858 Shares 9369 views

Leptospiroza u ludzi: infekcja, objawy, leczenie

Leptospiroza jest chorobą zakaźną wywołaną przez Leptospira – mikroorganizmów zasiedlających przez warunkach wysokiej temperatury i wilgocią. Leptospiroza jest najczęściej u osób żyjących w krajach tropikalnych. Nośniki zakażenia są zwierzęta: psy, ryjówki, świnie, szczury, bydło . Itd Osoba chora na leptospiroza, nie stanowią zagrożenia dla innych ludzi.

Leptospiroza u ludzi: zakażenie

W infekcji organizmu zwierzęcego wpływa do paszy lub wody. Zakażenie człowieka następuje poprzez skórę gdy jest w kontakcie z odpadami wydzieliny lub zwierząt wodnych wilgotne gleby. Ponadto, zakażenie może wejść, razdelyvaya zakażone mięso lub poprzez spożywanie zakażonej żywności. Leptospiroza jest najczęściej narażona na weterynarzy i pracowników rolnych. Choroba ma charakter sezonowy, największa liczba przypadków zakażenia występuje w sierpniu. Dla człowieka zakażenie leptospirozie wystarczająco nawet chwilowego kontaktu ze skażoną wodą. Jeżeli skóra ma najmniejszego uszkodzenia, Leptospira łatwo wnikają do organizmu. Dostać się do środka mogą być również przez błony śluzowe lub spojówki oka. Raz w organizmie, mikroby zaczynają poruszać się w układzie limfatycznym. Ale w zapalenie węzłów chłonnych one powodować, ale dzięki nim łatwo przenikają do tkanek i narządów, gdzie zaczynają się mnożyć i gromadzić. Okres inkubacji trwa do 2 tygodni. Następnie Leptospira wpływu na nerki, wątroby, na ośrodkowy układ nerwowy, śledzionie, płucach. Oni są izolowane w krwi toksyny powodując poważne zatrucie, niszczenie krwinek czerwonych i zakłócania funkcji krzepnięcia krwi.

Leptospiroza u ludzi: objawy

Pierwsza osoba gwałtownie wzrasta temperatura, istnieją oznaki zatrucia, takie jak ból głowy, gorączka, nudności, utrata apetytu, bezsenność, ciągłe pragnienie. Zwiastunami leptospiroza w tej sprawie jeszcze nie zaobserwowano, chociaż we krwi i płynu mózgowo-rdzeniowego do wykrywania Leptospira już możliwe. Objawy te utrzymują się do 4 – 9 dni. Ponieważ pierwsza faza choroby objawia – leptospiremiya. Następnie pojawiają się bóle mięśni. Na badania palpacyjnego ud, łydek i ból w dole pleców. Nie może być zaczerwienienie twarzy, szyi, klatki piersiowej. Niektórzy ludzie się wysypka, biegunka, kaszel, naruszenie wrażliwości. W ciężkich przypadkach, w wyniku zatrucia narządów wewnętrznych z ryzykiem zapalenia opon mózgowych, niewydolności nerek, żółtaczka, zespół krwotoczny.

Leptospiroza u ludzi: Diagnosis

W celu ustalenia diagnozy postępowania badanie bakteriologiczne. Jak już wspomniano, można zidentyfikować Leptospira w płynie mózgowo-rdzeniowym lub krwi. Jeśli choroba jest przekazywane do organów wewnętrznych, zatrucie faza mikroorganizmy znaleziono w moczu. Czasami lekarze nie można natychmiast rozpoznać i zacząć podejrzewać leptospiroza pacjenta zapalenia wątroby, zapalenie opon mózgowych, zapalenie nerek i innych chorób.

Leptospiroza u ludzi: leczenie

Często warunek dla pacjentów wymaga wdrożenia reanimacji. Choroba jest bardzo poważna, 10% z nich kończy się śmiercią pacjenta. Przewidywanie odzyskiwania zależy od organizmu, a stopień chorobotwórczości Leptospira. Leczenie prowadzi się przez otrzymanie środki przeciwbakteryjne, takie jak chloramfenikol Drugs „” „streptomycyny” „penicyliny” „erytromycyny”. Na efekt terapeutyczny leków powinna zacząć brać po chwili zakażenia nie więcej niż cztery dni.

Zapobieganie leptospiroza

Do głównych metod prewencyjnych środki weterynaryjne sanitarnego, polegające na identyfikacji i leczenia chorych zwierząt. Ograniczyć rozprzestrzenianie Leptospira Leptospira można osiągnąć poprzez szczepienia ludzi i zwierząt. Korzystanie z niedopuszczalnie brudnych źródeł wody.