804 Shares 9418 views

koty psychologii. Ludzie, którzy kochają koty

Miłość do wszystkich istot żywych tkwiących w ludzkiej naturze. Ktoś nie może przejść obok bezdomnego szczeniaka, a niektórzy wolą przynieść do domu egzotyczne zwierzęta lub utrzymać akwarium. Są ludzie, którzy kochają koty. Psychologia obojętny wobec przedstawicieli kot też ma swoje własne cechy. Po tym wszystkim, świadomego wyboru czworonożny przyjaciel może powiedzieć wiele o charakter jego właściciela. W słowach słynnego pisarza Mark Twain, koty różnią się od innych zwierząt w tym, że nie może być zmuszony do poddania się w dowolny sposób. Zwierzęta te nie staną się niewolnikami. I w żadnym wypadku nie będzie Cat co nie chcą.


Ludzie, którzy kochają koty

psy psychologia, w przeciwieństwie do zwierząt Miau, proste i jasne. Szybko uczą się wykonywać polecenia, dobrze reagują na trening. Może dlatego zapalonym właściciel kota wolą krnąbrnego charakteru kotów. Ona jest niezależny, uparty. Kot woli chodzić sama, jak zaobserwowano w słynnym dziele Rudyarda Kiplinga. Ale pomimo tego, że jest w stanie bardzo przywiązują się do człowieka. I, stając się jego przyjaciel nie jest koniecznie, a na własną rękę, może kochać szczerze i na zawsze.

Zakład w domu kota, automatycznie stara się komunikować z przyrody. W rzeczywistości, ten mały tygrys, który można wziąć na ręce i przytulić. Zasadniczo futrzane zwierzaki wolą kobiety, ale zdarza się, że człowiek kocha koty. Nasz psychologia jest umieszczony tak, że prędzej czy później, wszyscy starają się stworzyć rodzinę i kominkiem. Mruczenie – symbol domowego samopoczucie, spokój i niezawodności. Zakręcony delikatna istota mruczała spokojnie na kanapie, daje uczucie ciepła i stabilny sposób życia. Miłość do kotów często charakteryzuje człowieka jako przykładowej rodziny mężczyzny, troskliwego ojca. Taka osoba docenia komfort w domu, kobiety, przywiązanie, porządku i czystości, pyszny obiad. Jeśli facet woli koty psy, on i towarzysz szukać meczu. Jasny, piękny, pełen wdzięku i niezależne. Ale w tym samym czasie przetargu, delikatne i stanie dać miłość.

Wybór zwierzaka i poczucie odpowiedzialności

koty Psychologia tak wyjątkowy, że ich edukacja wymaga specjalnego podejścia. Podjąwszy, aby w domu zwierząt półdzikich, konieczne jest, aby pamiętać o wielkiej odpowiedzialności. Nie jest to chomik, który mieszka zaledwie kilka lat. Ustawienie sceny dla kota, należy zdawać sobie sprawę, że będzie gospodarzem towarzysza na resztę swojego życia. Musimy pogodzić się z jej zachowania, wełną na wszystkich powierzchniach, w tym odzieży i żywności. Ponadto, jest to przyjemność nie tanie. Zwierzę musi być kompletny żywności, opieki, może być chory. A następnie wydać na usługi weterynaryjne mają dużo. Ale jeśli masz wszystkie te obawy nie boją, to należą do kategorii osób, które są nazywane „miłośników kotów”. Psychologia jest Twój skonfigurować tak, że każde napotkane zwierzę będzie postrzegany jako mały wybryk. Rozmowa z nim przyniesie tylko pozytywne emocje i dobry nastrój ładować.

