635 Shares 3501 views

Bunt Stepan Razin rozpoczął się od zwykłych napadów i zakończył wojnę chłopską

Kozak i Ruch ludowy wobec pańszczyzny, prowadzony przez znanego kozackiego Ataman jest najpotężniejszym i rozpowszechnione w XVII wieku w historii Rosji. Stepan Razin Powstanie rozpoczęto dona i rozprzestrzenił się na Kaspijskiego i ziemie Wołgi, obejmujące duże obszary i wpływających na wielu ludzi.


Gwałtowna zmiana sytuacji społecznej w regionach kozackich z Donem było powodem, że powstanie Stepana Razina. Rok po roku, chłopi pogorszeniu. Don i ziemie Wołgi przybywali zbiegłych chłopów, którzy chcieli pozbyć zniewolenia. Ale nawet tutaj, ich sytuacja pozostała grób jako radykalne Kozaków niechętnie podejmują je na swoich ziemiach. Zmusiło „golutvennyh” Kozaków zjednoczyć i angażować się w rabunku i grabieży.

Stepan Razin Powstanie zaczęło się od drapieżnych najazdów Kozaków na ziemie Wołgi. W 1667 Razin zajęte miasto Yaik nad Wołgą, gdzie dołączyło wielu Kozaków. W 1668 razintsy spustoszyła wybrzeża Morza Kaspijskiego, a następnie wszedł w konfrontacji z Iranem. Kozacy zdobyli miasto Ferahabad, zdobył wielkie zwycięstwo nad irańskiej marynarki, aw 1669 roku powrócił do Don. Sukces Razin dramatycznie zwiększyła swój prestiż wśród mieszkańców Donu i Wołgi regionu, co pozwoliło mu nadrobić straty i zdobyć nową armię.

Nie trzeba chłop powstanie Stepana Razina rozpoczęła się w 1670 roku. Na wiosnę roku przeniósł się do Wołgi. Jego kampania towarzyszyły akty zamieszek i niepokojów poddanych, starając się uciec z niewoli. W maju został on schwytany Tsaritsyn. Astrachań, Saratov i Samara otworzył bramę przed Kozakami, gdzie pod jego początek przenieśli wielu łuczników i mieszczan.

Jesienią Stepana Razina wojska oblegały ufortyfikowanego miasta Simbirsk. W tym czasie do powstania połączonej przez wielu rdzennych mieszkańców Tatarzy, Chuvash, Mordovian. Jednakże oblężenie przeciągała, co pozwoliło hetmani królewscy zebrać duże armie. Carski rząd w pośpiechu, aby zmobilizować wszystkie siły do stłumienia rebelii i wysłał 60000th armię Simbirsk. 3 października 1670 w Simbirsk między Kozakami i sił królewskich była decydująca bitwa, w której rebelianci zostali pokonani.

Rannych Stepana Razina Kozacy wierny do niego zostały podjęte w celu Donem, gdzie miał zamiar zebrać nową armię, ale oszczędni Kozacy schwytany go i dał dowódców królewskich. 06 czerwca 1671 Stepan Razin został zakwaterowani w Moskwie. Jednak jego śmierć nie zatrzymał się do powstania wielu kozackich wodzowie nadal walczyć nawet przez sześć miesięcy. Dopiero w listopadzie 1671 żołnierze królewscy byli w stanie podjąć ostatni bastion razintsev – Astrachań.

Powstanie doprowadziły Stepan Razin 1670-1671 gg. W przeciwieństwie do jego poprzednie kampanie już prowadzone ostry charakter społeczny, a wielu historyków zwanych „chłopska wojna”, wobec władzy królewskiej i poddaństwa działał jako populacji Don i regionu Wołga, walcząc przeciwko dominacji władzy i braku praw chłopstwa.

W ten sposób powstanie Stepana Razina Kozak rozpoczął się napadu i stopniowo przekształcił się w ruchu chłopskiego na pełną skalę, których celem było zmniejszenie podatków i ceł oraz poprawę warunków życia chłopstwa.