790 Shares 2316 views

Writer Kerdan Aleksandr: biografia i przegląd twórczości

Rosyjski pisarz Kerdan Aleksandr Borisovich – ludzie interesujący los. Jego bogate doświadczenie znajduje odzwierciedlenie w poezji i prozie dzieł literackich, które są kochane przez ogół społeczeństwa.

dzieciństwo

Urodzony Kerdan Alexander w małej miejscowości Korkino Ural Czelabińsk regionu 11 stycznia 1957 r. Ani środowisko małych, głęboko prowincjonalnego, górniczego miasta, ani rodziny, z dala od pracy twórczej, nic, jak się wydawało, nie przyczyniają się do rozwoju talentu literackiego na chłopca, ale los zarządził inaczej.

Pisarz wspomina, że już trzy lata zaczął rymować słowa. Tak więc, kiedy zobaczył kobietę w spodniach, co w tamtych czasach było rzadkością, wydał „wiersz”: „Nah-nah-Naranjo – to kobieta w spodniach”. W szkole, Alexander był stałym redaktor gazety ściennego, w którym jego satyryczne prace dotyczące aktualnych problemów pojawiają regularnie: wagary, przegrani. Jednak nikt, w tym przyszłego pisarza siebie, nie przywiązują wagę do tych poetyckiej opus. Zdolność i chęć do pisania był postrzegany jako niewielką mocą, co jest mało prawdopodobne, aby być przydatne w przyszłości.

Kariera wojskowa

Po szkole Kerdan Alexander postanowił zostać zawodowym żołnierzem i wchodzi do Kurgan Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej, który ukończył w 1978 ze złotym medalem i dyplomem z wyróżnieniem. Badania genialne w Wojskowej Akademii-polityczne na Wydziale Edukacji i podyplomowych Akademii Wojskowej w Moskwie. 27 lat Kerdan Alexander służył w armii rosyjskiej. On upadł od pracownika politycznej i wojskowej nauczyciela liceum do dziennikarza wojskowej talenty dzieci uczyniły sobie znać. Kerdan pisał dla magazynów centralny Ministerstwo Obrony: „Mam zaszczyt”, „Reference”, „Wojownik Rosji”. Dochodząc do stopnia pułkownika w 2001 roku przechodzi do rezerwy, zaczyna nowe życie.

Ścieżka do nauki

Prace inspirowane nauczania Aleksandra Kerdana w dążeniu do nauki. W 1996 roku jego kulturoznawstwo na temat „The Art of systemu oznacza tworzenie honoru oficera rosyjskich sił zbrojnych” stał się podstawą do obrony pracy magisterskiej na stopień kandydata nauk filozoficznych. W 2007 roku obronił pracę doktorską na temat kulturoznawstwa na „prestiżu społecznego służby publicznej w Rosji. Analizy kulturowej (na przykład tworzenie honoru oficera)” Kerdan Mamy szereg publikacji naukowych i metodycznych.

Pierwsze eksperymenty literackie

Jego pierwsze wiersze Kerdan pisze i publikuje, podczas gdy jeszcze kadetem. Jest on wydrukowany w gazecie „The Patriot”, „prawdziwy górnik na” – „Komsomołu plemienia” Gazette Korkino w gazecie regionalnej Kurgan dla młodzieży „Młody leninowsko” w gazecie regionalnej Kirowa dla nastolatków i młodzieży W latach 1975-78 jest ustanowienie młodego poety. W literaturze Ural jest nowy autor – Aleksander Kerdan. Pisarz pisze przez długi czas jako amator, ale publikuje swoje wiersze w czasopismach literackich. To działa dość sprawnie, a przez 20 lat jego pozycje pojawiają się w czasopismach „Ural”, „Aurora”, „Moskva”, „Ladoga”, „Światła Kuzbass”, „Rural lis” i wiele innych.

