865 Shares 3954 views

Jak fermentacji kapusty w sklepie

„Kapusta ty – nie daj Boże nikomu” – lubił powtarzać się bohaterem jednej z najbardziej popularnych komediach. I nie bez powodu: Co może być lepiej jako przekąskę podczas imprezy lub uzupełnienia do soli gotowane ziemniaki (z wyjątkiem ogórka!). Ale co powiedzieć, kapusta kwaszona dla Rosjan ma szczególne znaczenie. Oddzielny temat – lecznicze właściwości produktu. Jednym słowem, niech każdy wie, w jaki sposób fermentacji kapusty, to nic wielkiego.

tradycyjny marynowanie

Jest to podstawowy przepis o długiej historii, która jest oparta na wszystkich innowacji w dziedzinie pikle detalu. Jedyny problem – umiejętność pięknie strzępić kapustę i marchew. Opcjonalnie można zrobić duże ilości: to wspaniałe warzywo jest dostępny przez cały rok, dzięki czemu można regularnie uzupełniać swoje rezerwy. Tak więc, do rzeczy:

  • Przed fermentacji kapusty, konieczne jest, aby przygotować wszystkie składniki: dwie duże silne główka kapusty, marchew czyszczone, średnie – około sześciu lub siedmiu, papryka, liść laurowy, sól.
  • Kapusta drobno zniszczyć. Marchew może być drobno posiekaj słomę, ale można natrzeć na grubej tarce o koreańskiej marchewki.
  • Ponadto, duża filiżanka kapusta wykrawane z soli (5 kg – 120 g głównym sól, w każdym przypadku bez dodatku lub jodowych). Ci, którzy mają doświadczenie w jak fermentować kapustę, wiem, że bardzo trudno ugniatać nie jest konieczne, czy kapusta staną się zbyt miękki.
  • Marchew zmieszane z kapusty, wszystkie lekko perforowane ponownie. Wreszcie, dodać małą garść pieprzu, około sześciu lub siedmiu liści laurowych, wszystko miesza. Opcjonalnie można dodać nasion kopru i kminku.
  • Otrzymany produkt jest umieszczany w naczyniu, zbiornik, słoik i również sprasowane.

kapusta pojemność należy umieścić na tacy lub w filiżance, aby nie zmarnować cennego soku, która wznosi się na drugi dzień i może przekroczony. Konieczne jest, aby zebrać i dodać z powrotem do kapusty, sok, gdy wyczerpie. Kilka dni się trawieniu w pomieszczeniu, i produkt przenosi się do chłodu. Ważne jest, że kapusta była pokryta wytrąca się sok. Jeżeli to nie wystarcza, można napełniać bitów solanką (1 łyżka soli litr wody gotowana ostuzhennoy). Do końca kapustą potrzeba trochę czasu, aby przebić kij lub szpikulca do gazu na zewnątrz.

Jak fermentacji kapusty na zimę w solance

Jest to również popularna metoda. Chociaż prawdziwi koneserzy nie uznają solone kapusty tak. Po pierwsze, nie jest cennym naturalnego soku z kapusty kwaszonej, co samo w sobie jest lek. Po drugie, aby prędkość, aby poprawić smak, zachowując piękny biały kolor, wiele z nich jest dodawany do octu solanki i innych przypraw. Niemniej jednak, jest to również dobry sposób na to, jak fermentować przepis kapusta nie będzie zbędne.

Solanka trzeba: 1 litrze wody – 2 łyżek soli i cukru 1 łyżka. Rozdrobniony kapusta i miesza się z dodatkami, jak w konwencjonalnym sposobem, i umieszczony w zbiorniku fermentacyjnym. Woda soli i cukru ogrzewa się do wrzenia i pozostawiono do ochłodzenia. Ktoś wypełnia jeszcze wrzątkiem, ale wtedy stan ostry trudniejsze do osiągnięcia. O ile, oczywiście, nie do eksperymentu z octem, co jest niepożądane. Dwa lub trzy dni, kapusta utrzymywano w temperaturze pokojowej, gdy łyżka jest czyszczony pianki góry, kapusta przebijana przez zaostrzoną pręta się gazu, gorycz, a następnie czysty słoiku lub zbiornik w piwnicy lub w lodówce.

Przydatne wskazówki na notatki

Nasze babcie Pamiętaj, aby umieścić w kapuście dla zakwaszenia obrane łodygi, a okazało się bardzo smaczne. Ale teraz to lepiej nie robić: to jest w kolb gromadzić wszelkiego rodzaju azotanów i azotynów.

Jeśli przesunięcie kapustą zielonych jabłek, otrzyma również niezwykle smaczne kiszone jabłka.

Przed fermentacji kapusty, konieczne jest, aby spojrzeć na księżyc. Jeśli to rośnie – można dostać się do pracy, kapusta uzyskać smaczne i chrupiące. Mówi się, że kobiety podczas menstruacji nie jest wskazane, aby zrobić to danie: Kapusta jest wiotki i szary.