730 Shares 3288 views

Jak leczyć posiniaczone kolano?

Bardzo często ludzie cierpią z powodu kolizji lub urazu. Stłuczenie łokcia – dość powszechne w praktyce medycznej, jako tej części ciała najbardziej zaangażowanych w codziennych działaniach aktywnej osoby.


Pomimo faktu, że jest to dość łatwe szkoda, może mieć poważne konsekwencje. Po takie urazy musi być bardzo uważny, aby wystąpić objawy, aby móc w odpowiednim czasie wykryć problem i udać się do lekarza na leczenie. Częściej niż nie widział takiego urazu w profesjonalnych sportowców, jak i dzieci.

Powody, dla których może być posiniaczone kolano

To może być w każdym wieku: dzieci, dorosłych, a nawet starszych. Jednakże, jeśli dzieci i młodzież uszkodzone kości i stawy odzyskać bardzo szybko, a następnie stare urazy mogą być poważnym problemem, ponieważ istnieje szansa osteoporozy.

Zasadniczo powoduje uszkodzenie łokcia może być:

 • bezpośrednie trafienie;
 • spadek;
 • stawy kompresji.

Przez uraz łokcia muszą być traktowane z całą odpowiedzialnością i przy pierwszych oznakach poważnych naruszeń natychmiast udać się do lekarza.

Objawy urazu łokcia

Stłuczenie stawu łokciowego (ICD-10) ma wiele różnych objawów. Główne z nich to silne bóle, które znacznie wzmacniają w dowolnych ruchów ręki. Mogą one stopniowo przejść do palców i przedramienia. Inną cechą może być nowotworu kolanko natychmiast po urazie. Wzrost w obszarze urazu mogą być nieznaczne lub wymawiane, to zależy od intensywności i uszkodzenia cech organizmu. Jeśli utworzona na krwiaka miejscu szkody, to znaczy, że są dotknięte naczynia krwionośne. Ruchomość stawu łokciowego przez określony czas, a bounce może powodować występowanie powikłań.

Co zrobić, gdy uraz łokcia

Jeśli pacjent ma uraz stawu łokciowego, konieczne jest przeprowadzenie szeregu działań, które pomogą pozbyć się bólu i zminimalizować skutki kontuzji. Terapia oznacza się:

 • pierwsza pomoc;
 • przyjmowania środków przeciwbólowych;
 • stosowanie czynników lokalnych w łagodzeniu bólu;
 • nałożenie taśmy;
 • Leczenie środków ludowej.

Każda metoda ma swoje zalety, wady, wskazania i przeciwwskazania, więc konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Terminowego opieki medycznej może znacząco zmniejszyć nieprzyjemne skutki urazu. Przede wszystkim konieczne jest, aby naprawić łokieć, zapewniając tym samym jego bezruch i pełnego odpoczynku. W celu zmniejszenia przepływu krwi, ręka musi być zabezpieczony w pozycji uniesionej. Aby spowolnić krwawienie, zmniejszyć ból i obrzęk, trzeba pracować na posiniaczone zimnym miejscu. Wszystkie dodatkowe działanie w leczeniu posiniaczone kolano powinno być powierzone do lekarza.

Leczenie kontuzji łokcia

Jeśli istnieje potłuczony łokieć, jak traktować go tak, że można zmniejszyć ból i zapobiec powikłaniom? Przeprowadzić środki terapeutyczne powinny być natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów, ponieważ od tego zależy w dużej mierze od szybkości odzyskiwania uszkodzonego obszaru i będzie zapobiegać występowaniu powikłań.

Po badaniu lekarskim i diagnozy są przypisane do pacjenta, według metody leczenia:

 • leki;
 • fizjoterapia;
 • masażu oraz fizykoterapia;
 • Techniki ludzie aplikacyjne;
 • chirurgia.

Wybór najbardziej odpowiedniej metody leczenia zależy w dużej mierze od charakteru szkody oraz obecności powikłań. Tylko lekarz może określić złożoność uszkodzeń i wybrać najbardziej odpowiedni sposób, aby wyeliminować objawy.

lek

Stłuczenie stawu łokciowego jest często traktowane z wykorzystaniem leków, które pomagają wyeliminować ostre objawy i przyspiesza gojenie tkanek. Z reguły są stosowane do leczenia tych grup leków:

 • przeciwzapalne;
 • leki zmniejszające przekrwienie;
 • hondroprotektory;
 • witaminy;
 • Rozwiązania do poprawy mikrokrążenia.

