407 Shares 3389 views

Jak wybrać przenośnego klimatyzatora do domu. mobile klimatyzacja

Klimatyzacja odnosi się do domowego sprzętu HVAC, w których wybór jest niezbędna metoda instalacji. Montaż tradycyjnych modeli przewiduje utworzenie specjalnego otworu w ścianie. Następnie blok jest mocowany na powierzchni, a jego pozycja nie jest już zmieniona. Takie podejście do zapewnienia systemu klimatyzacji ma swoje zalety, ale w pewnych warunkach jest bardziej celowe użycie przenośnej typu modelu. Podłoga ta jednostek, które mogą być przesuwane granicach domów, które są ustalane wyłącznie przez dostępem do gniazdek elektrycznych. Pod względem wydajności zewnętrznej klimatyzacji nie jest gorsze od tradycyjnych wersjach przenośnych, ale ma cechy strukturalne i operacyjne. Takie modele są wprowadzane na rynek w szerokim zakresie, dzięki czemu można wybrać najlepszą opcję dla zadań o dowolnej złożoności.


Zalety telefonów klimatyzatorów

Główną zaletą, która jest w rzeczywistości, zwraca uwagę konsumenta do takich systemów jest to, że mogą one poruszać i niewielki rozmiar. Pod względem ergonomii jest najlepszym rozwiązaniem. Warto również zauważyć, że przenośny klimatyzator bez powietrza nie wymaga dziurę w ścianie. Z jednej strony, eliminuje wiele problemów z instalacją, a z drugiej – pozwala zachować integralność mety i zaoszczędzić pieniądze. Istnieją również korzyści pod względem łatwości obsługi. Mimo to, klimatyzacja ruchoma konstrukcja jest bardziej ergonomiczny dbać. Nawet niedoświadczony użytkownik będzie mógł wykonać czyszczenie wymiana wentylatora i filtra.

Jeśli chodzi o wprowadzanie nowych modeli technologicznych w tej kategorii również posiadają znaczące postępy w kierunku zwiększenia funkcjonalności i łatwości użytkowania. Na przykład, przenośny klimatyzator Ballu już w średnim przedziale cenowym jest, aby zapisać ustawienie i regulację kierunku przepływu powietrza.

Wady przenośnych klimatyzatorów

Dla profesjonalistów w formie mobilności i zwartości ukryciu i wiele znaczących wad przenośnych klimatyzatorów. Jednym z nich jest wysoki poziom hałasu. Przyczyną tej luki nie leży w braku izolacji i cech konstrukcyjnych. W odróżnieniu od modeli stacjonarnych, system zawiera kompresor w jednej obudowie. Składnik ten jest źródłem hałasu. Ponadto, przenośny klimatyzator dla domu wymaga regularnego monitorowania kondensatu. Gdy pan jest wypełniona wodą, czujnik automatycznie wyłącza urządzenie. Według właścicieli, w gorącej wodzie musi być odprowadzana co trzy godziny. Co do jakości wykonania funkcji bezpośredniej mikroklimat w pomieszczeniach takie urządzenia są zwykle charakteryzowane przez niewielki spadek temperatury.

Odmiany przenośnych klimatyzatorów

Bardziej powszechne urządzenie jednoczęściowe, w którym cała komunikacja, mechanizmy działania i napełniania elektroniczny zamknięty w jednej obudowie. Grupa ta zawiera mini przenośny klimatyzator, który jest małe, ale jest w stanie zapewnić ten sam zakres funkcji – ochłodzeniu do jonizacji i równomiernego suszenia.

Druga odmiana tych systemów polega na zastosowaniu dzielonej konstrukcji. Oznacza to, że zestaw zawiera dwa bloki, zarówno w systemie tradycyjnym. Jednym z nich jest zainstalowany na zewnątrz, a drugi to urządzenie do użytku w pomieszczeniach zamkniętych. W rezultacie korzyści osiągnięte i konwencjonalny model i zalety technologii mobilnej. Fakt, że kompresor przenośny klimatyzator do domu z usunięciem zewnętrznej oszczędzony od hałaśliwej pracy, ale jednocześnie zachowuje możliwość przemieszczania jednostki wewnętrznej.

