397 Shares 2403 views

Zbiorcza szambo na domki i dworki

Jeśli zdecydujesz się zbudować szambo przechowywanie w strefie podmiejskiej lub w prywatnym domu, ważne jest, aby najpierw przeprowadzić prace przygotowawcze. Musisz zdecydować, jaki rodzaj materiału będzie w sercu systemu. Najczęstszym dzisiaj, plastikowe lub betonowe latryny. Między innymi, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę zasady lokalizacji budynków. Zbiorcza szambo musi znajdować się w odległości 5 metrów od budynków mieszkalnych. Jeżeli istnieją studzienki w obszarze, lub podobnej struktury, zdolności, które muszą być usunięte przez 30 metrów. Jeśli wysoko umieszczone gruntowych, będzie trzeba zainstalować strukturę czyszczenia nad ziemią bez zatapiając ją w ziemię. Właściciele muszą zapewnić dróg dojazdowych do otworu, ponieważ musi być regularnie pompowane. W celu zapewnienia dobrego przepływ ścieków przez rury, konieczne jest umieszczenie zbiornika odbiorczego tak, że linia dopasowania do niego w drodze prostej lub zawiera minimalną liczbę obrotów.


Opis przygotowania

Jeśli będzie rozstrzygać przechowywania szambo, konieczne jest ustalenie w jakiej wysokości będzie znajdować się w wejściu do zbiornika do czyszczenia rurociągu. Po przydatnymi do przygotowania wykopu i dół rura do przechowywania. Jeśli rury znajdują się pod ziemią, a następnie trzeba zakopać je w odległości 1 m, zaś 20 cm zostanie wydane na przygotowania żwiru i piasku. Jest to konieczne, aby zapewnić, że w przypadku wystąpienia zimnej wody, która znajduje się wewnątrz przed zamarzaniem. W ten sposób zapewnia integralność rury, gdyż może to doprowadzić do zatkania do odpływu ścieków. Jeśli umieścić rurę na ziemi, to problem nie przestaje być istotne. Częściowe rozwiązanie tego problemu może być metoda systemów izolacji z materiałów specjalnych.

Prace nad instalacją zbiornika z kręgów betonowych

Zbiorcza szambo może być wyposażony w zastosowaniu kręgów betonowych. Przygotowując wykopu niezbędne do przeprowadzenia prac wydobywczych, tak, że ściany pojemnika są usunięte ze ścian jamek na metr. Odległość ta zapewnia dostęp do struktury na obwodzie. Dno zagłębienia jest konieczne wyrównanie, jak najbardziej optymalnym przykładzie wykonania wykonuje wyrównanie za pomocą wygładzającej. Na powierzchnię betonową pierścień jest zamocowany, który ma dno. Na górze występami muszą być zrównoważone. W następnym etapie, drugi element jest zamontowany, który działa jako konkretny pierścień z występami do włazu na górze. W roli uszczelniacza należy stosować gumy. Akumulacja septyczny zakłada rurociągu do niego za pomocą dolnego stempla pierścień musi wykonać dwa otwory. Jednym z nich będzie dla wlotu powietrza. Teraz jest to możliwe, aby zamontować rurę do wylotu gazu i instalacji kanalizacyjnych. Otrzymany roztwór powinien być uszczelniony stawów. Gdy powierzchnia jest sucha, powinna być traktowana płynnym szkła.

Zalecenia dotyczące aranżacji wnętrza studzienki z kręgów betonowych

Jeśli zdecydujesz się zbudować septyczny zasobnik do ogrodu, a następnie można użyć pierścieni betonowych zbrojonych. Aby rozpocząć, ważne jest, aby określić, jak wiele osób będzie zawsze korzystać z systemu. Podstawą jest jeden metr sześcienny za osobę. Tak więc, rodzina, która obejmowała 3 osoby będzie wystarczająca 12 metrów sześciennych zbiornika septycznego przechowywania. Bierze się tu pod uwagę potrzeby natury i oczekuje się, że dom będzie pralka. Oczyścić taki system będzie potrzeba około 2 razy w roku.