W latach 80. Kerdan pisze dużo publicystyki, próbując swoich sił w prozie. Podczas studiów w akademii wojskowej, uczestniczył w all-wojskowej i All-Union konferencji młodych pisarzy, dużo rozmawiać ze specjalistami, uczyć się od nich, otrzymał swoje pierwsze lekcje twórczego pisania, opanowanie podstaw rzemiosła literackiego.

dziedzictwo poetycki

Pierwszy zbiór poezji „Legacy” powstaje dopiero w 1990 roku, zanim miał osiem lat, leżącego w wydawnictwie, czekając na swoją kolej. W tym czasie udało mu się zgromadzić ogromne Kerdan wiersze bagażu, a gdy staną się dostępne publikacje, tak wiele opublikowany. Przez 25 lat wydał jakieś trzydzieści zbiory wierszy.

Głównym tematem twórczości A. Kerdan – patriotyzmu, męskiego honoru i godności, szacunku dla przodków i historii Ojczyzny, intonowanie piękno kobiet. Kontynuuje tradycję rosyjskiej szkoły poezji. Blizny, Z, Jesienin blisko niego w stylu i duchu. Jego kolekcja „cześć oficera sądu”, „Legacy”, „Gra żołnierzy”, „Znaleziony nieprzytomny schronienie dusza” otrzymał szerokie pasmo od czytelników i pozytywne recenzje od krytyków.

pisarz ścieżka

Kerdan – wyjątkowy pisarz, tworzy dzieła utalentowany nie tylko w poezji, ale w prozie. On jest zainteresowany w historii ojczyzny, a on pisze w gatunku powieści historycznej i powieści. Istnieje specjalna kategoria pisarzy, którzy poszukują ich prace powiedzieć czytelnikowi nie tylko z własnym wewnętrznym świecie i perspektyw, ale także o rzeczywistych wydarzeniach z historii. Autorzy ci należą Kerdan Alexander Borisovich. „Plaża odległy” i „Krzyż dowódcy” – ten film z serii o pionierów ziemi Rosyjskiej: Rezanov, Krusenstern, Bering. Powieści odróżnia dynamiczną fabułę, żywy znaki znaki, ekscytujące wydarzenia.

Historyczny przygodowy – gatunek, szczególnie popularny wśród młodych ludzi, kształcić i która dąży Kerdan pisarz Alexander Borisovich. „Więźniowie cześć” – to kolejna powieść z serii o pionierów, jest on poświęcony historii rozwoju rosyjskiej Ameryce. Autorka kontynuuje tradycję rosyjskiej prozy historycznej, to wyraźnie miłość poważnego pisarza do ojczyzny i duma w swojej historii. W tej serii autor napisał powieść „Kamień wódki”, tym razem zwraca się do rosyjskiej historii Fort Ross w Kalifornii.

Innym blisko Aleksandru Kerdanu temat – ta przygoda militarna, poświęciła wiele opowiadań i powieści autora, a także powieści „Pomoc”, opowiadający o wojnie w Afganistanie i Czeczenii, wyczynów militarnych, codziennego życia i chwały. Prace są rozróżniane szczerość i autobiograficzne doświadczenia, które zachwyca i porusza czytelnika.

Razem Kerdan Alexander napisał 8 powieści i zbiory prozy.

zajęcia na świeżym powietrzu

Pisarz Aleksander Kerdan jest członkiem Związku Pisarzy w 1993 roku, później został sekretarzem Zarządu i Dyrektor Stowarzyszenia Pisarzy Uralu. Działa redaktor naczelny dwóch czasopismach literackich i artystycznych: „Wielki Wóz” „Kielich” i ciasto Spędza dużo wysiłku do organizowania spotkań i zgromadzeń pisarzy w regionie, jest inicjatorem konkursu literackiego im. DN Mamin-syberyjski, część wydawnictwa grupy „ASPUR” założycieli.

Alexander Kerdan, którego książki są bardzo popularne, został wielokrotnie nagrodzony różne nagrody, takie jak imię A. Green, Aleksandra Suworowa, Tatishchev, wielokrotnie wygrał konkursy literackie. Kerdan Alexander został odznaczony Orderem Przyjaźni, jest zaszczycony pracownik kultury Rosji i honorowym obywatelem Korkino.