Początkowo stosowano w postaci preparatów iniekcyjnych, to przynajmniej ustępujące zapalenie mianowany tabletek i maści.

Stłuczenie łokcia (kod ICD 10) zawsze towarzyszy ból i stan zapalny. Wyeliminować wszystkie objawy pomogą leki w postaci tabletek. Aby wyeliminować ból zaleca się przyjmować „Ketonal”, „Bonifen” „Celebrex” i inne. Najbezpieczniejszymi sposobami, które nie powodują komplikacje, to jest uważany za lek „Celebrex”. Lek ten może być stosowany w całkowicie dowolnym momencie.

Dobrym narzędziem jest uważany za lek „Wobenzym”, która pomaga wyeliminować ból, obrzęk i stan zapalny. Z uszkodzeniem chrząstki hondroprotektory stosowane i kwas hialuronowy, które przyczyniają się do szybkiego wyzdrowienia. Skuteczność tych środków jest zwiększona, jeżeli są używane w połączeniu z tradycyjnymi metodami.

Od drugiego dnia leczenia może być kontynuowana, nie tylko stosowanie tabletek i zastrzyków, ale również użyć maści, żele, kremy. Ograniczenie może być tylko uszkodzenie tkanek.

Zmniejszyć bolesne objawy, stan zapalny i inne objawy, takie jak leki żelu „Febrofid” indomitsinovaya maści i kremu „Ketonal” może. Opuchlizna i obrzęk w miejscu zranienia, aby pomóc usunąć leki, takie jak „Dolobene” i „indovazin”. Środki te pomogą wyeliminować krwiak. W celu zwiększenia działania preparatów do stosowania miejscowego konieczne stosowanie elastycznego bandaża i kolanko klamra.

środki folk w leczeniu

W medycynie, ICD ma posiniaczoną kod kolanko 10 i jest uważany za dość poważne obrażenia. Wyeliminować ból i inne objawy uszkodzenia, można użyć środków ludowej. W szczególności, jest to bardzo dobre „Badyaga”. Gotowy wlać proszek z niewielką ilością wody i stosuje się uzyskaną zawiesinę do miejsca urazu i dokonać kompresji za pomocą gazy lub bandaża.

Aby zmniejszyć siniaki i wyeliminować stan zapalny, to jest możliwe, aby wywary z kwiatów arniki i zgłosić się do narzędzia. Dla dobra lokalnej wpływ bardzo dobre dopasowanie jodu siatki, łopian liści lub nalewki alkoholowe roślin leczniczych.

Okład ze świeżych ziemniaków puree pomogą zmniejszyć obrzęk i wyeliminować stan zapalny. Tylko terapia kompleksowa, dobrze przemyślana pomoże szybko pozbyć się objawów i chronią przed wystąpieniem powikłań.

Prowadzenie fizykoterapii w leczeniu

Stłuczenie stawu łokciowego, których leczenie należy rozpocząć natychmiast, to znaczy przez siebie i przeprowadzenia fizjoterapii. Takie rozwiązania są przedstawione, nie tylko w okresie ostrego uszkodzenia lecz również w czasie fazy odzyskiwania, ponieważ sposób ten jest bardzo dobry efekt, zwłaszcza w połączeniu z zastosowaniem leków.

Na dobry wynik trzeba przeprowadzać takich zabiegów jak:

 • elektroforeza;
 • laseroterapia;
 • Leczenie parafina;
 • terapia magnetyczna;
 • Fala terapii;
 • balneoterapia.

W celu przyspieszenia powrotu pacjenta, konieczne jest przeprowadzenie złożonej fizjoterapię.

Masażu i fizykoterapii w leczeniu

Gimnastyka niezbędne do przeprowadzenia w okresie ożywienia, pod warunkiem, że stawy są nieuszkodzone. Po usunięciu opatrunku przedstawiono procedury kompleks masażu i rozwoju w uszkodzonych miejscach. konkretne ćwiczenia ręczne stosowane jako że przywrócenie uszkodzonych stawów stają się coraz bardziej złożone, a następnie trzeba stopniowo wprowadzać ćwiczenia z symulatorów i ważenia. Dla każdego pacjenta, lekarz wybiera optymalny zestaw fizykoterapii.

Chirurgia urazu łokcia

Jeśli wystąpi potłuczony łokieć, płyn gromadzi się w uszkodzonym obszarze, konieczne jest przebicie obszaru. Po tym opróżniającym nadmiaru płynu i krwi, a następnie powstałą wnękę przemyto antyseptyczny.

W przypadku złamań może wymagać otrzymane fragmenty przy użyciu specjalnych śrub metalowych.