Dobór mocy

Należy zauważyć, że średnia pojemność takie gorsze modele stacjonarne odpowiedniki. Ale jeśli operacja wyposażenia planowane jest w mieszkaniu lub małym domu, to zastrzeżenie nie stać się przeszkodą do stworzenia optymalnego mikroklimatu. Na rynku są jednostki z poziomami mocy średnio od 2 do 5 kW. Wskaźnik ten jest często kluczowe znaczenie z tego powodu, że wydajność chłodzenia zależy od niego, jest w stanie zapewnić przenośny klimatyzator. Cena jest również w dużym stopniu zależy od mocy – na przykład modele 2-3 kW może kosztować 12-15 rubli i warianty do 4 kW i więcej kosztują zazwyczaj w ilości nie mniejszej niż 20 tys …. Istnieją również bardziej wydajne maszyny, które szacuje się na 50-60 tys. RUB. Ale to modele przemysłowe, których pojemność przekracza daleko jednostek krajowych.

Producenci z punktu zasilania i obszaru pokoju, który może pomieścić do klimatyzacji. Przykładowo, przenośny domu niskiej mocy klimatyzator nadaje się do pomieszczeń, w zakresie nie więcej niż 20 m 2, i w modyfikacji z dużej pojemności elektrycznej mogą być stosowane w strefach do 40 m2.

Potrzebują kondensatu?

Mamy już zauważyć, że jedną z wad przenośnych klimatyzatorów jest konieczność ręcznego drenażu nagromadzonego kondensatu. Jednak producenci i okazją, aby rozwiązać ten mankament. Oferują one kompletne systemy specjalny syfon kondensatu. To urządzenie automatycznego zbierania wody w odpowiednim pojemniku. Ten dodatek w przenośnym klimatyzatorem dla domu jest samowystarczalny i łatwe w obsłudze. Ale wraz z rozwojem elementów konstrukcyjnych stracił jednego z głównych zalet tego typu urządzeń – Kompaktowy i łatwy w obsłudze.

Funkcjonalność: co zwrócić uwagę?

Oprócz bezpośredniego problemu powietrza chłodzącego sprzęt klimatyzacji umożliwia również szereg innych funkcji. Na przykład, urządzenia mobilne są w stanie wykonać filtrowanie wielopoziomowego. Najbardziej zaawansowane technologicznie i efektywne pod względem oczyszczania powietrza są uważane za wzór filtr plazmowy. Ten przenośny klimatyzator, których cena przekracza zwykle 20 tys. Rub., Ale do tego, użytkownik może oczekiwać, aby pozbyć się zapachu dymu, kurzu i innych drobnych cząsteczek. Ale to nie tylko w skuteczność czyszczenia, która sięga 95%. Takie urządzenia, nawet z upływem czasu nie obniża jakość filtrowania.

producenci

Najbardziej wydajne i wytrzymałe modele oferują marki Fujitsu, Ogólnej i Daikin. Ten sprzętowy premia, która jest różna i wysoka funkcjonalność oraz niepowtarzalny design z dobrymi ergonomii. Jeśli potrzebne niedrogie rozwiązanie, należy wybrać spośród opcji budżetowych. Na przykład, przenośny klimatyzator Ballu w niewielkiej cenie różni przyzwoitą jakość wykonania oraz nowoczesne sterowanie elektroniczne. Średnio klasa udostępnia opcje z Samsung, Toshiba, LG, i innych znanych producentów.

wniosek

Dla wszystkich jego wad urządzenia mobilne klimatyczny utrzymuje silną pozycję na rynku. W dużym stopniu ta jest formą czynnika w dziedzinie, do której zalety to zwartość, łatwość obsługi i atrakcyjny wygląd. Warto zauważyć i funkcjonalne korzyści z klimatyzatora zewnętrznego Portable w wszystkich kategoriach cenowych. Jest zdolność do jonizacji powietrza, jego czyszczenie wysokiej jakości i wydajności suszenia. Producenci również zasilania przenośnych modeli nowoczesnych systemów elektronicznych dla wygodnego sterowania. Obecność czasowych oraz środki automatyczne dostosowywanie parametrów roboczych przez długi czas był wymagany do klimatyzacji w środkowym przedziale cenowym. Jak dla urządzeń klasy ekonomicznej, zapewniają właścicielowi możliwość zdalnego kontrolowania i regulować kierunek strumienia powietrza.