Gdy rozwija się septyczny przechowywania, pojemnik może być wybrany z różnych materiałów. Montaż rur spustowych musi być układane w budowie domu. Jeśli budynek jest dość stary, a kanalizacja nie jest warunkiem, rury są układane na głębokości 80 cm, ważne jest, aby przestrzegać stoku. Wreszcie, rura musi wycofać się w ostatniej scenie. Ustal z pierścieniami do kanalizacji, korzystne jest, aby kupować produkty produkcji fabrycznej. Nie zaleca się stosowania tych, które były już w eksploatacji. mogą one stracić wyciek w tym czasie. Podczas instalacji zbrojonych betonowych pierścieni nie może zrobić bez specjalnego sprzętu dźwigowego. Jest to jedna z wad korzystania z takich pierścieni. Po tym wszystkim, wynajem dodatkowych kosztów doprowadzi technologii.

Niuanse w pracach

szamba z włókna szklanego przechowywanie, oczywiście, uważane za bardziej nowoczesnej wersji. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z jakiegoś powodu. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować kręgów betonowych, dno wykopu należy wyposażyć prawo, jedyny sposób wyeliminowania szkodliwego wpływu zanieczyszczeń na środowisko. 4 części piasku należy stosować jedną część cementu i żwiru, przy czym ten ostatni stosuje się w ilości od 6 części. Z tych składników jest przygotowany roztwór, do którego dodaje się wodę stopniowo.

Instalowanie plastik pit magazynowanie

Szamba są rozliczenia oszczędności coraz częściej używają plastikowych pojemników w ostatnich latach. Taka popularność tego materiału wynika z łatwości montażu. Jednakże, taki system jest poważną wadę. Wyraża się to w tym, że pojemnik nie może być całkowicie ukryte pod ziemią.

cechy szczególne

szamba regulują technologii tworzywa sztucznego do przechowywania, który obejmuje przygotowanie wykopów ściany mocujące muszą znajdować się z dala od zbiornika z odległości 30 cm. Zbiornik jest zainstalowany na płaskiej powierzchni, które jest osłonięte piasku poduszki lub betonowej jastrychu. Wydajność wymagane jest wyposażony w dodatkowe elementy rury typu wentylacyjnego i pływak, który działa jako sygnał nawigacyjny. Element ten jest konieczny, aby zasygnalizować pojemności napełniania. Gdy zbiornik jest zamontowany na platformie, trzeba zrobić to za stosowne. Wewnątrz należy wlać czystą wodą do wysokości 15 cm, jednak nie więcej. Poza powinny wdrożyć montowania podkładkę nośną stosując roztwór składający się z cementu i piasku. Na powierzchni zbiornika, nie powinno mieć żadnego obciążenia. Absorbować grunt pojemność jest zabronione. szamba, przechowywanie plastik i choć nie może być ukryte pod powierzchnią, ale stają się coraz bardziej istotne dla krajów domów. Wynika to głównie z faktu, że produkty tego typu są absolutnie szczelne, o czym świadczy porównanie z konkretnych napędów. Służą one znacznie dłużej, dlatego uzasadnić ich koszt w krótkim czasie.

Funkcje magazynowe systemy czyszczenia wykonane z włókna szklanego

Na sprzedaż dzisiaj można znaleźć przechowywanie włókna szklanego zbiornika septycznego. W trakcie wytwarzania nienasyconą żywicą poliestrową. To poprawia niezawodność zbiorników. Producent gwarantuje okres życia zbiorniki z włókna szklanego do 50 lat. Produkty te zostały zaprojektowane specjalnie do stosowania w warunkach klimatu Rosyjskiej, oznacza to, że GRP jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. szamba, składowania tworzyw sztucznych, jak również z włókna szklanego, bardzo wygodne w montażu ze względu, że mają małą masę, zatem cechują się wysoką wytrzymałością. Instalacja nie wymaga przeprowadzania uszczelniania lub manipulacji keson.

wniosek

Najczęściej stosowane niedawno włókno szklane septycznego zbiornika. Wysoki poziom wód gruntowych sprawia, że możliwe jest wykorzystanie tylko tych systemów czyszczących. Dlatego przed rozpoczęciem trzeba wykonać badania geologiczne.