Charakter i temperament kotów

Koty żyć, słuchając intuicji. Niemieccy naukowcy wykazały ciekawy wzór. Okazało się, psychologię psów i kotów jest określana przez ich kolor. Pasiaste zwierzęta są bardziej niezależne, są niechętne, aby przejść do kontaktu z osobą. Wolą być pozostawione do ich własnych. Czarny kot, wręcz przeciwnie, rozrywkowy, jak pieszczota. Białe członkowie kota – monogamiczne. Są przywiązane do jednego hosta, dając mu całą uwagę, tylko pozwalając mu głaskać sam. Ale czarno-biały jest zwykle nieszkodliwe, kochają dzieci, pozwalając im się wycisnąć. Tricolor i czerwony kilka flegmatyczny trochę dziwakiem powolny. Ale te stwierdzenia nie są axiomatic i nie zawsze odpowiadają rzeczywistości. koty psychologia, charakter i cechy ich zachowanie zależy od rodzaju temperamentu zwierząt należy do narodzin. I do tej bazy danych jest już dodane inne cechy jak podrosną. Istnieją cztery rodzaje:

 • Optymistyczni. Ten kot przyzwyczaja się do nowego otoczenia, uwielbia dzieci. Łatwo jest się dogadać z innymi zwierzętami, mobilne i umiarkowanie aktywne.
 • Choleryk. Psychologia psów i kotów tego typu charakteryzują się aktywnością turbulentnym. Ich nastrój zmienia się bardzo szybko, są porywczy i nieco nerwowy, głośno meow, growl. Zwierzę nie będzie tolerować zniewagę lub powstrzymać emocje. wolałby, aby po prostu usiąść pazur albo gryźć przeciwnika. Być to osoba lub inne zwierzę. Z nim nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. Ten kot jest ciekawy żyć z właścicielem, który prowadzi aktywny tryb życia i bardzo różny temperament wybuchowy. W domu, gdzie są małe dzieci, koty, choleryk potrzebę Miej oczy otwarte. Dziecko może nieświadomie pociągnąć za ogon, co daje łapę, za który otrzymał z powrotem.
 • Flegmatyczny. Jest spokojny, nieco powolny i spokojny kot. Ona rzadko pokazuje emocje, powściągliwy i bardzo zamknięte. Ona może spać cały dzień lub obserwować powolny próbuje wyciągnąć ją do gry. Jak ten kot ma homebody, seniorzy lub zapracowanych ludzi rzadko domu.
 • Melancholijny. Jest to zwierzę bardzo wrażliwy i drażliwy. Nie może krzyczeć, nie mówiąc już karane fizycznie. Koty nieśmiałe, boi się obcych i nowym wnętrzem. Psychologia-melancholijny kotów różni się wielkie oddanie i miłość do człowieka. Ale wybór zatrzymują się tylko na jeden komputer, który staje się ich przyjacielem, ponieważ monogamiczne.

Wiedza o temperamencie pomogą wybrać odpowiedni zwierzaka, bo początki cech wyróżniających wyraźnie widoczna w bardzo młodym wieku. Charakter jest pokazany w procesie dialogu z naszymi braćmi i siostrami, a matka-cat. Wystarczy obserwować zachowanie i grać dziecku zrozumieć, co jego postać.

Powiązania z psów i kotów

Relacja z tych bardzo różnych zwierząt są dobrze opisane w pracach K. Lorenz, „Człowiek jest przyjacielem.” Książka, psychologia psów i kotów, w której objawia się na wszystkich stronach, koniecznie musi być na pulpicie. Zwłaszcza, jeśli dana osoba planuje rozpocząć domu te zwierzęta w tym samym czasie. Autor szczegółowo opisuje sytuacje życiowe z własnego doświadczenia, udziela porad i wskazówek. Różnice między zwierzętami morzu. Uzyskać co najmniej język ciała, z których wiele dano do ogona. Pies, machanie ogonem, zdradza radość, pozdrowienia, gotowość do nawiązania kontaktu. Nerwowy skurcz ogona kota oznacza niezadowolenie i podrażnienie. Pierwsze spotkanie z pozornie sprzecznych wrogów, najważniejsze. W zależności od tego, jak to możliwe, i będzie budować kolejne relacje zwierząt. Ale przyjaźń między nimi może być, zwłaszcza jeśli uczą się wzajemnie od najmłodszych lat. Nawet jeśli zdarzy się współpracować i zwierzaki śpią i bawią się razem, to nie znaczy, że wszystkie z nich powinny być wspólne. Każdy z nich potrzebuje jego osobistą przestrzeń, oddzielny kącik z miski na jedzenie, a także taką samą ilość uwagi właściciela. Mrucząc bardziej skłonni do agresji terytorialnej, jak jest natura psychologii kotów.

