488 Shares 4650 views

Czy minerały Dalekim Wschodzie?

Amur, Kamczatka, Koryak, Magadan, Sachalin i Chukotka regiony, Żydowski Region Autonomiczny i Republiki Sacha jest zaznaczone na mapie na Dalekim Wschodzie. Minerały z tego rozległego regionu wschodniej Rosji mają rezerw, które według bogactwa nie ma sobie równych na świecie.

teren

Trzy czwarte terytorium Dalekim Wschodzie – są góry, wyżyny i płaskowyże. Plains oznaczone tylko dolinach rzek i wybrzeży mórz. osady mineralne Dalekim Wschodzie znajdują się niemal wszędzie, ponieważ nie są charakterystyczne cechy podziemnych magazynów. Jednak, aby dokładnie określić rodzaj występowania, ilość, jakość ich zawartości wszędzie nie jest jeszcze możliwe z wielu powodów. Warunki górnictwa na Dalekim Wschodzie są dość skomplikowane z następujących powodów.

1. ogromne terytorium geologicznie słabo poznane.

2. brak niezbędnej infrastruktury dla rozwoju złóż.

3. scouting teren jest bardzo trudno dostępne.

4. procesory transportowe drogie.

5. Surowiec do głębokości ekstrakcji jest niewystarczająca.

6. Zestaw przynajmniej nie bez powodu.

Niemniej jednak, na Dalekim Wschodzie minerały harcerze. Oto lista depozytów, które zostały już zidentyfikowane. Bogate złoża rud polimetaliczna, manganu, tytanu, magnetyt, miedź, żelazo jest już wymienione jako zmian w najbliższej przyszłości.

perspektywy

Obecnie zostało zbadane, takich jak złoża minerałów, ropy naftowej i gazu, apatyt, rzadkich i metale ziem rzadkich, srebra i wielu innych. Wkrótce rozpocznie rozwój złóż węgla, cyny, boksytu. Co więcej, właściwości fizyko-chemiczne i właściwości są zgodne z obowiązującymi normami międzynarodowymi.

Rozwiązać problemy komunikacyjne na Dalekim Wschodzie – minerały będzie rozwijał się bardzo szybko, jak wiele dziedzin, które nie wymagają dużych nakładów: możliwy otwartym górnictwa odkrywkowego, który znajduje się na powierzchni. Ponadto powinna ona mieć zastosowanie najnowszych technologii w poszukiwanie i wydobycie.

eksport

Bogactwo podłoża naszego kraju jest znany na całym świecie i jest przedmiotem i powodem ustanowienia stosunków między Rosją i innymi krajami. Główni eksporterzy, którzy są zainteresowani złóż mineralnych na Dalekim Wschodzie, jest, oczywiście, kraje Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, położone w sąsiednich regionach. Japonia, Korea, Chiny są wśród nabywców naszych zasobów naturalnych, ustalenie handlu z Indii, Pakistanu i innych krajów Azji Południowej.

Chińczycy od dawna inwestuje na Dalekim Wschodzie, skamieniałości, które nie są porównywalne do podstawy wydobywającego Chin i innych krajów. Na chińskim Finansów wzniesiony Kimkano kompleks Sutarskoye-górniczej. Kiedy Chiny inwestuje w budowę samego i buduje Chinach. Tak więc, w krótkim czasie, kompleks będzie gotowy, ponieważ Organizacja Pracy chiński jest poza pochwały. Należy zauważyć, że chińskie projekty są rzadkie, ponieważ nawet nie zawsze działa szybko rozpocząć produkcję: to bardzo skomplikowany proces wszelkiego rodzaju zezwoleń dla gruntów przeznaczonych do użytku podłoża.

Oprócz węgla i rud żelaza

Daleki Wschód jest przechowywany we wnętrzu unikalnych złóż złota, platyny i diamentów. Depozyty te zostały opracowane głównie przez długi czas, a większość funkcji rozwojowej. Yakut diamenty zupełnie konkurować pod względem wielkości i jakości do RPA – najlepsza. To prawda, że pole nie jest tak wielka, jak w Afryce. Scout wnętrzności Czukotce, Kamczatce i Sachalinie, gdzie nasz kraj prawdopodobnie również spodziewać przyjemnych niespodzianek w zakresie metali szlachetnych i kamieni.

Region Daleki Wschód – wiodącym krajem naturalne zapasy: metale szlachetne, wolfram, cyna, molibden, miedź, niob, wolfram … rezerwy, na przykład, istnieje około jednego miliona ton – 60% rosyjskiego magazynu. Molibdenu na Dalekim Wschodzie, 67% wszystkich rezerw rosyjskich. Połowa produkcji odbywa się tu ponad 70% jest eksportowane.

polimetalicznych zasobów jest również znacząca – czterdzieści procent rosyjskich rezerw. Prowadzenie – 45% cynku – 55%. Po prostu dużo miedzi (Chukotka, depozyt jest niezabudowana), niob (Daleki Wschód – główny dostawca), mają duże ilości wszystkich metali nieżelaznych innych niż chromu. Ponadto, lokalne rudy tak bogate, że wymagają niewiele lub nie ma zysku. Do tej pory działało 827 najbogatsze złoża 25 rodzajów minerałów.

priorytety

Ocenę warunków wydobycia na Dalekim Wschodzie, oczywiście, a nie negatywne. Po prostu trzeba przede wszystkim nawiązać połączenia komunikacyjne. East-Siberian Bajkał-Amur i Mainline nie będzie w stanie wyciągnąć taką ilość surowca, który jest w stanie dostarczyć na Dalekim Wschodzie. Minerały w regionie potrzeba dróg!

Ten sam problem istnieje tu i zasoby energetyczne. Bez dostępności energii elektrycznej, górnictwa, a jeszcze bardziej – wydobycie niemożliwe. Wiele lance zostały podzielone w próbie przezwyciężenia biurokratycznych i prawnych, norm, które utrudniają pracę górnictwa w regionie. To tak bardzo potrzebne ramy, korzyści dla nich, nowe technologie, inwestycje pieniężne. W przypadku braku któregokolwiek z tych warunków nie zginą wszystkie plany budowy dowolnego nowego kompleksu wydobywczego na Dalekim Wschodzie.

„Gold” Kołyma

Co złoża rudy te, które ma na Dalekim Wschodzie, minerały przeznaczane do rezerwy złota w kraju? Oczywiście, Kołymie. A teraz, nowa formuła – „złoto” Chukotka. Dobrze rozwinięte pole w górnej Selemdzha, w dolnym biegu rzeki Amur, na wschodnich zboczach Sichote-Alin, na prawym brzegu Zeya. Okazało się, że złoto, które jest godne zasobów górniczych, Sachalin i Kamczatkę.

Perspektywy, który ma na Dalekim Wschodzie, górnictwo, metale szlachetne, w szczególności – w rozwoju technologii, które są wydobywane z skał grafitowych nanocząstek złota i platyny. Zawartość tych metali szlachetnych jest zgodna i często przewyższają takie same wskaźniki najbogatsze złoża platyny na świecie. Rezerwy te zostały zbadane otwarty w Khabarovsk i terytoriów Primorye, oraz w autonomicznym regionie żydowskiej.