453 Shares 5916 views

Łóżko rodzinne z dzieckiem: plusy i minusy. Jak nauczyć dziecko do snu

Rodzina – to nie tylko przyjemny zmiana w życiu każdego człowieka, ale także ogromna odpowiedzialność. Spada przede wszystkim na barkach tych małżonków, którzy decydują się mieć i wychowywać dziecko, ponieważ każdy błąd w swoich działaniach mogą być nieodwracalne.


ogólnie rzecz biorąc

Dorośli okresowo powrócić do dyskusji na temat „łóżko rodzinne z dzieckiem.” Wielu zwolenników, ale sporo przeciwników. Spodziewając się pierwszego dziecka, wszyscy rodzice kupić łóżeczka dla niemowląt, ale często są one wykorzystywane do innych celów. W pierwszych miesiącach niemowlęta dużo spać, pod warunkiem, że jeśli następnym mamę. Zdarza się, że wchodzą one śpi dobrze w dłoni, ale jeśli następnie umieścić je do łóżka, obudzić się bardzo szybko, płacz.

Lekarze w czasie patronatem doradzić młodym rodzicom o tym, jak karmić, jak zapewnić opiekę, gdzie śpiącego dziecka. Doradzają w pierwszych dniach nauczyć dziecko do osobnego łóżka. Bezsenne noce z dziećmi rodzice wyczerpując zarówno fizycznie jak i psychicznie. Wkrótce niektóre kobiety, machając ręką w wiedzę teoretyczną w kwestiach edukacji, umieścić dziecko spać. Tak więc, aby zrozumieć temat „łóżko rodzinne z dzieckiem: plusy i minusy”.

Argumenty, że łóżko rodzinne jest dopuszczalne

Grudnichki noc jest często stosowana do klatki piersiowej, ze wspólnym śnie, to jest bardzo wygodne. Mama nie musiała iść z łóżka do łóżka, karmić siedząc, która jest ryzyko upuścić dziecko zmęczony, senny w podróży kobiety.

 1. Mama ma zdolność do spania w nocy.
 2. Obok matki ciepłe dziecko, co jest ważne, gdy jest niedoskonały przenikania ciepła. Po schłodzeniu ciała przyczynia się do rozwoju hormonu stresu. Ponadto, dziecko czuje się bezpiecznie i rozwija się normalnie.
 3. Nie ma ryzyka, że dziecko będzie dusić, owinięte w różnych koce w zimnych porach roku.
 4. Jest regulacja oddychania noworodka blisko regularny rytm oddychania matki.
 5. Kiedy moja praktyka matka łóżko rodzinne z dzieckiem, karmienie piersią w łóżku, należy zauważyć, że powierzchnia sen dziecka (pierwszy i drugi etap) dominuje. On fizjologiczny, pomaga zapobiegać zatrzymanie oddychania i zespołu nagłej śmierci niemowląt.
 6. Mózg dziecka rośnie i rozwija się w lekkiej fazie snu. Promowanie rozdzielenie matki i dziecka, ludzie nie korzystają z możliwości wrodzoną naturę mózgu na stałym rozwoju, ich ograniczenia.
 7. Jeśli dziecko śpi z rodzicami, jest on o wiele spokojniejsze wychowane, mniej płaczu. Jeśli zaczyna się przewrócić, mama natychmiast reaguje i kojące. W organizowaniu dziecko spać w osobnym łóżku w oddzielnym pomieszczeniu, nie może szybko reagować na płacz dziecka zwiększa poziom hormonu stresu, jest to długi czas nie może się uspokoić.
 8. Mom mniej zmartwień, kiedy w pobliżu pipsqueak spać spokojniej.

Co przeciwnicy mówią łóżko rodzinne?

 1. Istnieje ryzyko, że dziecko do spostrzeżenia. To niemożliwe. Jeśli mama nie pije alkohol, środki nasenne, ona, będąc w stanie snu, reaguje na najmniejsze ruchy swojego dziecka.
 2. Argumenty o skomplikowane życie uczuciowe rodziców. Ten problem może zostać rozwiązany.
 3. Dziecko zbyt przywiązany do matki. Przywiązanie do rodziców zawsze będzie, ale można uniknąć psychologiczne skutki dziecko śpi oddzielnie.