Książka opisuje także, jak najlepiej uczyć zwierzęta do życia razem, aby w jak najmniejszym stopniu szkodzić psychikę obu. Uważa się, że koty dom kolonia mieszka już u psa – sytuacji najkorzystniejszy. Po tym wszystkim, pies jest mniej martwić o swoje terytorium i bardziej posłuszny, o ile, oczywiście, ich prawo do wychowania. Zauważono również, że większe ras psów szybko przywiązują się do małego kotka. Spadł na zwierzętach miłosnych zacząć dbać o siebie, śpią razem, jedzą z tej samej miski.

Co kot pozy

Uważa się, że przedstawiciele kotów Raczej prostych, szczerych i uczciwych ludzi. Koty, psychologia, którzy zorganizowali wspaniały sposób psów, mogą stać się szybko przyjaciółmi, ale nie niewolników. Znajdź wspólny język z kotem może być, jeśli znasz możliwości swojego zachowania. Należy zwracać uwagę na wszystko: postawa, sposób poruszania, głos, uszu i ogona. Koty są wykorzystywane nie tylko do wyrażania potrzeb dźwięków. Coraz częściej wolą komunikować się za pomocą gestów i mimiki, a czasami całego zestawu znaków.

Miłość do kotów, psychologia, która do końca nikt nie został jeszcze rozwiązany, jest zachętą do studiowania zwyczajów Bestii, i zrozumieć. Pose kot różnią łaskę i może dużo powiedzieć o niej:

 • Spokój, obserwacja – kot siedzi, nogi owinięte ogon.
 • Welcome – kot ociera się o nogi mistrza, przestępując z nogi na nogę.
 • Miłość i lokalizacja – ociera pysk i wąsy na twarzy przyjmującego lub nóg.
 • Zamyślenie – leżąc na plecach.
 • Ostrzeżenie – ostre wychylenia ogona.
 • Bullying – powrót łukowaty łuk.
 • Zagrożenie – włosy stojąc na końcu, nogi są proste i wydłużone.

Podniesiony ogon kota pokazuje przyjazności obniżona i w nieładzie – błąd. Ogon skierowaną w dół i naciskając na podłodze – kot jest przestraszony. Nerwowego drżenie ogona z boku na bok, ubijania je na boki oznacza najwyższy stopień agresji.

Dominacja i chęć powstrzymania agresji wroga jest rzadko spotykane wśród kobiet. matka kot czy jej dzieci są w niebezpieczeństwie, będzie walczyć do samego końca. Ona da dla życia kociąt, nie wycofuje się nawet w najbardziej straszne i dużym przeciwnikiem. Ale koty są często w walce o lokalizacji młodych kotów mogą walczyć brutalnie, starając się dowiedzieć, kto jest silniejszy. Pose, gdy są jeszcze nos w nos, wyraża skrajną koncentrację. Najmniejszy ruch wroga, albo ostry dziwny dźwięk może wywołać dzielną walkę. Ale jeden z kotów ostatecznie pokonany. On kładzie się na brzuchu, mocno ściskając ciało i głowę do ziemi i wyciąga łapę z pazurami w kierunku wroga. Jego postawa wyraża zarówno pokorę i zagrożenie. Zwycięzcą w tym przypadku idzie pierwszy, demonstrując swoją godność i doskonałość. Przyjazne stosunki między dorosłymi samcami praktycznie niemożliwe.

Psychologia zachowań kotów w kierunku osoby w domu jest nieco inna. Oni rzadko wyrażają skrajne agresji do właściciela. Ale obcy mogą porysować lub bite, gdyby nie dać się po znakach ostrzegawczych. Często agresja sprowokowany strachu stres lub pomyłki. Pełne zaufanie do wojska i innych jest pokazany w pozycji na boku lub z tyłu, gdy otwarty brzuch. Oczy kota są zwykle zamknięte, rozluźniła, drzemiąc i nie był przeciwny on pieścił.

