroby nazywa Sphacrotheca panossa Lev. Po pierwsze, on atakuje narządy młodych roślin – liście i wskazówki strzelania. To hamuje wzrost i może być przyczyną ich umierających. Po pewnym czasie i są dotknięte owoce, są one pokryte plamami koloru mąki. Ponieważ tego owocu brzoskwini choroby utraty zbywalności i smakowitość. Środki grzybobójcze mogą również pomóc w radzeniu sobie z chorobą. Szczególnie dobrze jest to konieczne do spryskiwania roślin w ogrodach przydomowych.

Choroby brzoskwini: mszyc

Szkodniki te są znane jako problem nie tylko dla brzoskwini. Mszyce uszkadza liście i pędy, które następnie są skręcone i suche. Szkodniki rozprzestrzeniają się bardzo szybko, a skuteczne środki, niestety, czasem trudno jest znaleźć. Ale jeśli nie ma jednego, to najpierw traktuje się gałęzi (we wczesnych etapach), a następnie całe drzewo (w późniejszych etapach). Wszystkie wpływy z mszyc są zazwyczaj bardzo toksyczne dla ludzi, więc trzeba przestrzegać w ich bezpieczeństwo aplikacji.

Powyższe choroby – tylko najbardziej powszechne, które mogą dostać brzoskwini. mogą wystąpić choroby i szkodniki w niektórych regionach, a inne – nie.