Coraz więcej ludzi mówi o zaletach łóżko rodzinne z dzieckiem. Ale są przypadki, w których nie jest konieczne, aby to zrobić:

 1. Konsumpcja alkoholu przez rodziców, leków nasennych, podczas palenia.
 2. W obecności rodziców chorób zakaźnych.

Rodzice mogą swobodnie decydować, które wybiorą sen. Można wybrać i kompromis: łóżeczka dla dzieci, aby razem wzięte.

o łóżeczek

Jeśli nie możesz zdecydować, co kupić łóżeczko, najbardziej racjonalnym rozwiązaniem jest najpierw użyć wózek z gondola jest odłączona. Seasick w jej okruchy, przenieść go do wybranej lokalizacji bez rearanżacji. Można poruszać się na wózku, na przykład, do łóżka rodziców. Trzy miesiące przed nim można zastąpić łóżeczko. Nie zaleca się, aby kupić wszystkie rodzaje kołyski, łóżeczka z zadaszenia, koronki, ponieważ są nie tylko piękne, ale także niebezpieczne w użyciu, zwłaszcza, gdy dziecko zaczyna siadać.

Co Łóżeczka dla dzieci w wieku od jednego roku do dostać? Można kupić zamienny model, który może być mocowany do krawędzi łóżka. Takie projekty są droższe, ale bardzo wygodny w użyciu, jeśli dzielą sen. Nawet producenci oferują szopki kojców z telefonów komórkowych muzyka obracania lampy Deski. Mają wadę: często nie pasuje materac wymagania ortopedyczne. I wysokie koszty. Są pod łóżko, ale to nie jest racjonalna, jest ona wykorzystywana tylko do czterech miesięcy. Podczas gdy teoretycy twierdzą, kupcy oferują moms szukasz odpowiedzi i rozwiązań.

Dobrym kompromisem jest nadal łóżko osob. Dziecko ciągle czuje obok swojej matki, tak mocno śpi. Z niepokojem do dziecka w nocy kobieta potrzebuje tylko wyciągnąć rękę, by go uspokoić. można karmić dziecko bez wstawania. Jednocześnie jest on śpi, niejako oddzielnie zasilane stopniowo spać oddzielnie od rodziców. Wybierając łóżeczko, musimy pamiętać, że musi on być zamocowany do łóżka rodziców, z regulacją wysokości, być statyczne. Spać w jej dziecko może do dwóch lat.

Sen dzieci

Noworodki dużo spać, na 19-20 godzin. Od 1 miesiąc sen staje się krótszy, 6 miesięcy – jeszcze krócej. Przez rok dziecko śpi w ciągu dnia dwa razy. Sen jest podana 13-14 godzin. Jak projektować swoje dziecko do snu w ciągu roku? Na sen nocy – nie później niż 21 godzin, po południu stopniowo przekładają się na śnie jednorazowej. Podczas przejścia w niektórych dniach dziecko może spać dwa razy dziennie, w niektórych – 1 raz, w zależności od stanu zdrowia. Spróbuj tego czasu, aby uniknąć zasypianie z butelką, z słodkiego napoju. Nie zaczynaj wojnę w ramach przygotowań do snu, myśleć o rytuałach w procesie układania, np cichych gier z zabawkami, wyciszony światła w pomieszczeniu, kąpiel przed snem, delikatny masaż, kołysanki dla dzieci – starsze nasennych.

Od czasów starożytnych, te utwory zostały obdarzone właściwościami mistycznych. Ludzie wierzą, że każda matka powinna myśleć o dziecięcej wyjątkowej melodii, słów, amulety. Czasy się zmieniły, ale kołysanki żyć, aby pomóc uspokoić dziecko, coś nawet wpłynąć na jego edukację. Nadpobudliwość, płacz, zmienność nastrojów, agresja ze strony chłopaka powiedzieć, że jest zmęczony i chce spać, reagują na nią prawidłowo. Można go odebrać. W tej sytuacji będzie bardzo przydatna dla niemowląt kołysanki w wykonaniu matki – dziecko stopniowo uspokoić i pójdzie spać.

Ci, którzy są powyżej

Starsze dzieci mogą czytać lub opowiadać historie snem. Stopniowo stanie się ulubionym rytuałem dziecka przed snem. Począwszy od dwóch lat, wiele dzieci chętnie słuchają i powtarzają dla rodzica opowiadania snem: „kurczak Ryaba”, „rzepa”, „Gingerbread Man” i inne. Opowieści są bardzo atrakcyjne dla dzieci, ponieważ nie jest to tylko tekst, to jest jak mała wydajność, która obejmuje gesty, śpiew, teatralnych momentów w grze. Tale każdej nocy można powiedzieć, interpretując wydarzenia, opisy, wzbogacając go o nowe szczegóły. Od zainteresowanie tego dziecka nie zniknie, ale zwiększa. Chłopak czeka na nowe części, uspokaja i słucha uważnie tego, co przyczynia się do szybkiego zaśnięcia.

„Przesiedlenia” w osobnym łóżeczku

Dziecko dorasta, rodzice myślą o łóżko rodzinne z dzieckiem, aby powiedzieć, co wiek. Co zrobić po osiągnięciu takiego wieku? Jak nauczyć dziecko spać sama?

