716 Shares 3749 views

Leczenie obrzęk limfatyczny w klinice Lymphology Innovation Vascular Center

Współczesna medycyna ma więcej funkcji niż kiedykolwiek wcześniej, w leczeniu lymphedema (lymphostasis). Większość metod wykazały pewną skuteczność. Eksperci uważają jednak, że potrzebne są dalsze badania jest dokładnie powiedzieć, kiedy zabiegi są najbardziej skuteczne w jakich kombinacjach i w jakich sytuacjach. Połączenie metod pozwala lekarzowi, aby wybrać kilka opcji leczenia.


Procedury takie jak instrukcja limfodrenzhny masażu, bandażowania i pneumocompression może pomóc drenażu chłonki z ramienia, nogi lub innej części ciała dotkniętej obrzękiem limfatycznym.

Zmiany stylu życia – takich jak ochrona utraty skóry, ćwiczeń i waga – są pokazane pomóc układ limfatyczny.

Stopień, intensywność i czas trwania leczenia zależy od stopnia nasilenia choroby. Na przykład, łagodne formy z lekkim obrzękiem, zwykle wymaga mniej niż obróbce w dalszych etapach obrzęk limfatyczny z widocznym obrzękiem i zwłóknienia (bliznowacenie tkanek miękkich). Nawet jeśli obrzęk limfatyczny działa, istnieją szanse, aby zmniejszyć obrzęk. Jest to szczególnie ważne, gdy lymphostasis kończyn, gdyż prowadzi do zakłóceń w ich tradycyjny sposób życia. Przebieg leczenia w centrum Limfologia Innovation naczyniowego kliniki lymphostasis trwa 21 dni i daje bardzo dobre rezultaty.

Możemy leczyć obrzęk limfatyczny?

Pierwszy etap może być utwardzana obrzęk limfatyczny, ponieważ nie ma żadnych uszkodzeń tkanki miękkie. Ale wielu ekspertów nie sądzę, bo nawet łagodną postać choroby naraża pacjentów na ryzyko przyszłych epizodów lub nasilenia obrzęku limfatycznego. Jest wielu ludzi, którzy mają pierwszy krok, który nie znika z leczenia, ale to nigdy nie staje się poważnym problemem.

W późniejszych etapach obrzęku limfatycznego nie można wyleczyć całkowicie, ponieważ tkanka pod skórą został uszkodzony. Niemniej jednak, wygląd i styl można poprawić poprzez leczenie. Tacy pacjenci powinni zrozumieć, że warunek ten wymaga ustawicznego monitorowania.

Od etapu lymphostasis to zależy jak dobrze reaguje na leczenie. Na jednym końcu spektrum są ludzie, którzy mają łagodne objawy, które wybuchają od czasu do czasu i wymagają okresowego leczenia. Na drugim końcu są ludzie z cięższych i / lub uporczywych objawów, które wymagają aktywnego leczenia przez całe życie. Większość ludzi jest gdzieś pomiędzy. I dla większości, obrzęk limfatyczny – dynamiczny stan, który zmienia się w czasie.

Pacjent i terapeuta ma przyjść do zrozumienia, w jaki sposób organizm reaguje na leczenie i wybrać leczenie, które ma większy sens w konkretnym przypadku. Bez względu na to, czy konieczne aktywne leczenie do końca życia, ale pacjent powinien zawsze być świadomi zagrożeń związanych z chorobą. Aby uzyskać więcej informacji na temat zapobiegania i leczenia obrzęku limfatycznego, jak i nowoczesnych metod leczenia na każdym etapie można nauczyć strona lymphedema.ru