110 Shares 4362 views

Jaka jest kara za barwienia właścicieli samochodów czeka

Najpierw musimy ustalić, co jest do ćwiczeń. Tonujące – rysunek powierzchni materiałów specjalnych szyb samochodowych, które powodują zmianę koloru i zmniejszają przepuszczalność światła przez szkło.


Dlaczego potrzebujemy tonizująco i dlaczego tak często stają się sterowniki zrobić? Istnieje kilka powodów. Najczęściej, właściciel pojazdu jest przekonany, że samochód z przyciemnianymi szybami wygląda „cooler”, bardziej nowoczesne. Wiele zatem starać się chronić się przed palącym letnim i zimowym jasnym słońcu. Niektóre rośliny barwienia chcą chronić siebie i swoją osobistą przestrzeń przed ciekawskimi widoków. Innym powodem – cienki film, który bardzo często do zastosowania i jest rodzajem ochrony szkła, co zapobiega powstawaniu zarysowań i odpryski. Ponadto, dzięki przyciemnionym szkłem spala mniej wnętrze samochodu.

Niezależnie od przyczyny, pozostaje faktem. Szkło staje się ciemniejszy, a kierowca widzi drogę przez nich znacznie gorzej, szczególnie w nocy. Dlatego policja drogowa nakłada dość rygorystyczne wymagania dla okien w obszarze widzenia kierowcy: przednia szyba musi upłynąć co najmniej 75% światła. Pomimo faktu, że większość dzisiejszych samochodów dostępne są z przenośnika się stonowanych okulary od 20-30%, staje się oczywiste, że szyba nie może instalować żadnego dodatkowego zabezpieczenia bez konieczności nie napotkasz kary dla tonowania.

Wymagania do okna po prawej i po lewej stronie kierowcy, trochę miękkie, ale także pozostają poważne. zainstalowane na nich lekkie okulary przesyłowe nie powinna być mniejsza niż 70%. W związku z tym, aby nie dostać karę za cieniowanie ledwo, ledwo zauważalne je przyciemnić.

Jak dla tylnych okien – wszystko tu jest od uznania kierowcy. Jeśli jest to pożądane, można go zamknąć je odpornym na światło czarny ekran lub farby kolorowych atramentów.

Jedynym wymogiem – szkło nie powinny być dublowane (to samo odnosi się do bocznego i czołowego).

Najczęściej stosowany cieniowanie trzech rodzajach:

  1. Bardzo popularne specjalną folią, głównie ze względu na niską cenę i możliwość samodzielnego montażu. Warto wspomnieć, że kara za cieniowanie nie zależy od jego koloru, ale tylko na lekkich właściwościach transmisyjnych. Dlatego właściciele samochodów mogą kupić wielobarwne FOLIA dowolny odcień: różowy, zadymionych zielone, a nawet kilkadziesiąt innych opcji, które mogą harmonijnie uzupełniają wizerunek samochodu. Dodatkowo, w razie potrzeby można go usunąć bez uszkodzenia szkła.
  2. Spray – odbywa się tylko w wyjątkowych wnętrzach, jest droższe, ale życie ma wyższy (natomiast pojawienie się filmu pogarsza się po roku lub dwóch).
  3. Zdejmowane ekrany – sprzedawane jako wyposażenie dodatkowe do samochodu i ustawione w razie potrzeby.

Jaka jest kara za tonowanie, niespełniającego wymagań może nastąpić? Najczęściej – to jest w porządku.

Pięćset rubli – to kara za barwienia może wydać inspektor. Jednak nie jest to największe nieszczęście, że może zdarzyć się do właściciela samochodu. O wiele bardziej poważne kara do cieniowania – odmowa towarzystwa ubezpieczeniowego w płatności w razie wypadku. I awaria może legalnie.

Z drugiej strony, być może najpoważniejszym kary czekają na właścicieli samochodów, którzy mają prawo tonowanie nie ma zastosowania, i że wszystkie strony okleivayut okna nieprzepuszczalną folią – prawie 100% gwarancję dostania się do wypadku. Regulacje, które rządzą policji drogowej, nie pojawiają się znikąd. Gdy widoczność jest zmniejszona prawie o połowę, bardzo łatwo przegapić stojących obok i nagle uwolniony do jezdni lub pieszego opuścić ze względu na tokarce.