463 Shares 2389 views

Proste i smaczne przepisy na piknik w przyrodzie

Jakie przepisy mogą być użyte na piknik w przyrodzie? Wyczerpująca odpowiedź na to pytanie zostanie uzyskana w tym artykule.


Informacje ogólne

Za każdym razem, idąc naturą, chcę się zrelaksować jak najwięcej. Dlatego jedzenie na piknik, którego przepisy potraktujemy nieco dalej, powinny być przygotowywane szybko i łatwo, a okazuje się być pyszne, pożyteczne i pożywne. Oczywiście można ograniczyć się do prostego krojenia świeżych warzyw. Ale co, jeśli trzeba pokryć piękny stolik na cześć wakacji? W tym celu zalecamy stosowanie następujących recept na piknik w naturze.

Delikatny i smaczny szaszłyk z kurczaka z piersi z kurczaka

Jakiego rodzaju wycieczka do natury bez zwykłego szaszłyk z szałasu? Jednak w przypadku tego dania nie jest konieczne stosowanie wieprzowiny. W końcu, gdy jest bardziej smaczne i bardziej przetargu, otrzymuje się szaszłyk z białego mięsa drobiowego. Do tego potrzebujemy:

 • Piersi z kurczaka jak najświeższe – 3-5 kg (w zależności od liczby osób);
 • Przyprawy aromatyczne, w tym pieprz i sól – używane według własnego uznania;
 • Majonez jest niskotłuszczowy – 4-5 dużych łyżek;
 • Woda pitna – 3-5 szklanek;
 • Świeże warzywa, w tym strzały ze strzałkami – dodaj do gotowej potrawy.

Przygotowanie mięsa

Przepisy na piknik w naturze powinny być proste i łatwe do przygotowania. Dlatego zdecydowaliśmy się użyć szaszłyk zamiast szarlotki i przetargu drobiowego mięsa. Należy dokładnie umyć, delikatnie oczyścić skórę, kości i pokroić na nie bardzo małe kawałki. Następnie trzeba wziąć nowy pakiet, włóż piersi z kurczaka i dodaj wodę słodką. W tym stanie zaleca się poczekać około pół godziny. Następnie należy wyciąć kawałki, wysuszyć papierowymi ręcznikami, smarować majonezem o obniżonej zawartości tłuszczu i przyprawić aromatycznymi przyprawami.

Obróbka cieplna

Przedstawiona recepta na piknik (można zobaczyć zdjęcie tego naczynia w tym artykule) różni się od tradycyjnego sposobu gotowania szaszłyk w tym, że sprawia, że danie mięsne jest bardzo delikatne, soczyste i smaczne.

Do obróbki cieplnej piersi z kurczaka w przyrodzie konieczne jest zapalenie ognia na grillu i poczekać na pojawienie się gorących żar. Dalsze kawałki mięsa należy umieścić na szaszłykach i smażyć równomiernie na węgle przez 25-35 minut.

Prawidłowe podawanie

Niewiele wiadomo o tym, jakie przepisy mogą być użyte na piknik w przyrodzie. Wszakże dla pomyślnego obchodu urodzin na świeżym powietrzu jest ważne i służy. Należy zauważyć, że nie zaleca się układania na stole letnim produktów wymagających stałego chłodzenia (masło, wyroby cukiernicze, lody, składniki mleczarskie, kiełbaski, majonez itp.). Jeśli zaniedbasz tę radę, możesz łatwo zatruwać się, nie tylko siebie, ale także zranić swoich bliskich ludzi.

Tak więc, po tym, jak szaszłyk z piersi z kurczaka jest w całości gotowany, należy ostrożnie wyjąć z szaszłyków, włożyć dużą talerz i posypać pokrojoną posiekaną zieloną cebulą, natką pietruszki i koperkiem.

Łatwa sałatka na piknik: przepis

Jeśli w naturze jako gorące danie zdecydujesz się podawać szaszłyk z mięsa, to nie jest w żaden sposób zalecane do gotowania lub pieczenia ziemniaków. Wszakże z kombinacji takich składników ty i twoi goście niemal natychmiast po jedzeniu poczujesz bezprecedensową wagę w brzuchu, co niewątpliwie zepsu cię przez cały okres odpoczynku. W związku z tym zaleca się serwowanie lekkiej, ale smacznej sałatki z mięsem. W przypadku pikniku recepta na takie naczynie powinna zawierać tylko świeże warzywa, a mianowicie:

 • Dojrzałe pomidory – 3-4 szt.
 • Ogórki duże – 2-3 szt.
 • Zielona świeża i zielona cebula – wzdłuż belki;
 • Bułgarski pieprz – 1 szt.
 • Liście sałaty – kilka sztuk;
 • Oliwki lub oliwki bez pestek – standardowy słoik;
 • Ser "Feta" – 100 g (można natychmiast wziąć w kostkę);
 • Słonecznik lub oliwa z oliwek – 2 duże łyżeczki;
 • Kwiat miodu – łyżeczka na deser;
 • Musztarda ½ łyżeczki.