Od urodzenia do trzech miesięcy, dzieci powinny być trzymane blisko matki, słyszeć jej serce bije, poczuć ciepło jej ciała, nie oddzielają się od matki. Do 6 miesięcy życia dziecko jest całkowicie zależne od opieki matki. Po tym wieku, częste karmienia noc. Od narodzin do jednego lub dwóch lat, karmienie piersią jest normą, że dziecko często nadal spać z rodzicami. Po odstawieniu dzieci od piersi może być łatwo przyzwyczaić do spania oddzielnie. Ale od lat dwóch do czterech nękanych przez lęki nocne u dzieci, z tego powodu, że chcą spać z mamą, aby zobaczyć jej obecność, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę przy przekłada się spać oddzielnie od rodziców.

W oparciu o doświadczenia poszczególnych rodzin, można stwierdzić, że lepiej jest zrobić to w czasie kryzysu trzy lata (2,5-3 lat), gdy dziecko coraz częściej zaczyna mówić: „I myself” W tym wieku zazwyczaj nie potrzebują pomocy dorosłych z puli. Ale to nie znaczy, że zaraz po trzecich urodzinach powinny rozpocząć się nagle odzwyczaić dzieci z łóżko rodzinne. Organizować proces stopniowo.

Można kupić łóżeczko dla lalek, zaczynają układać się w nią z zabawkami dla dzieci, kołysanki śpiewać i opowiadać. Następnie kupić łóżeczko dla dziecka. Jeśli nie masz, przynieść swoje dziecko do sklepu, wybrać się z nim. Dom, zbierając łóżeczko „załatwić” w jej ulubionej zabawki. Start z popołudniową drzemkę w nim, stopniowo przesuwając się do nocy. Dziecko może obudzić się w nocy, płacze, prosi rodziców, śledzić swój wniosek, że zapełnia się ze sobą, stopniowo będzie do niczego. Nie należy łączyć przejście do odstawienia od piersi, bolesne choroby, narodziny drugiego dziecka, przy przeprowadzce do nowego miejsca zamieszkania, gdy urządzenie znajduje się w przedszkolu. Nie spiesz się, aby odroczyć dziecko z dala. Dzieci dorastają szybko. Przyjdzie czas, kiedy będzie czule pamiętać czas kiedy chrapanie maluch w pobliżu.

Trochę więcej na temat snu dzieci

Jesteś już dość dawno tłumaczenia dziecko na osobnej snu, ale dziecko nie śpi w swoim łóżku. Przyczyny mogą być różne, ocena określone poniżej i „przymierzyć” się.

 1. Nieprzemyślane przygotowania rytualnego snu.
 2. Zimne nocne powietrze, gdy dziecko jest stale ujawnione. To może być wskazane, aby uszyć kołdrę górnych rogach przyciskami i pętle, które przymocować, ściskając łóżeczka ogrodzenia. Koc będzie zawsze na swoim miejscu, w jaki sposób dziecko lub starał się go zresetować.
 3. Strach. Pomyśl o tym, co może być podłączony, należy usunąć przyczynę.
 4. Głód. Nie kładź się spać głodny.
 5. Częste choroby, które wymagają szczególnej uwagi ze strony rodziców.
 6. Niechęć dziecka, aby pozbyć się nawyku śpi z rodzicami. Tu trzeba mieć cierpliwości, wytrwałości, konsekwencji, organizowanie stopniowego przejścia.

możliwe rozwiązania

Spróbuj wykonać następujące czynności:

 1. Stos snu w ściśle wyznaczonym czasie. Tryb wiernie.
 2. Zorganizować w ciągu dnia tylko spać w łóżeczku.
 3. Pomyśl przez rytuał przed snem. Na pół godziny przed pójściem spać w środowisku domowym powinien być spokojny, mierzony. Na przykład, spacer przed snem, obiad, cichych gier, czytania książek, leżenia do spania zgodnie z rytuałem wypracowane. Nie krzycz, nie sprawiają kłopotów, aby nie wybuchnąć, jeśli dziecko nie chce iść do oddzielenia od siebie.
 4. Staraj się nie nadużywać chorobę lokomocyjną.
 5. Pozwalają wziąć do łóżka ulubionych zabawek, przynoszą poczucie bezpieczeństwa, ponieważ dziecko traktuje je jak istoty ludzkie. Pozwalają wziąć do łóżka jak najwięcej zabawek, jak dziecko chce. Możemy zabrać swoje ulubione książki. To jest normalne.
 6. Użyj Night Light, jak dzieci boją się ciemności.
 7. Nie poruszaj w łóżeczku dziecka śpiącego. Budząc się jedną noc, był przerażony.
 8. Wskazane jest, aby zaizolować łóżko ekranem, kurtyny, umieścić w innym pomieszczeniu. Dziecko musi mieć osobne miejsca do spania, gdy jest zamknięty, to jest to sygnał, że nadszedł czas, aby zasnąć.
 9. Ustaw regułę: po wszystkie rytuały przed snem, po bajkach i życzy dobrej nocy wędrować po mieszkaniu nie jest już możliwe. Dziecko musi zrozumieć, że wymagania poważny, nie miękną ich rodziców. Niektóre dzieci boją się spać sama, zaczynają pytać na drinka, pójść do toalety, aby narzekać, że ból brzucha, zapobiega hałas z ulicy – wszystko to po to, by przyciągnąć uwagę rodziców, zaczynają nimi manipulować. Jest to również frustrujące sen. W takiej sytuacji konieczne jest skandal, aby prowadzić dziecko spać w ciszy. Nie trzeba przysięgać, kojące, pocieszające, ponieważ wymaga się od rodziców. Jeśli masz trochę czasu w ciszy eskorty dziecko do łóżka, on sobie sprawę, że mama i tata nie będzie wycofać ze swoich żądań, nadszedł czas spać.