Rozmowa z kotem: dźwięków i mimiki

Pomimo faktu, że koty wolą komunikować się za pomocą gestów, najbardziej rozmownych z nich stale pomruk. Język Feline zawiera ponad 16 sygnałów o różnych długościach fal, w tym niedostępne dla ludzkiego ucha ultradźwięki. Te dźwięki niesłyszalne matki są bardziej prawdopodobne, aby komunikować się z kociąt. Zwykłe „meow” może być różna w barwy, tonu. Nauczyć się mówić jak kot, osoba może wnieść do podobnych dźwięków pet niezbędnych informacji. Na przykład, cicho syknął na kota, kiedy ma coś zabronione, można dać jej znać, że nie można tego zrobić. koty Psychologia rozmieszczone tak, że nie są one zbyt rozmowny. Niektóre zwierzęta w życiu nie opublikował tylko kilka cichych dźwięków. Inni, przeciwnie, ciągle krzyczy murchat, warczenie, syk i narzekać. Tutaj mogą powiedzieć nastrój kudłatego przyjaciela słowa jakiegoś kota:

 • Syczeć – sygnał ostrzegawczy.
 • Snort – zaskoczenie, pragnienie, aby odciągnąć wroga, zamieszanie.
 • Niski zakres dudnienie – gotowość do obrony.
 • Grunt – zagrożenie i ostrzeżenie.
 • Stukot zębów, klaskać i beczenie – pragnienie, aby złapać zdobycz lub rozczarowany, jeśli nie było to możliwe.
 • Purr – szczęśliwe życie kota.
 • Coos krótkie „meow” – radość spotkania z życzeniami.
 • Wibracyjne husky „meow” – przyjazne nastawienie, dzięki.

Każdy cedzenie żąda „mi-ayy”, „myaa-y”, w większości przypadków, należy zadzwonić po pomoc, skargi lub lament. Stopień rozmowny kot zależy nie tylko od jego indywidualnego charakteru, ale również od rasy. Psychologia Thai koty, jak również ich kolega syjamskie i orientalne różni się tym, że są one bardzo rozmowny i towarzyski. Brytyjski kot krótkowłosy i europejska, wręcz przeciwnie, są ciche.

Mimikra wszystkie koty są bardzo wyrazisty ze względu na wysoki stopień sprawności ruchowej mięśni twarzy i głowy. Kocie oczy – lustro, które odzwierciedla nastrój i stan umysłu PET. powieki przymknięte, powolne miganie oznacza, spokój umysłu, spokoju, relaksu. Szerokie oczy – obaw procentowych. Strach evince rozszerzone źrenice. Mrużąc oczy z bliskiej odległości wyraża ostrzeżenie i wyzwanie. Ostro źrenice zwężone podać maksymalną koncentrację. Jeśli kot patrzy w dal, to jest gotowy do wykonania. Patrząc wprost w oczy właściciela i wydłużone uszy do przodu wyrazić zainteresowanie, żądanie lub chęć do komunikowania się jest. Opadające uszy w ręku wskazuje agresji i wyciągnąć do tyłu i obniżona – fakt, że kot jest przestraszony. Jeśli czubki uszu drgać nerwowo, to jest oznaką niepewności.

Edukacja i szkolenia, kara i promocja gry i zabawki

Jeśli kobieta lub mężczyzna kocha koty, psychologię, która jest umieszczona tak nieprzewidywalne, że, oczywiście, chce się z nimi bawić. Koty są z natury myśliwych i wiedzą, jak się bawić, a nie osoby. Szelest papieru, koraliki, koronki, zasłony i inne przedmioty, meble i wnętrza – dla nich najlepsze zabawki. Bieganie, skakanie, próbując złapać własny ogon, kotek rozwija ciało i szkieletu, wzmacnia mięśnie. Bawi się z kotem, pamiętaj, że kiedyś dominować. I zbyt agresywna, jej zdaniem, ataki ze strony właściciela może kiedykolwiek pokonał koty procentowe do gry z nim. Łuk na sznurku lub sznurka w jego zrozumieniu – wydobycie. Ofiara nie może działać bez obawy, aby zaatakować lub obalić. Nie powinno się pozwolić kot grać w dłoniach i stopach. Nawyk drapania i gryzienie można łatwo naprawić, co jest bardzo nieprzyjemne i stwarza zagrożenie dla małych dzieci.

