396 Shares 7782 views

Microsporia dziecka: objawy, leczenie, zalecenia

Jeśli dziecko nagle mikrosporiya, to musisz nauczyć się jak najwięcej o tej chorobie, ale lepiej – zrobić to z wyprzedzeniem i uniknąć. Więc mikrosporiya dziecko ma jedno główne zagrożenia: jest bardzo zaraźliwy. Jest to choroba grzybowa, to wpływa na skórę, paznokcie czasem.


Microsporia dziecko dostanie się na skórze spowodowane przez mikrosporum grzyba. Zazwyczaj osoba jest zainfekowany przez inną osobę z microsporia lub po kontakcie z chorymi zwierzętami. Ale ustalone i przypadki przeniesienia choroby poprzez wykorzystanie wspólnych elementów.

Główne objawy kliniczne

W większości przypadków, gdy można zauważyć, ta choroba jest niemożliwe, ponieważ mikrosporiya dziecko ma okres utajenia, który może trwać 2 tygodnie – 3 miesiące. Po tym, gładszą powierzchnię skóry o właściwy kształt plamki (okrągłego lub owalnego), są objęte płatków łusek. Co do zasady, na terenach dotkniętych nie łączyć ze sobą.

W przypadku, gdy zaszokował skórę głowy, włosy wszystkie na poziomie 5-8 mm od korzeni odciętych, skóra może świecić na czerwono. Zewnętrznie, istnieje poczucie, że dziecko włosy jakby posypane mąką. Czasami podstawa włosy otoczone skorupą, która nazywa się kołnierz.

Zazwyczaj analizy pokazują, że w organizmie jest stan zapalny, ale niewiele. Wielki dyskomfort dostarcza co mikrosporiya dziecko jest straszne swędzenie. W niektórych przypadkach istnieją objawy powszechnych dolegliwości, takich jak gorączka, wysypki alergiczne, obrzęk węzłów chłonnych.

Jak leczyć dzieci mikrosporiya?

Natychmiast należy przygotować się do faktu, że mikrosporiya dziecko jest traktowany przez długi czas: 5-6 tygodni. Jak najskuteczniejsze środki eksperci wyznaczają 5% roztwór jodu, powinny one być kilka razy dziennie smarować zainfekowanego ogniska. I tak dalej, przez cały tydzień. Następnie zastosowano maść Wilkinson.

Wieczorem, zaleca się, aby trzeć się w maści skóry, zawierające w swoim składzie od kwasu salicylowego, siarki i smoły w ciągu 2-3 tygodni. W indywidualnych przypadkach, jeżeli jest to konieczne, lekarz może przepisać antybiotyki. Pożądane jest również, aby dziecko regularnie golić włosy i umyj włosy codziennie używając mydła dla dzieci na tydzień.

Jeśli mikrosporiya u dzieci, kwarantanna powinna być natychmiast powoływany i przypadki powinny być niezwłocznie odizolowane od innych, wszystkie z nich korzystać przedmioty powinny być przechowywane oddzielnie od innych i stale dezynfekowane. Należy również być zobowiązane do przeprowadzenia dezynfekcji po leczeniu pomieszczeniu, w którym chorych dzieci.

Jako środek ostrożności, pożądane jest z góry jest dostępny wytłumaczyć dziecku, że po każdym kontakcie z ulicy lub obcych zwierząt trzeba umyć dokładnie ręce. A także powiedzieć mu, że nie można korzystać z innych chusteczki ludzi, nie nosić czyjeś ubranie i cieszyć się nie posiada własnego grzebienia. Wszystko to przyczyni się do ochrony dzieci przed takim złośliwym choroby grzybiczej jako mikrosporiya.