Młodzi rodzice mogą być powinni studiować książki „łóżko rodzinne z dzieckiem. Przewodnik dla rodziców „autor James McKenna. Omawia i nie ma wątpliwości, że kwestia dziecko śpi z matką. Autor opiera swoją opinię.

Przy urodzeniu, w związku ze zmianą środowiska, dziecko przeżywa silny stres: dźwięk serca matki zniknęły, emocjonalne i biochemicznej wymiany, pojedynczy fizjologiczny rytm. Noworodek wszystko wielce przestraszona. Autor twierdzi, że w celu uniknięcia konsekwencji takiej sytuacji, dziecko musi być stale blisko matki. W odniesieniu do konwencjonalnych mądrości, że dziecko może zmusić we śnie, James daje zalecenia dotyczące sposobu, aby tego uniknąć. On również zwraca uwagę na fakt, że może się zdarzyć w nocy, kiedy bezradny dziecko w osobnym łóżku do siebie. Ten hałas i cienie w pokoju, który może przestraszyć; komary, siadając na okruchy i kłopotliwe; noga złapany pomiędzy prętami; koc, zamknięte z głowy i otwór wlotowy powietrza. Autor twierdzi, że układanie samego dziecka w nocy równoznaczne z przestępczością.

Jeśli dziecko śpi z matką czuje ciepło jej ciała, zapach, słyszy oddech, rzadko płacze, nie generuje hydrokortyzon – hormonu stresu, więc liczba tętna nie zostanie zwiększona, nie zmniejszył się pobór tlenu, dlatego nie jest spowolniony proces wzrost. Dziecko pozbywa ciągłym stresie, że postępuje dobrze, przybiera na wadze, wcześnie ujawnił swoje zdolności w starszym wieku to bezkonfliktowe. Matka, w bliskim kontakcie cielesnym jest dobre mleko z piersi jest produkowany. Łóżko rodzinne z rodzicami przynosi ojca i dziecka zapewnia im wzajemnej bliskości i miłości. McKenna przypomina czytelnikom, że ludzie wieki śpi razem ze swoimi dziećmi. Tylko cywilizacja przyniosła wiele porad dla krajów z punktu widzenia pedagogiki, często na podstawie badań pseudonaukowych. Autor pisze w książce na temat doświadczenia wychowywania dzieci w domu swoich rodziców, że nie zostały zastosowane newfangled sugestie Spocka, zgodnie z którym wiele rodzin wychowywać dzieci.

Konkludując

Niestety, intuicja podpowiada wielu rodziców, aby sprawdzić i poczuć noworodków. Instynkt macierzyński, który będzie musiał zaufać często nie mogą wydostać się spod warstw wszelkiego rodzaju informacji, konwencji, uprzedzeń. Rodzi, raz w innym świecie, dziecko jest w stanie komfortu w ramionach matki lub jej boku. Przyznane sam pozostawione bez uwagi, czuje jakby doświadczenie umierania, spada. Mamy tu na myśli nie tylko łóżko rodzinne z dzieckiem, ale również pytanie przyzwyczaić dzieci do rąk. Natura zaprogramowała dzieci łóżko rodzinne matkę, to nie zależy od tego, jak odżywianej dziecka: mleko matki lub formuły. Jeżeli wymóg ten nie jest realizowany, to jest bomba czas oczekiwania na skrzydłach. Może on wystąpić w każdym wieku. Jako przykład: strach przed samotnością nocy prowadzi do tego, że ktoś ma dużo zwierząt i pozwalał im spać z nim, ktoś cierpi na złe małżeństwo ze strachu przed samotnością w łóżku w nocy. Ten strach nie zdaje sobie sprawy na poziomie podświadomości. Matki, które boją się psuć dzieciom wspólny sen, konieczne jest rozważenie, czy chcą smutny los jej dziecka.