571 Shares 3443 views

Jak przygotować dżem z agrestu i pomarańczy

W lecie, gdy tyle świeże owoce i jagody, trzeba myśleć o zimie. Wiele gospodyń domowych suszone, mrożone owoce i przygotować je dżemem lub marmoladą. Wszystko to pozwala w czasie zimnej pogody na drugą, aby powrócić do ciepła i cieszyć się ulubionymi jagody, które są bardzo popularne wśród agrest.


Owoc ten zawiera dużą ilość witamin i minerałów, a także ma cierpki smak, ale jeśli zrobić dżem z agrestu i pomarańczy, wszystkie te cechy są w nim. Ponadto nuta cytrusów dać domowej roboty dodatkowy urok.

Należy zauważyć, że przepis ten przysmak jest dość prosty i składniki są łatwo dostępne. Tak więc, za kilogram owoców trzeba 2 średniej wielkości pomarańczy i 1,5 kg cukru. Z dobrze przemywa i usuwa obsushennogo agrest łodygi. Jeżeli owoce są duże, można je snick nożem. Od Orange usunięto kości, a więc można zostawić skórkę. Teraz wszystkie przepuszcza się przez maszynkę do mięsa i otrzymaną masę wylano cukru. Lepiej jest używać misce emaliowanej i drewnianą łyżką, jak w kontakcie z metalem, wiele składników odżywczych zawartych w owocach i cytrusów, są niszczone.

Następnie można używać na dwa sposoby: gotować dżem z agrestu i pomarańczy. W pierwszym przypadku, cukier miesza się dobrze do tego momentu, aż do całkowitego rozpuszczenia. Otrzymaną masę wlewa się do małych sterylizowanych brzegiem i szczelnie zamknięto za pomocą plastikowych pokrywek. Utrzymywano tę formę wstępną w chłodnym miejscu, korzystnie nie więcej niż 2 miesiące.

Jeśli weźmiemy inny sposób, powstały sos jagody-cytrusowy z cukrem, postawić na ogniu i doprowadzić ją do wrzenia. Następnie, tutaj gorącą wodę wylano do szkła, dżem agrest pomarańcze gotowano w niewielkiej temperaturze jeszcze przez godzinę. Gotowa potrawa powinna być dość grube. Jest gorący wylano do słoików szklanych, które są walcowane pokrywy.

Oryginalny smak z „kwaśny” jest dżem agrest z cytryny i pomarańczy. Aby to zrobić, należy umyć jagody, poruszają się, napełniony wodą i postawić na ogniu. Cytrusy są obrane i bez pestek, pokroić w plastry, włożyć agrest. Następnie składniki doprowadza się do wrzenia i lewo na małym ogniu. Przybliżony czas gotowania będzie godzina, ale spodziewać się owoców i jagód, które powinny być na tyle miękkie. Następnie chłodzi się walki przez sito. W powstałej puree wlewa cukru, a wszystkie nowo wprowadzone do pieca, w którym mały ogień gotowany przez co najmniej pół godziny. Gotowy dżem z agrestu z pomarańczy i cytryny rozkładowi do przygotowanego naczynia. Należy zauważyć, że cytrusowych nada potrawie szczególną delikatność, w wyniku którego będzie umiarkowanie słodkie i bardzo aromatyczne.

W większości przypadków, cukier, zaleca się umieścić taką samą ilość kilogramów, ile jagód. Jednak, ponieważ jest to kwestia gustu, można nieznacznie zmienić recepturę, dzięki czemu agrest dżem z pomarańczy lekko kwaśnym lub lekko słodsze. Można również skorzystać z cytryny skórkę, wtedy warto pre przewijania przez maszynkę do mięsa lub posiekać w blenderze. Otrzymany preforma ma jasną barwę, oryginalny smak.

Można to zrobić jako zimny dżemem z tych składników i gotować je w zwykły sposób. Jeśli jest to konieczne, aby zacięcie, jagody wstępnie mięknąć w ogniu, a następnie przez sito. Pomarańczowy w tym przypadku lepiej jest używać bez skóry, tylko ciało. Połączenie tych składników, tutaj umieścić cukier, gotować przez jakiś czas. Tuż przed zakończeniem wytwarzania masy dodawany jest uprzednio namoczone żelatynę. Dla banków to danie z pewnością wylać gorący.