484 Shares 7848 views

Nezatyagivayuschiesya bagnety: Węzeł kotwica

Węzeł kotwica, który zwie się zginać kotwica, należący do kategorii nezatyagivayuschihsya. Jest on jednym z najbardziej niezawodnych w swojej grupie.

Data wystąpienia

Opinie na ten temat są różne. Niektóre źródła uważają, że zagięcie kotwica powstał dopiero w ostatnim stuleciu, gdzieś w sądach europejskich. Jednak istnieją inne informacje, zgodnie z którym węzeł liczy piąte tysiąclecie. Na podstawie tej teorii uważa się, że przed bagnet był używany do innych celów. Był prawdopodobnie zapożyczone przez jednego z właścicieli statków, po którym otrzymał szeroki rozgłos.

Zakres zastosowania

Jak sama nazwa wskazuje, węzeł kotwica jest używana w nawigacji. Uważa się, że to nie był uważany za bardziej wiarygodne bagnet kabli, które są narażone na silne naprężenia. Przed pojawieniem się innych statków parowych i nowocześnie wyposażone w tę jednostkę prowadzone uchwyt mocujący do liny kotwicznej. Oczywiście, teraz nie jest tak popularne ze względu na pojawienie się innych technologii, ale może być przydatny w innych celów domowych.

bend kotwica jest podobny do innego prostego węzła stosowanego w sprawach morskich. Wyróżnia się technikę wiązania: gdy żądany obiekt liny sznurka, te ostatnie przeszły pod pierwszą warstwą liny, tj Schlag … Gdy używane w nawigacji wolnym końcu liny mocowane stałe. W ten sposób zespół kotwica jest w stanie wytrzymać wszelkie trakcję. Co najważniejsze, wybrać odpowiedni kabel. Ponieważ może on przebić niezależnie od jego wyposażenia mocującego do obiektu. Bagnet jest często stosowane w innych dziedzinach, w których liny używane do podnoszenia lub przytrzymać nieporęcznych przedmiotów. Na przykład, w prywatnym budynku.

Kotwica knot: jak robić na drutach?

Aby uniknąć nieporozumień wśród czytelników, itd. Zostaną dostarczone instrukcje krok po kroku bez użycia terminologii morskiej:

  1. Kabel owinąć wokół tematu dwukrotnie. Drugi run-out zrobić bez kęsami, inaczej nie przejdzie pod liny.
  2. Bieg koniec liny do obniżenia szczycie nadal trzymać swobodnie leżącego pętlę, lekko dokręcić.
  3. Pozostały odcinek owinąć wokół głównej części kabla. Trzymać go w pętli.
  4. Wolny koniec naprawić ustalona za pomocą więzów lub drutu dla dodatkowego zabezpieczenia.

Jak wspomniano wcześniej, węzeł kotwica jest bardzo podobny do drugiego, którego nazwa – runda kolej i dwie połówki zaczepy. Osoby, które nie są powiązane z obszaru morskiego, zazwyczaj są one często mylone. Nie jest to zaskakujące. Jednak warto pamiętać: że gdy węzeł poważna praca pasuje znacznie lepiej.

Dodatkowe polushtyki (kroki opisane w ustępie 2 i 3) sprawiają, że bezpieczniejsze. A jeśli węzeł, do którego kotwica mylić, w rzeczywistości wykorzystywane do ustalania jakiejkolwiek części statku, byłby szybko otrzymał nowe modyfikacje. W przeciwnym razie, nie można ufać z kabli o silnym pchnięciem.

węzły

Ta kategoria obejmuje bagnety – węzły nezatyagivayuschiesya które służą do mocowania liny do obiektu. Zapewniają one łatwość obsługi i niezawodność. Węzły, w przeciwieństwie do połowów, należy pozostawić otwartą możliwość wielokrotnego użycia kabla bez uszkodzeń. Pozwalają one korzystać z minimum wysiłków na rzecz uwolnienia towarów.

Węzeł kotwica, którego zdjęcie jest przedstawiony powyżej, należą do tej kategorii. Teraz jest on stosowany w dziedzinie alpinizmu. Jest popularny wśród właścicieli niektórych modeli jachtów. Początkowo bagnety były używane do cumowania statków do byków estakada, ale z czasem ich dostosowany i do innych celów. Jednak warto wspomnieć, że jednostki z tej rodziny wymaga walki. W przeciwnym razie nie będą one w stanie wykonywać swoich funkcji z powodu ryzyka samoistnego kwitnienia.