Wychowywanie kota, należy pamiętać, że dom wyszkoleni i osiągnięcia jej pełnego posłuszeństwa na niepowodzenie. Ona nie dba o zakazów, ona nie reaguje na kary fizycznej, nadal robić to, co lubisz. Ważne jest, aby nauczyć zwierzę oddawania kału w specjalnym podajniku, pochłaniają jedzenie i sen w ściśle wyznaczonych miejscach. Tutaj wszystkie działania powinny być skierowane na rozwój odruchów warunkowych. Na przykład, jeśli kot dostaje w zwyczaju chodzić obok tacy lub w innym kątem, należy codziennie celowo jazdy w miejscu, czekając na niego, aby jego sprawy. Nie powinniśmy zapominać o promocji, trzeba kota się przytulać, głaskać i pochwały. Po kilku dniach, aw skrajnych przypadkach tygodni, kot przyzwyczaja.

Terytorium i społeczne aspekty zachowań

koty Psychologia jest umieszczony tak, że obszar ten jest bardzo ważny dla nich, ponieważ są one aspołecznych zwierzęta. Oznaczają one swoje ulubione miejsca, chroniąc w ten sposób swoją osobistą przestrzeń przed niechcianymi wrogów. Mimo to w naturze kot może żyć w grupach lub kolonii, gromadząc zainteresowanie. Na przykład, karmić razem, opalać się na słońcu. Zazwyczaj towarzystwo pomiędzy nimi. Każda jednostka zachowuje odrębność, próbując wycofać się spać w odosobnionym miejscu, wybierając poszczególne ścieżki do spacerów i miejsce na refleksję, ulubione drzewa do ostrzenia pazurów.

Polowanie i jedzenie

Chociaż Cat – myśliwi po prostu niesamowity, do domu, aby je polować nie ma potrzeby. Ponieważ nie muszą chronić swoje domy. Żywicielem i obrońcą jest gospodarzem, do której kot jest bardziej, jak rodzic. Jest to oczywiste, w jaki sposób ona przesuwa się z jednej nogi na drugą, delikatnie ocierają nogi, pokazując swoją lokalizację. Podobnie kotek komunikuje się z matką. Polowanie na kota domowego – to zabawa, instynktowne pragnienie. Ona może złapać myszy, muchy czy ptak. Dość rzadki kot postanowił zaatakować ogromnego szczura z ostrymi zębami, które mogłoby ją zranić. Jego dom produkcyjny kot przynosi do domu. To jest dar dla ekspresji gospodarza prawdziwej przyjaźni i opiekuńczy.

Kot matka i potomstwo

Koty – bardzo opiekuńczy i oddaną matką. Ciągle lizać kociąt, pobudzając krążenie krwi i niemowląt oddech. Zwierzęta są podnoszenie ich młode w grze, cichą komunikację. Jeśli istnieje zagrożenie niebezpieczeństwa, kot może przeciągnąć dzieci w innym miejscu. Ale związek matki i dziecka nie trwa długo. Tak szybko, jak dorasta kotek, kot traci zainteresowanie w nim, widząc go jako młodego mężczyzny lub kobiety.

Bez względu na to, co zwierzę zdecydujesz się na osiedlenie się obok siebie z nich, należy pamiętać, że psychologię kotów, psów i innych zwierząt umieszczonych w różnych sposobów. I zanim wprowadzą w nowej kamienicy, byłoby miło, aby zbadać główne cechy zachowania przyszłego zwierzaka do dalszego jego figle, gra lub agresywne zachowanie nie stała się nieprzyjemna niespodzianka. Raz w nowym domu, kotek czuje się bezbronny, niepewny. On musi być tym, który pozwoli mu na osiedlenie się w nowym miejscu, chronić przed niebezpieczeństwem i będzie prawdziwym starszy kolega. A kot nigdy zapomnieć, czuły dobre relacje, a także ból, strach. I wszystkie te uczucia są zazwyczaj związane z osobą. Dbać o kota, pogłaskać ją, nie posiadają siłę, nie karać zbyt surowo, a stanie się Twój wierny przyjaciel od wielu lat.