787 Shares 1942 views

Stacja metra „Poleżajewskaja”. Najbardziej niezwykłe stacji metra w Moskwie

Fioletowy linii metra – Jest to siódmy z rzędu oddziału moskiewskiego metra. Z mapy Metropolitan Subway szczęśliwy numer oznaczamy przez 7 i przedstawiono graficznie w kolorze fioletowym. Ta linia jest w stanie zaskoczenia. Ponadto jest to jeden z najbardziej ruchliwych oddziałów podziemia w Moskwie, i pomimo tego, że prawie wszystkie swoje stacje są unikalne i nie mają inne odpowiedniki podziemne, jest to jedyna linia metra w Moskwie, znajduje się całkowicie po jednej stronie rzeki Moskwy, a nie nigdy nie przekracza (z wyjątkiem krótkiego wiersza Kakhovka składający się z zaledwie trzech stacjach). Dla każdego z punktów zatrzymując się na niej, można powiedzieć wiele ciekawych historii do ciekawskiego podróżnika. A jeden z nich – stacja metra „Poleżajewskaja”.

pochodzenie

Moskwa metra powstawał w kilku etapach, części. To samo odnosi się do purpurowej nici (ZHDANOVSKY-Krasnopresnenskaya w czasie). 30 grudnia 1972, kiedy po raz pierwszy otworzył stacji metra „Poleżajewskaja”, nie istnieje linia, a tam były tylko dwa pojedynczy promień „Taganskaya-Zhdanovskaya” (dawna nazwa stacji „Wychino”) i „Pole Barrikadnaja-październik”, w i który wszedł nowy punkt hamowania. Nazwa stacji nadano na cześć Basil Dementevich Polezhaeva, Bohatera Pracy Socjalistycznej, majster z włóczęgów, a później kierownika budowy Moskwa metra. Dowodem na to jest memorably-Plaque w jednym z holu dworca.

Nazwa stacji

Bez przesady można powiedzieć, że „Poleżajewskaja” – stacja metra jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju w moskiewskim metrze. Posiada dwie platformy i aż trzy tory kolejowe do dostarczania pociągów pasażerskich. Hol stacja – jeden z najszerszych w moskiewskim metrze, a niższe w stosunku do wymiaru poprzecznego do stacji „Guerrilla” linia Arbat-Pokrovskaya. Stacja została oddana do użytku w czasie, kiedy miasto gwałtownie wzrosła, sypialną wyrosły jak grzyby po deszczu, wzrost i poszerzyć Moskwa.

Metro „Poleżajewskaja” – to jedna z tych stacji, które nie było nazywanych przez ich miasta lub lokalizacji geograficznej. Takie stacje w Moskwie niewiele, ale są. Na przykład, stacja „Kropotkinskaya” czy samo „Guerrilla”. Chociaż konstrukcja nazwy stacji „Khoroshevskaya” i „street Kuusinen” może być, aw 1992 Metro „Poleżajewskaja” stacja prawie została zmieniona na „Khoroshevskoe” (zachowana nawet schemat, gdzie jest tak oznaczony), udało się zachować jej oryginalny historyczny nazwa.

stacja przeszczep

Hol z wyjściem na stacji bardzo ulicy Kuusinen i Khoroshevskoe autostradzie. Stąd były propozycje dotyczące jego stosunku do planu urbanistycznego. Ponadto, dogodne położenie geograficzne stacji odnotowano liderów w dniach Republik Radzieckich. Zaprojektowany przez architektów czasie stacja miała być jednostka interchange, a trzeci sposób szczególny przeznaczone dla przyszłego oddziału, który miał wyjechać na Serebryany Bor. Choć plany i przywódcy proletariatu nie miało być, ponieważ projekt został odrzucony przez najwyższą władzę, stacja metra „Poleżajewskaja” nadal będą wymieniać węzeł i trzecią raskonserviruyut ścieżki dla pasażerów wjeżdżających do użytkowania zgodnie z jego przeznaczeniem i projektantów. Od 2017 roku przez „Poleżajewskaja” planu założyć oddział trzeciego obiegu wymiany, łącząc je z już zaprojektowanej stacji „Khoroshevskaya”.

przesłuchanie

Obecnie jedna trzecia stacja sposób nie służy wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem. Praktycznie wszystkie kręcenia filmów i programów telewizyjnych, momenty, które występują w metrze, chodź tu. Ten w pełni stosuje się w tym reklamy. Złamany platforma i torów są wśród reżyserów i choreografów wielką sławę. Po tym wszystkim, za strzelaninę w Moskwie metro trzeba zawsze zgadzają się na wiele dokumentów i odbieranie uprawnień górach. W przypadku „Poleżajewskaja” wszystko jest znacznie prostsze. Trzeci sposób przekazać czasowego użycia filmowców specjalnie opracowane standardowe umowy.

Projektowanie i architektura

Stacja metra „Poleżajewskaja” na mapie Moskwy znajduje się między przystankami „rasa” i „pola października”. Jest płytkie o głębokości zaledwie 10 metrów od powierzchni. Stacja Colón, trohprolotnaya ze zwiększonym skoku między kolumnami wspierającymi, 25 sztuk w jednym rzędzie. Kongres poświęcony słynnej trzeciej ścieżce idzie z drugim wskaźnikiem ścieżki transferu i długości 340 metrów. Trzeci sposób impas. Nowoczesny wygląd stacji został zaprojektowany przez architektów L. Popov A. F. Fokinoy, a także projektant N. M. Silinoy.

Kolumny w kształcie regularnego ośmioboku w przekroju poprzecznym są ozdobione białego i żółtego marmuru o różnych kolorach i znajdują się w centrum każdej platformy. Ściany układu pokryte glazura ceramicznej białej barwy, a podłoże jest nieplamiący szarego granitu. Komunikowanie hale i sprzedaż biletów gotowych w szarego granitu. „Poleżajewskaja” – stacja metra, która została wymieniona w światowej sławy powieści D. Glukhov „Metro 2033”.