Przetwarzanie warzyw i przygotowywanie sosów

Można przygotować ten sałatkę bezpośrednio na przyrodę. Wymaga to mycia wszystkich warzyw i zieleni. Ogórki, bułgarskie papryki i pomidory powinny być pokrojone w duże kostki, zielone drobno pokrojoną zielenią, a liść sałaty chaotycznie rozerwać. Następnie należy rozpocząć przygotowywanie sosu. W tym celu wymieszaj słonecznik lub oliwę z oliwek, miód i musztardę.

Proces tworzenia sałatek

Po przygotowaniu warzyw i sosu można zacząć sałatkę letnią. W tym celu pomidory, bułgarskie papryki, ogórki i zielone muszą być umieszczone na dużej talerzu. Następnie należy je wylać pikantnym sosem i wymieszać. Podsumowując, sałatka jest zobowiązana do układania kostek sera Feta i całych oliwek (lub oliwek). Następnie nie należy mieszać naczynia, należy natychmiast podawać do stołu wraz z gotowym szaszłykiem.

Pyszne i lekkie kanapki

Przepisy na zimne przekąski piknikowe są zawsze bardzo popularne wśród tych, którzy lubią relaksować się w przyrodzie. W końcu, zanim siadasz przy stole i delektujesz się najbardziej pysznym szaszłyk z szałasu, które trzeba czekać, z lekką sałatką warzywną, naprawdę chcesz mieć szybką przekąskę. W tym celu zalecamy robienie małych kanapek, które zawierają następujące składniki:

 • Niesłodzone bochenek (można wziąć zwykły chleb) – 2-3 szt.
 • Jaja kurczaka gotowane – 3 sztuki;
 • Bułgarski pieprz – 2 szt.
 • Dojrzałe pomidory – 3 szt.
 • Tuńczyk w puszkach – 2 słoiki;
 • Liście świeżej sałaty – kilka sztuk;
 • Sprig z pietruszki i koperek – kilka sztuk

Przygotowanie głównych komponentów

Do przygotowywania takich kanapek konieczne jest gotowanie jaj z wyprzedzeniem, a także staranne mycie warzyw i zieleni. Ponadto trzeba pociąć pomidory i bułgarski pieprz na plasterki, a konserwowane tuńczyka z własnym sokiem. Konieczne jest również dzielenie bochenka niesłodzonego na plasterki o grubości 1-2 cm.

Proces formowania kanapek

Na bochenku (na każdy kawałek) należy układać świeży liść sałaty, włożyć konserwy tuńczyk, a na górze umieścić koło jajka, pomidor, pierścień bułgarskiego pieprzu i gałązkę natki pietruszki, koperek.

Kajak na piknik

Przepisy na kanapki piknikowe są nie mniej popularne niż kanapki. Przecież taka zimna przekąska jest wygodna, ponieważ może być spożywane, nawet jeśli nie masz czasu na umycie rąk i chcesz mieć ukąszenie.

Tak więc, do gotowania canapés będziemy potrzebować:

 • Szaszłyki – 20-30 sztuk;
 • Ser "Mozzarella" – 200 g;
 • Świeży ogórek – 2-3 sztuki;
 • Oliwki z nadzieniem – słoik;
 • Pomidory czereśniowe – 20-30 szt.

Proces gotowania

Takie przekąski są przygotowywane dość łatwo. W tym celu należy umyć wszystkie warzywa. Ogórki należy obrać, a następnie pokroić w gładkie kostki (2 x 2 cm w rozmiarze). Podobnie zaleca się cięcie i ser. Następnie musisz zacząć tworzyć canapé. W tym celu na szpilkę należy nałożyć naprzemiennie następujące składniki: pomidorkę cherry, kostkę sera, oliwkę i świeży sześcian ogórka. Wszystkie uformowane przekąski powinny być umieszczone na płaskiej płycie i podawane z gośćmi wraz z wstępnie gotowanymi kanapkami.

Podsumujmy wyniki

Jak widać, niełatwe jest przygotowanie pięknego i pysznego stołu do rekreacji na świeżym powietrzu. Jeśli nie możesz zrobić bez deseru, zalecamy nie kupowanie ciasta lub ciasta wcześniej, ale słodki arbuz lub soczysty melon. Bon appetit!